Zavrieť

Porady

chyba z minulého účtovného obdobia

Zdravím všetkých poraďákov. Prosím vás, ako riešite chybné zaúčtovania z minulých účtovných období? Omylom sme naúčtovali kurzové rozdiely pri došlej fa. 321/663. Ako na potvoru sa jedná ešte aj o vyššiu sumu. Ako to mám teraz správne opraviť? Mám to naúčtovať ako 428/321, alebo 548/321 - ako oprava zostatku pri inventarizácii, keďže som teraz zistila chybu pri odsúhlasovaní zostatkov? Ak teda minulý rok sme účtovali výnos, tohto roku môžem dať do nákladov na 548, alebo vysporiadať to cez 428?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    a mali byť aj naúčtované kurzové rozdiely? lebo ak ste to mali na 663, vchádzalo to do daň.základu a pokiaľ nemali byť , tak podaj dodatočne a zníži sa Ti daň z príjmu za rok 2007! opravu by som vykonala cez 428, lebo si písala, že ide vyššiu sumu!

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Boli zaúčtované, ale nemali byť. Tam mal byť robený zápočet. Čiže opravila som kur. rozdiely aj na 311 aj na 321 a všetko som poúčtovala správne ako malo byť. Všetky rozdiely som naúčtovala na 428. Dodatočné daňové zatiaľ nepodám, ešte počkám, ak by sa náhodou ešte niečo prítrafilo. Dík za radu.

    chyba z minulého účtovného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.