Zavrieť

Porady

PRISPEVOK NA DDS ZO SOC.FONDU A ROCNE ZUCTOVANIE

Dobry den. Pomozte mi, prosim, vysporiadat sa s prispevkom zamestnavatela zo socialneho fondu na DDS.
Zamestnavatel ma v kolektivnej zmluve dohodnute, ze prispieva zamestnancom na DDS z fondu zamestnavatela 5€ a zo socialneho fondu dalsich 5€. Povazuje sa prispevok zo socialneho fondu za prispevok zamestnavatela, alebo zamestnanca?
SW (softip) po zadani prispevku zo soc.fondu vykazuje danu sumu na vyplatnej paske ako nepenazny prijem a na diskete pre DDS ako prispevok zamestnanca.
Ak bude na diskete pre DDS prispevok zo SF oznaceny za prispevok zamestnanca, prislusna DDS zauctuje prispevok na stranu zamestnanca spolu s jeho skutocnym prispevkom, potom na konci roka vystavi potvrdenie o zaplatenych prispevkoch zamestnanca ako 5€ (SF) + skutocny prispevok zamestnanca zrazany zo mzdy, napr. 6€, t.j. (5+6)*12. Zamestnavatel vsak na POTVRDENI uvedie v r. 09 skutocne zrazene prispevky na dds, t.j. len 6*12. Aka suma sa potom pouzije pre znizenie danoveho zakladu?
Co s tym? O aky § sa opierat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    Mala som taký istý problém, tak som napísala dopyt na daňový úrad a napísali mi, že sa jedná o príspevok zamestnanca, a teda si ho môže uplatniť aj ako nezdaniteľnú čiastku. Tiež mám SW Softip - robí to tak, ako bola odpoveď od daniarov.

    tttt je offline (nepripojený) tttt

    tttt
    Dakujem, mohla by som pripadne poprosit preposlat mi Vas dotaz na DU a ich odpoved ? Aka suma je potom uvedena v potvrdeni o prijmoch zo zav. cinn....ako zrazene prispevky, 5+6, ci len 5?

    PRISPEVOK NA DDS ZO SOC.FONDU A ROCNE ZUCTOVANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.