Zavrieť

Porady

Stravné a SZČO

Podľa § 19 ods. písm.p/ z.č.595/2003 Z.z. má i SZČO nárok na stravné.
Musí ich zdokladovať, alebo nie tak ako to platí u zamestnancov?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

balunka Pozri príspevok
Som rada ,že sme sa pochopili,mne ide len o to,či mi ako doklad na uplatňovanie diét stačí len tá podpísaná dochádzka a podľa toho si uplatňujem tých 5 resp.12hod.
Toto je podklad pre firmu, ktorej budeš fakturovať, ale ty si musíš viesť pre svoje potreby tzv. dochádzku-odpracované dni sama.
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Kvalitu odvedenej práce si kontroluje odberateľ, teda ten komu faktúruješ. Nie je to tvoj nadriadený. Kontroluje či sa dodržiava zmluva o dielo ktorú máte uzatvorenú./teda predpokladám že nejakú zmluvu máte./
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Roxana Pozri príspevok
Kvalitu odvedenej práce si kontroluje odberateľ, teda ten komu faktúruješ. Nie je to tvoj nadriadený. Kontroluje či sa dodržiava zmluva o dielo ktorú máte uzatvorenú./teda predpokladám že nejakú zmluvu máte./
áno to je v poriadku
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Tweety Pozri príspevok
Toto je podklad pre firmu, ktorej budeš fakturovať, ale ty si musíš viesť pre svoje potreby tzv. dochádzku-odpracované dni sama.
Toto nechápem ,chceš mi povedať,že ja si vediem svoju dochádzku,na základe ktorej si uplatním diéty a daň.kontrola mi to uzná??,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

balunka Pozri príspevok
Toto nechápem ,chceš mi povedať,že ja si vediem svoju dochádzku,na základe ktorej si uplatním diéty a daň.kontrola mi to uzná??,
Nie sú to diéty, na začiatku v prísp. č 17. si písala o stravovaní, a na to máš nárok len vtedy, ak si vedieš evidenciu odpracovaného času. Za každý odpracovaný deň je to 3,3O€.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Tweety Pozri príspevok
Nie sú to diéty, na začiatku v prísp. č 17. si písala o stravovaní, a na to máš nárok len vtedy, ak si vedieš evidenciu odpracovaného času. Za každý odpracovaný deň je to 3,3O€.
áno ,dostali sme sa k môjmu pôvodnému problému:nechápem rozdiel medzi nárokom na diéty a nárokom na stravné.Mohla by si mi to prosím po lopate vysvetliť na nejakom príklade?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

balunka Pozri príspevok
áno ,dostali sme sa k môjmu pôvodnému problému:nechápem rozdiel medzi nárokom na diéty a nárokom na stravné.Mohla by si mi to prosím po lopate vysvetliť na nejakom príklade?
Nárok na diéty-podľa času straveného na PC-Zákon o cestovných náhradách- si na pracovnej ceste mimo miesta, kde svoju prácu pravidelne vykonávaš. To stravné som už uviedla vyššie, len doplním, nárok vznikne za odpracovaný deň dlhší ako 4 hodiny.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Tweety Pozri príspevok
Nárok na diéty-podľa času straveného na PC-Zákon o cestovných náhradách- si na pracovnej ceste mimo miesta, kde svoju prácu pravidelne vykonávaš. To stravné som už uviedla vyššie, len doplním, nárok vznikne za odpracovaný deň dlhší ako 4 hodiny.
Ďakujem
0 0
Nina92 Nina92

Nina92 je offline (nepripojený) Nina92

SZČO sa stravuje v stravovacom zariadení, platí po ukončení mesiaca faktúrou. 1 ks obedu je 72 sk, 26 odberov. Vo VOZD - prevádzková réžia si uplatní celú výšku faktúry?
0 0
ankajanko ankajanko

ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

Prosím Vás, neviete ako je to so stravným ak SZČO má otvorenú prevádzku aj v sobotu 4 hodiny. Má nárok na stravné?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ankajanko Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete ako je to so stravným ak SZČO má otvorenú prevádzku aj v sobotu 4 hodiny. Má nárok na stravné?
Áno, má, za každý odpracovaný deň.
0 0
ankajanko ankajanko

ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

Nie je tam podmienka odpracovanej doby v pracovnom dni?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ankajanko Pozri príspevok
Nie je tam podmienka odpracovanej doby v pracovnom dni?
§ 19 Zákon o dani z príjmov
p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e), t.j. nie je na pracovnej ceste.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtat SZČO chodi na týždnovky asi 5 x do roka mimo bydlisko zaučtujem mu bloček za nocľah + 89/98 sk ? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adaka Pozri príspevok
chcem sa spýtat SZČO chodi na týždnovky asi 5 x do roka mimo bydlisko zaučtujem mu bloček za nocľah + 89/98 sk ? Dakujem
Ak je na služobnej ceste, potom má nárok na diéty podľa Zákona o CN podľa času stráveného na SC, a nie na stravné.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
a kolko je to na den
0 0
liennka liennka

liennka je offline (nepripojený) liennka

5-12 hod = 3,30 €
12-18 hod. = 5 €
nad 18 hod.=7,70 €
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Dobrý deň!

Chcem sa spýtať našla som veľa spoločností ktoré ponúkajú stravné lístky som SZČO ešte som žiadne nekupovala. Chcela by som si ich zakúpiť ale sa neviem rozhodnúť od ktorej sú najvhodnejšie. Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

monik111 Pozri príspevok
Dobrý deň!

Chcem sa spýtať našla som veľa spoločností ktoré ponúkajú stravné lístky som SZČO ešte som žiadne nekupovala. Chcela by som si ich zakúpiť ale sa neviem rozhodnúť od ktorej sú najvhodnejšie. Ďakujem
Najvýhodnejšie sú tie, ktoré prijíma najväčší počet reštaurácií a pod. zariadení.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

liennka Pozri príspevok
5-12 hod = 3,30 €
12-18 hod. = 5 €
nad 18 hod.=7,70 €
od 1.4.2009 zmena stravného
5-12 hod. 3,60 €
12-18 hod. 5,40 €
nad 18 hod. 8,30 €
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať