Zavrieť

Porady

soc. poistovna

Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tinkas Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
    Je to tlačivko :
    Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
    Nájdeš ho tu:
    http://www.socpoist.sk/formulare/362s

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tinkas Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
    1. možnosť
    vytlač mu potvrdenie zo softu. ak nevieš ako, tak popros personalistku, nech ťa telefonicky naviguje, ako to máš urobiť.

    2.možnosť
    vypíš potvrdenie o príjme podľa mzdového listu za rok 2008, máš tam VZ na nemocenské poistenie, prípadné PN, OČR, neplat. voľno...

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    tinkas Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradi...personalistka sa hodila na PN-ku a jaj som tu sama...Soc. poistovna odomna žiada tlačivo na príjem za rok 2008 pre zamestnanca, ktorý uz u nas nepracuje ale chcú mu vyplatit PN...VIETE MI PORADIŤ....dakujem kraaasne..
    ja im v takomto prípade posielam údaje zo mzdového listu, v členení na hrubú mzdu za jednotlivé mesiace, výšku odvodov a čistú mzdu za jednotlivé mesiace

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    denisie Pozri príspevok
    ja im v takomto prípade posielam údaje zo mzdového listu, v členení na hrubú mzdu za jednotlivé mesiace, výšku odvodov a čistú mzdu za jednotlivé mesiace
    myslím si, že v tomto prípade SP nezaujíma výška odvodov a už vôbec nie čistá mzda, ale VZ a obdobie v ktorom mal zamestnanec prerušenie (neplatenie poistného) za obdobie, z ktorého si vyráta DVZ, aby mohli poistencovi vyrátať dávku z nemocenského poistenia.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň môžem mi prosím poradiť ohľadom vyplnenie potvrdenia zaestnanca na nemoc.dävku? Ja to idem vyplniť pre žienku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskom a teraz 12.2. ide na materskú s ďalším dieťatkom. Do bodu 3 - Perušenie povinného nemocenského poistenia mám vykázať obdobie od 1.1.2009 do 11.2.2010 a to isté uviesť aj v prílohe?
    Ďakujem, neviem sa s tým pohnúť ďalej.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    jana32 Pozri príspevok
    Dobrý deň môžem mi prosím poradiť ohľadom vyplnenie potvrdenia zaestnanca na nemoc.dävku? Ja to idem vyplniť pre žienku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskom a teraz 12.2. ide na materskú s ďalším dieťatkom. Do bodu 3 - Perušenie povinného nemocenského poistenia mám vykázať obdobie od 1.1.2009 do 11.2.2010 a to isté uviesť aj v prílohe?
    Ďakujem, neviem sa s tým pohnúť ďalej.
    Áno, ona mala v celom tomto období prerušené poistenie, takže vyplníte to tak, ako ste napísala + vyplníte bod 7 - pravdepodobný zárobok.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Dobrý deň, prosím Vás, som DNP osoba, aj zamestnaná, aj SZČO-ale zatiaľ si neplatím odvody. Mám nadčasy, ktoré by som mohla vyčerpať počas OČR - zo zamestnania. Môžem si z DNP čerpať OČR a v práci náhradné voľno? Dá sa robiť takáto kombinácia? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    editasara Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, som DNP osoba, aj zamestnaná, aj SZČO-ale zatiaľ si neplatím odvody. Mám nadčasy, ktoré by som mohla vyčerpať počas OČR - zo zamestnania. Môžem si z DNP čerpať OČR a v práci náhradné voľno? Dá sa robiť takáto kombinácia? Ďakujem
    Nemal by byť žiadny problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.