Zavrieť

Porady

PN skoncenie pracovneho pomeru

Chcela by som Vas poprosit o pomoc.
Moju mamu vyhodili z prace pre financnu krizu a skoncenie pracovneho pomeru je k 28.2.2009.
Od 2.3.2009 bude mat PN pre zdravotne problemy.
A teraz by som potrebovala vediet ake su jej prava???
Na aku PN ma narok? Plati zamestnavatel....???
A musi sa prihlasit na pracovnom urade ked bude na PN?
Bude aj s PN dostavat nezamestnanecke?
Vie mi niekto vysvetlit vlastne ako to je?

Dakujem velmi pekne kazdy nam hovori nieco ine a aj tak je mamina v tazkej situacii a ja jej neviem vobec poradiť.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Xanti Pozri príspevok
Dovolím si Ťa Evka opraviť. PN je prvé tri dni 25% z denného VZ a ostatné dni 55% z denného VZ.
jasné Gabi, ďakujem. Ospravedlňujem sa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

drobeceva Pozri príspevok
jasné Gabi, ďakujem. Ospravedlňujem sa.
Ja viem, že si len rýchlo chcela Romanovi poradiť tak si sa málinko zmýlila .
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Xanti Pozri príspevok
Ja viem, že si len rýchlo chcela Romanovi poradiť tak si sa málinko zmýlila .
0 0
tpv tpv

tpv je offline (nepripojený) tpv

Ahojte poraďáci,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu ohľadom skončenia pracovného pomeru môjho svokra. Bol rok na PN, teraz čaká na predvolanie na posudkovú komisiu ohľadom invalidného dôchodku. Keďže mu už PN soc. poisťovňa nebude vyplácať, išiel dnes do práce. Doterajšiu prácu pre svoj zdravotný stav nemôže vykonávať. Zamestnávateľ mu povedal, že inú prácu preňho nemá a že si má dať výpoveď. To samozrejme odmietame. Ako máme ďalej postupovať? Je to súrne. Prosím poraďte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tpv Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu ohľadom skončenia pracovného pomeru môjho svokra. Bol rok na PN, teraz čaká na predvolanie na posudkovú komisiu ohľadom invalidného dôchodku. Keďže mu už PN soc. poisťovňa nebude vyplácať, išiel dnes do práce. Doterajšiu prácu pre svoj zdravotný stav nemôže vykonávať. Zamestnávateľ mu povedal, že inú prácu preňho nemá a že si má dať výpoveď. To samozrejme odmietame. Ako máme ďalej postupovať? Je to súrne. Prosím poraďte.
Vyhľadaj is staršie príspevky ohľadne skončenia PP zo zdravotných dôvodov. Bolo to viackrát popisované.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, prosím o radu: Máme zamestnankyňu, ktorá k nám nastúpila do PP 1.3.2008 na dobu určitú do 28.2.2009. Od 1.3.2009 jej bol predlžený PP znovu na dobu určitú do 28.2.2010.
Pracovníčka 21.4.2009 nastúpila na PN na ktorej je stále. 28.2.2010 jej končí pracovná zmluva na dobu určitú. Zamestnávateľ nemá záujem o predlženie zmluvy.Môžeme ukončil s touto pracovníčkou PP aj keď je na PN? Stačí jej písomné oznámenie o skončení PP a zamestnávateľ ju poodhlasuje z poisťovní?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu: Máme zamestnankyňu, ktorá k nám nastúpila do PP 1.3.2008 na dobu určitú do 28.2.2009. Od 1.3.2009 jej bol predlžený PP znovu na dobu určitú do 28.2.2010.
Pracovníčka 21.4.2009 nastúpila na PN na ktorej je stále. 28.2.2010 jej končí pracovná zmluva na dobu určitú. Zamestnávateľ nemá záujem o predlženie zmluvy.Môžeme ukončil s touto pracovníčkou PP aj keď je na PN? Stačí jej písomné oznámenie o skončení PP a zamestnávateľ ju poodhlasuje z poisťovní?
Pracovny pomer uzavrety na dobu urcitu konci dohodnutou dobou bez ohladu na to, ze je pracvnik v case ukoncenia na PN.
Staci jej oznamenie.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ďakujem pekne za odpoveď. Potrebovala som si to len overiť. Oznámenie samozrejme pošleme. Ešte mám jednu otázku.
PN bola od 21.4.2009. Schopná práce je od 23.1.2010 a znovu
neschopná od 23.1.2010, o čom predložila novú PN. Na túto novú PN jej musím znovu zaplatiť 10 dní za zamestnávateľa 25% prvé tri dni a 55% 7 dní a potom odoslať sociálnej poisťovni aj keď vlastne PN nebola prerušená?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ivana 1511 Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odpoveď. Potrebovala som si to len overiť. Oznámenie samozrejme pošleme. Ešte mám jednu otázku.
PN bola od 21.4.2009. Schopná práce je od 23.1.2010 a znovu
neschopná od 23.1.2010, o čom predložila novú PN. Na túto novú PN jej musím znovu zaplatiť 10 dní za zamestnávateľa 25% prvé tri dni a 55% 7 dní a potom odoslať sociálnej poisťovni aj keď vlastne PN nebola prerušená?
Ak zamestnankyňa predložila novú PN, ja by som postupovala tak, že prvých 10 dní novej PN preplatí zamestnávateľ (25% prvé tri dni, 55% zvyšných 7 dní) a po 10 dňoch postúpila PN (ak by naďalej trvala) na SP.
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcem sa spýtať, máme zamestnankyňu ktorá nám doručila PNku od 21.1. do 23.1. a rozhodla sa, že ju nechce a že si tie dni radšej odpracuje. Otázkou je, či môžem teda nebrať do úvahy túto PNku čo mi doručila alebo sa jej musí tá PNka preplatiť kedže už bola u doktora a vystavil jej príslušné doklady. Ďakujem za pomoc.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, máme zamestnankyňu ktorá nám doručila PNku od 21.1. do 23.1. a rozhodla sa, že ju nechce a že si tie dni radšej odpracuje. Otázkou je, či môžem teda nebrať do úvahy túto PNku čo mi doručila alebo sa jej musí tá PNka preplatiť kedže už bola u doktora a vystavil jej príslušné doklady. Ďakujem za pomoc.
Je potrebné, aby zamestnankyňa zašla za lekárom, ktorý PN vystavil a požiadala o stornovanie. Jednu kópiu zasiela lekár do Soc. poisťovne a nesedel by výkaz, ktorý zasielate do SP-kalendárne dni v mesiaci by boli rozdielne.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

katka50 Pozri príspevok
Je potrebné, aby zamestnankyňa zašla za lekárom, ktorý PN vystavil a požiadala o stornovanie. Jednu kópiu zasiela lekár do Soc. poisťovne a nesedel by výkaz, ktorý zasielate do SP-kalendárne dni v mesiaci by boli rozdielne.
Ďakujem )
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ahojte, velmi prosim o radu pre mojho manzela.
25.11.2009 nastupil do jednej firmy, dali mu PP na dobu neurcitu so skusobnou dobou 3 mesiace.
Od 16.2.2009 bol OCR 10 dni. Po nastupeni do zamestnania po OCR mu zamestnavatel dal k podpisu dodatok ku prac.zmluve, kde sa mu doba neurcita meni na dobu urcitu, do konca marca 2010. Manzel to odmietol,.napisal tam, ze nesuhlasi. Od 8.3.je na PN, teraz sme dostali avizo, ze mu z roboty poslali nejaky list, nevieme, ci tam nie je ten dodatok.
Ak list prevezne poskodi si? Moze zamestnavatel posielat aj postou dodatky k zmluve a prebratie sa hodnoti ako suhlas? Nevieme, co je v liste. dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Ahojte, velmi prosim o radu pre mojho manzela.
25.11.2009 nastupil do jednej firmy, dali mu PP na dobu neurcitu so skusobnou dobou 3 mesiace.
Od 16.2.2009 bol OCR 10 dni. Po nastupeni do zamestnania po OCR mu zamestnavatel dal k podpisu dodatok ku prac.zmluve, kde sa mu doba neurcita meni na dobu urcitu, do konca marca 2010. Manzel to odmietol,.napisal tam, ze nesuhlasi. Od 8.3.je na PN, teraz sme dostali avizo, ze mu z roboty poslali nejaky list, nevieme, ci tam nie je ten dodatok.
Ak list prevezne poskodi si? Moze zamestnavatel posielat aj postou dodatky k zmluve a prebratie sa hodnoti ako suhlas? Nevieme, co je v liste. dakujem
List treba na pošte prevziať. Dodatok k pracovnej zmluve je platný len v prípade, ak je podpísaný obidvomi stranami. Ak s ním nesúhlasí, treba ho vrátiť poštou (doporučene s doručenkou) so zdôvodnením späť.

Nemal tam ešte nejaké iné prekážky v práci ? Lebo je to veľmi natesno so skúšobnou dobou ( o Ošetrovné a PN-ku sa predlžuje skúšobná doba), či s ním nechcú skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem ti veronika, chapes to?? Poslu daju mu dodatok, kde menia trvaly pomesr na urcity, tak som sa nastvala. Nie je on este v skusobnej dobe, ked bol na OCR?? Dufam, ze nie, lebo to by ho mohli vysupnut, nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem ti veronika, chapes to?? Poslu daju mu dodatok, kde menia trvaly pomesr na urcity, tak som sa nastvala. Nie je on este v skusobnej dobe, ked bol na OCR?? Dufam, ze nie, lebo to by ho mohli vysupnut, nie?
práve som ti to tam dopísala
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

musim to vyratat, neviem, ci sa pocitaju aj soboty a nedele
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

prosim o radu- urychlene ak sa da.
Manzel je v skusobnej dobe 3 mesiace od 26.11.2009.
Od 16.2.2009 bol na OCR, 10 kal.dni, t.j. do 25.2.2010, kedy podla tejto prekazky mu konci skusobna doba??
On je od 8.marca na PN.
neviem, ci popcitat aj soboty nedele, ci len prac.dni.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
prosim o radu- urychlene ak sa da.
Manzel je v skusobnej dobe 3 mesiace od 26.11.2009.
Od 16.2.2009 bol na OCR, 10 kal.dni, t.j. do 25.2.2010, kedy podla tejto prekazky mu konci skusobna doba??
On je od 8.marca na PN.
neviem, ci popcitat aj soboty nedele, ci len prac.dni.
očr sa počíta na kal. dni, len neviem či riadna skúšobná doba končí 25.2. alebo 26.2. Ak 26.2, jeho vlastná PN-ka je znovu prekážkou v práci, o ktorú sa mu predlžuje skúšobná doba a zamestnávatel s ním ešte môže skončiť pracovný pomer v SD ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No neviem, kde to mam zistit, aj tak ti pekne dakujem. Normalne mam chut dat ich presetrit na IP, ze co robia s pracovnikmi, ak im nechcu vyplatit odstupne, ci ako.0
Aj tak si velmi zlata, neviem, ci mame ten list prebrat, ci nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať