Zavrieť

Porady

Nezamestnaní idú podnikať!

Ó beda. Štát ide platiť nezamestnaným, ktorí idú podnikať. Ako by sme nemali dosť fušerov. Teraz dajú živnosť už každému. Aby si zákazník vždy najal detektíva. Už dnes sú "podnikatelia" ktorí vôbec nevedia čo robia.
A čo teraz?
Príklady:
- živnostník zalial vetrací otvor v dvojkomorovom komíne betónom, lebo si myslel, že to je na stuženie.
- Majster sadrokartónu mi tvrdil, že parozábrana je na to, aby čo najskôr odišla para z domu cez izoláciu a škridľu.
- vodár urobil prívod vody ku krbu s plastu. A to aj v mieste vnútorného krbového priestoru.
- majstri tesári dali kombidosku s polystyrénom von / ich názor: veď polystyrén by na betóne nedržal/
- majster pri murovaní priečky s pórobetónu sa ma spýtal: o akých kotvách to hovoríte? Najlepšie je zasekať.
- kúrenár pri osádzaní zásobníka vody do podkrovia mi tvrdil, že tlak na 1 cm2 je rovnaký či tam stojim ja ,alebo tank
A nakoniec superperlička:
Fasádnici nezohnali 8 cm polystyrén, tak dali 5cm a naň lepili 3 cm.

Takto by som mohol pokračovať do aleluja. Zákazník si ich vybral, lebo boli lacní.
Teraz sa počet takýchto pseudomajstrov strojnásobí. Buďte v strehu!
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Názov témy mi zvýšil tlak ...
Nehádzal by som všetkých do jedného vreca ...

To, že ide podnikať nezamestnaný je v poriadku, pritvrdil by som len kritériá na odbornosť pri schvaľovaní príspevku na podnikanie od UPSVaR ...
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

jaros5 Pozri príspevok
Názov témy mi zvýšil tlak ...
Nehádzal by som všetkých do jedného vreca ...

To, že ide podnikať nezamestnaný je v poriadku, pritvrdil by som len kritériá na odbornosť pri schvaľovaní príspevku na podnikanie od UPSVaR ...
Ja som živnostník už 18 rokov. Kto mi dá dotáciu za to , že sa štát nemusí o mňa starať. Zaťaženie na živnostníkov je neúnosné. Do júna robím na štát a potom na seba. Štátny úradníci to potom pekne rozhajdákajú. Nechcem aby to vyznelo, ako rasizmus, ale čo myslíte, ktorá vrstva ide teraz podnikať? A polovica ich má ZŤP. Keď je niekto nezamestnaný nech dostane podporu. to je v poriadku. Ale takto otvoria dvere špekulantom a tí ani živnosť nebudú prevádzkovať, len zhrábnu dotáciu. A ostaní to zeužijú na zníženie cien za služby. Veľmi malá časť ide do toho aby sa uchytila na trhu. To zase dvíha tlak mne. Nikto nikoho nehádže do jednoho vreca. Asi si nečítal všetky príspevky, ale len nadpis.
PS: Kôň , ktorý ťahá toho treba biť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kabatik Pozri príspevok
PS: Kôň , ktorý ťahá toho treba biť.

Keby len biť, ale aj 7x zodrať z kože.
0 0