Zavrieť

Porady

Dobrovoľná reg. plátca DPH

SZČO je dobrovoľne reg. za plátcu DPH k 24.11.2008 z titulu predaja zásob jednej s.r.o., ktorá je plátcom DPH /inak nechceli odkúpiť zásoby,aby si mohli uplatniť odpočet dane zo zásob/
SZČO chce svoju činnosť zrušiť, nakoľko už je v HPP a nebude podnikať.
Je to možné z hľadiska DPH, alebo musí byť teraz rok registrovaný za plátcu DPH. Nechcel by už platiť odvody do soc.poit. a ZP. Dá sa to nejako vyriešiť.
Napr. nejaká žiadosť na DÚ.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tak ako uvádza veronikasad vyššie.

A ... podstata je v tom, že občania nie sú platiteľmi DPH. Všeobecne teda platí s platiteľom platiteľ a s neplatiteľom môže byť aj neplatiteľ. Takto sa to v závere reťazca optimalizuje. Ak je konečným užívateľom produktov neplatiteľ, nemusí byť pre cenovú optimalizáciu nevyhnutne predposledný článok v reťazci platiteľ.
Naposledy upravil Jana Acsová : 09.09.09 at 05:55 Dôvod: Oprava "neplatiteľ".
0 0
nYcol nYcol

nYcol je offline (nepripojený) nYcol

Jasne rozumiem.. avsak predpokladam ze okrem toho ze budem mat aj ine naklady okrem nakupu tovaru... to znamena ze nie z celeho svojho rabatu budem odvadzat DPH.. ako som spominala otvaram si E/ shop.. a uz tu budu naklady dost vysoke.. realizator je tiez platcom DPH .. takze bude sa aj to dat uplatnit.... takze pri plateni DPH nepredpokladam velke sumy...
Ale mate pravdu, ze nie je nutne a v mojom pripade vyhodnejsie sa stat neplatcom.. ale ako som spominala .. moj dodavatel to VYZADUJE .. no nejako si to uz zariadim aj ako platca DPH

dakujem za odpovede

pekny den prajem
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by som radu, zakladame novu SRO, budeme nakupovať tovar z členských štátov EU, a potom následne tento tovar predávať tu na slovensku vyplatí sa nám registrovať ako platci DPH?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

-stačilo Vám v žiadosti o registráciu pre DPH uviesť, že budete nakupovať tovar od dodávateľa z iného členského štátu, ktorý od Vás požaduje registráciu na DPH - podľa môjho názoru by DÚ nerobil prieťahy pri registrácii (samozrejme podložiť svoje tvrdenia nejakými dokumentami),
- uvažovať o tom, či sa zaregistrovať alebo nie nemá zmysel, keď dodávateľ od Vás uvedenú registráciu vyžaduje,
- čo sa týka neplatiteľov DPH - netreba pri nákupoch z EÚ zabúdať na § 7 zákona o DPH (hranica nadobúdaného tovaru je nízka 13941,45 EUR) - a tu nárok na odpočítanie dane nevzniká.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

v Zákone o DPH čítam § 81 Zrušenie registrácie

(1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň najskôr po uplynutí jedného roka odo dňa, keď sa stal platiteľom, ak jeho obrat nedosiahol za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sumu 49 790 eur. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

klient sa registroval pre platiteľa DPH od 01.10.2010 dobrovoľne, chce ukončiť registráciu do jedného roka od registrácie, platí to aj pre dobrovoľných, že môže požiadať o zrušenie najskôr po uplynutí jedného roka alebo len pre povinných platiteľov? nie som si istá, ešte jedna info - jeho obrat nedosiahol uvedenú sumu

ďakujem za usmernenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak sa raz zaregistruje, tak na zrušenie musí splniť podmienku 12 mesiacov.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ďakujem pekne Kejka
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Platí to aj pre dobrovolných platiteľoch DPH. Po roku môžeš zažiadať o ukončenie. DÚ ti stanoví posledný termín na zdanenie DPH.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať