Zavrieť

Porady

Zadržanie vodičského preukzau

Ahojte poradaci,

chcem sa spytat - Ak zadrzi BA policia vodicske opravnenie za prilis rychlu jazdu a vodic je z TT, ktore oddelenie urci vysku trestu a pokuty?
Bratislavske a posle to do Trnavy?
Alebo Ba posle do TT len vodicsky preukaz a trnavske oddelenie urci vysku trestu za priestupok?


Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    A kolko si prekrocil, ze ti zobrali preukaz? Maju nejaku striktnu hranicu od kolko beru vodicak, alebo je to len an tom, ako sa policajt vyspi?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    misomiso Pozri príspevok
    A kolko si prekrocil, ze ti zobrali preukaz? Maju nejaku striktnu hranicu od kolko beru vodicak, alebo je to len an tom, ako sa policajt vyspi?

    No ja mám pocit, že je to presne podľa nálady policajta. Drahému zobrali vodičský za prekročenie rýchlosti o 20 km/hod., jedného známeho zastavili policajti pri prekročení rýchlosti o 25 km/hod. a vyšiel z toho s pokutou vo výške Sk 2 000,--.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nezávisí to od nálady policajta, ale vzhľadom na novelu Zákona o cestnej premávke, v prípade, že vodič nezaplatí na mieste priestupku, policajt mu zadrží vodičský preukaz.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Braňo Pozri príspevok
    Nezávisí to od nálady policajta, ale vzhľadom na novelu Zákona o cestnej premávke, v prípade, že vodič nezaplatí na mieste priestupku, policajt mu zadrží vodičský preukaz.
    Náš prípad sa stal 06/2008 a o pokute na mieste nechceli policajti ani počuť.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ja som na jeseň prekročil pri Nitre o 38km za hod. a už mi brali vodičák, hodil som velmi smutné oči a stalo ma to nakoniec 2.000sk- ešte nikdy som nebol po zaplatení pokuty taký šťastný, ako blcha a najlepšie je, že na začiatku mi policajt vraví, namerali sme vám 98 a ja že.-fajn, prekročil som rychlosť o 18km a oni na to- nene, tuná je 60-tka,hmhm

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Náš prípad sa stal 06/2008 a o pokute na mieste nechceli policajti ani počuť.
    Zuzka, o 20 abrali vodičak? boli nejakí prísny

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Zuzka, o 20 abrali vodičak? boli nejakí prísny
    Veru zobrali, stalo sa to v Trenčianskej Teplej, drahý sa vracal z práce, mal naloženú komplet Feliciu aj na streche a autobus vyšiel zo zastávky bez smerovky, tak pridal, lebo keby musel zabrzdiť, tak náklad zo strechy by skončil pod autobusom... Neobstálo, ani žiadosť o zaplatenie pokuty na mieste... Poslali to na DI k nám do PB a tu mu vzali VP na 3 mesiace a 4500 pokuta. Uf, pre mňa to bol zaberák, lebo som ho musela ráno doviesť do práce, popríde ho ísť ešte aj medzi tým previesť a poobede ísť poňho.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Veru zobrali, stalo sa to v Trenčianskej Teplej, drahý sa vracal z práce, mal naloženú komplet Feliciu aj na streche a autobus vyšiel zo zastávky bez smerovky, tak pridal, lebo keby musel zabrzdiť, tak náklad zo strechy by skončil pod autobusom... Neobstálo, ani žiadosť o zaplatenie pokuty na mieste... Poslali to na DI k nám do PB a tu mu vzali VP na 3 mesiace a 4500 pokuta. Uf, pre mňa to bol zaberák, lebo som ho musela ráno doviesť do práce, popríde ho ísť ešte aj medzi tým previesť a poobede ísť poňho.
    No inak tí policajti to fakt beru dosť od prípadu k prípadu,mne napr. sa tí Nitrianski priznali, že ked vidia napr. Bratislavskú špz, tak to berú prísnejšie ako iných- oni že- viete mi nemame moc radi Bratislavčanov a ja im na to -ja niesom Bratislavčan, ja som Petržalčan

    elena11 je offline (nepripojený) elena11

    elena11
    Môjmu synovi namerali rýchlosť 80/km/h a bola to od novej vyhlášky uzavretá obec. Do vtedy tam platila 80-tka. Aj teraz z jednej strany je 8O-tka a z druhej strany 50-tka. A tak tam policajti nachytajú najviac vodičov, lebo to mýli. Po dohode zaplatil 50 eur, ale najskôr chceli 150 Eur a odobrať vodičák. Netreba sa s nimi hádať ale vyjednávať.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    elena11 Pozri príspevok
    Môjmu synovi namerali rýchlosť 80/km/h a bola to od novej vyhlášky uzavretá obec. Do vtedy tam platila 80-tka. Aj teraz z jednej strany je 8O-tka a z druhej strany 50-tka. A tak tam policajti nachytajú najviac vodičov, lebo to mýli. Po dohode zaplatil 50 eur, ale najskôr chceli 150 Eur a odobrať vodičák. Netreba sa s nimi hádať ale vyjednávať.

    V našom prípade nepomohlo ani vyjednávanie, bolo jasné, že potrebovali niekomu zobrať VP, zhodli sa na tom aj na našom DI, ale keďže to bolo pred komisiou, veľmi sa s tým nedalo nič robiť. Je to za nami a dnes sa nad tým už len pousmejeme

    Paula.. je offline (nepripojený) Paula..

    Paula..
    no veru u nas v NR to tak je...ale vacsinou co som sa stretla s takymito pripadmi, da sa vsetko vybavit...len treba mat peniazky...DD
    alebo podla noveho odrobit verejno prospesne prace....

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    no môj muž ešte asi pred 2-mi rokmi prekročil na rovnej prázdnej ceste mimo obce- ráno o 4,30h. rýchlosť o 30km a vodičák mu síce nechali, ale "expert- orgán" čo ho prejednával to už vtedy videl na 7000SK a 8 mes. bez VP nakoniec sa to vybavilo na 7t a mesiac bez VP, nuž ale keď tam muž sedel, tak na vlastné uši počul a videl, ako inému za alkohol2,1prom. v krvi dali taký istý trest.
    Ale tiež som mužovi hovorila, že nakoľko je to teraz možné, by čosi zase také "vyčudil" nech si to radšej ide odpracovať na verejno-prospešné práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.