Zavrieť

Porady

aký typ daňového priznania a kde evidujem príjem z prenájmu garáže

Dobrý deň ,

Možem poprosíť o pomoc ?
Príjem mám z hlavného pracovného pomeru .Popri HPP pracujem aj na dohodu o pracovnej činnosti .
Príjem mám ešte z prenájmu garáže ktorú vlastním a prenajímam na základe nájomnej zmluvy , ktorá je riadne registrovaná na DÚ .
Poprosím Vás o radu chcela by som si urobiť sama DP .
1. Aký typ DP potrebujem ?
2. Kde sa zahrnie príjem z prenájmu garáže ,prípadne do ktorého riadku ho evidujem v DP?
3. Počula som ,že vraj príjem z prenájmu garáže je oslobodený do niejakej sumy,vie mi to niekto presnejšie ?

Veľmi pekne Vám vopred ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Galcik Pozri príspevok
    Dobrý deň ,

    Možem poprosíť o pomoc ?
    Príjem mám z hlavného pracovného pomeru .Popri HPP pracujem aj na dohodu o pracovnej činnosti .
    Príjem mám ešte z prenájmu garáže ktorú vlastním a prenajímam na základe nájomnej zmluvy , ktorá je riadne registrovaná na DÚ .
    Poprosím Vás o radu chcela by som si urobiť sama DP .
    1. Aký typ DP potrebujem ?
    2. Kde sa zahrnie príjem z prenájmu garáže ,prípadne do ktorého riadku ho evidujem v DP?
    3. Počula som ,že vraj príjem z prenájmu garáže je oslobodený do niejakej sumy,vie mi to niekto presnejšie ?

    Veľmi pekne Vám vopred ďakujem .
    Podávaš DP typu B, kde uvedieš príjmy zo zamestnania aj príjmy z prenájmu garáže.
    Príjmy z prenájmu garáže uvádzaš v odd. VI. r. 10. Prečítaj si poučenie k vyplneniu r. 10 priamo pod tabuľkou DP v odd. VI.

    aký typ daňového priznania a kde evidujem príjem z prenájmu garáže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.