Zavrieť

Porady

Invalidny/starobny dochodca

Zdravim ludia, je tu cas danovych priznani a ja mam par nejastnosti. Moja mama odrobila minuly rok 10 mesiacov. Vsetky podklady mam ale je tu maly hacik do septembra bola na invalidnom dochodku a od septembra uz na starobnom. Viem ze je v tom co sa tyka dani rozdiel. Ako to riesit? Aku mam dat odpocitatelnu polozku? A ako je to s danovym bonusom na dieta(nebol vyplacany v priebehu roka) u inv.dochodcu staci polovica tej predpisanej ciastky. A budem potrebovat so socialku dake potvrdenie o vyske vyplateneho dochodku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MilanH Pozri príspevok
    Zdravim ludia, je tu cas danovych priznani a ja mam par nejastnosti. Moja mama odrobila minuly rok 10 mesiacov. Vsetky podklady mam ale je tu maly hacik do septembra bola na invalidnom dochodku a od septembra uz na starobnom. Viem ze je v tom co sa tyka dani rozdiel. Ako to riesit? Aku mam dat odpocitatelnu polozku? A ako je to s danovym bonusom na dieta(nebol vyplacany v priebehu roka) u inv.dochodcu staci polovica tej predpisanej ciastky. A budem potrebovat so socialku dake potvrdenie o vyske vyplateneho dochodku?
    1. má nárok na odpočitatelnú položku za celý r.2008, lebo nebola SD k 1.1.2008

    2. Nárok na DB má v prípade, že jej ročný príjem zo zamestnania presiahol 6-násobok min. mzdy. Neplatí žiadne zníženie pre ID.

    3. Pri vlastnom DP nepotrebuje žiadne potvrdenie zo SP o výške vyplateného dôchodku.

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    Uz neplati ta polovica pre ID? Lebo este vlani som to tak uplatnoval. Je to podla akehosi socialneho zakona. Ani u nas na danovom to nevedeli.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MilanH Pozri príspevok
    Uz neplati ta polovica pre ID? Lebo este vlani som to tak uplatnoval. Je to podla akehosi socialneho zakona. Ani u nas na danovom to nevedeli.
    pri nároku na daňový bonus to neplatilo nikdy. Musíš mať ročný príjem vo výške 6-násobku min.mzdy

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    V podmienkach na získanie bonusu sú výnimky. Invalidným dôchodcom stačí zarobiť iba polovicu z toho, čo zákon žiada od zdravých pracovníkov. Podobna tema: http://www.porada.sk/t73567-invalidn...ovy-bonus.html

    tigaki je offline (nepripojený) tigaki

    tigaki
    SZČO ma priznaný invalidný dôchodok spätne od jan. - vyplatený v decembri - ide invalidný dochodok do danového priznania za rok 2008 ?

    Invalidny/starobny dochodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.