Zavrieť

Porady

Bezpečnostný projekt

Prosím všetkých príspevákov z Banskej Bystrice !!!
Kto mi vie zaslať zoznam firiem, ktoré sú schopné vypracovať bezpečnostný projekt /ochrana os. údajov/ ??? Viem akurát že to robí GAMO B.B. Vie niekto aj o iných??? A ešte jedna otázka - do kedy musíme mať ten projekt vypracovaný - do 30.6.2005 ??? Za akúkoľvek informáciu vopred ďakujem.
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
V prípade, že zabezpečíš, aby počítač, v ktorom máš mzdový program a osobné údaje uschované, nebol pripojený na internet, ani na verejnú počítačovú sieť, tak nemusíš mať projekt. Stačí ak vypracuješ smernicu. Je to §15 a 16.

Čo sa viac oplatí: mať jeden počítač iba na mzdy s tlačiarňou alebo vypracovať BP.
0 0
Kysel Kysel

Kysel je offline (nepripojený) Kysel

Ďakujem Anonymke, ale ja musím mať počítač pripojený na internet. Ako by som napr. odosielala do soc. poisťovne výkazy, keď mám cca 150 ľudí?
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Prajem pekný deň.

Na školení nám bola ponúknutá stránka, kto spracúváva bezpečnostné projekty.

Takže môžete si to pozrieť na adrese: www.kelcom.sk

Monika
0 0
Martina23 Martina23

Martina23 je offline (nepripojený) Martina23

Výkazy do sociálnej poisťovne možes preniesť disketou a odoslať z iného počítača. Tiež si myslím že je lepšie mať dva počítače a nemusieť robit bezpečnostný projekt.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Martina23
Výkazy do sociálnej poisťovne možes preniesť disketou a odoslať z iného počítača. Tiež si myslím že je lepšie mať dva počítače a nemusieť robit bezpečnostný projekt.
Technicky bez pripojenie na internet nie je možné odoslať elektronickou podateľnou do sociálnej poisťovni.Súbory už obsahujú osobné údaje.
Jedine, ak si mala namysli poprosiť o zaslanie súborov do sociálnej poisťovni firmu,ktorá má bezpečnostný projekt
Naposledy upravil Denda : 27.06.05 at 12:20
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tým zas poskytuješ inému subjektu osobné údaje.
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Bezpečnostný projekt má byť do 31.10.2005 vypracovaný. Adresy firiem na vypracovanie poskytne aj: kukucka@atom.sk .
Pozri §55 odst. 8)
Naposledy upravil MMM : 28.06.05 at 05:09
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ale to sa týka už fungujúcich IS. Nie?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Denda
Technicky bez pripojenie na internet nie je možné odoslať elektronickou podateľnou do sociálnej poisťovni.Súbory už obsahujú osobné údaje.
Jedine, ak si mala namysli poprosiť o zaslanie súborov do sociálnej poisťovni firmu,ktorá má bezpečnostný projekt

Na odosielanie súborov z iného počítača nie je potrebný bezpečnostný projekt.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Zuzka
Na odosielanie súborov z iného počítača nie je potrebný bezpečnostný projekt.
Môj príspevok bol reakcia na príspevok č. 3 a následne na príspevok č. 5.
Chcem sa opýtať ako sa dajú poslať z iného počítača nepripojeného na internet údaje do sociálnej poisťovni cez elektronickú podateľňu?
Poraďte, ušetríte mi vyhotovenie bezpečnostného projektu.
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

Ja si spracuvam mzdy na PC, ktorý nie je pripojený na internet. Výkaz si vytlačím a sadnem za konateľov počítač. Z tade odosielam výkaz a to si len ručne donahadzujem. Mala som s tým robotu len prvký krát, kým som si nahodila rodné čísla ale teraz ich tam mám stále a len mením vymieravacie základy. Ale aj tak majú poväčšinou každý mesiac tie isté. Neviem, ako inak by sa to dalo. Ale ak niekto poradí, tak to pomôže viacerým.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
size
Ja si spracuvam mzdy na PC, ktorý nie je pripojený na internet. Výkaz si vytlačím a sadnem za konateľov počítač. Z tade odosielam výkaz a to si len ručne donahadzujem. Mala som s tým robotu len prvký krát, kým som si nahodila rodné čísla ale teraz ich tam mám stále a len mením vymieravacie základy. Ale aj tak majú poväčšinou každý mesiac tie isté. Neviem, ako inak by sa to dalo. Ale ak niekto poradí, tak to pomôže viacerým.
Riešime teraz na firme problematiku bezpečnostného projektu. Tebou uvádzaný spôsob však nevylučuje jeho spracovanie (aspoň my o ňom nevieme).
Podľa toho, čo máme naštudované, tak je jedno z akého počítača sa pripájaš. T.j. či mzdársky, alebo konateľov, nakoľko aspoň raz do mesiaca t.j. pri odoslaní údajov do SP spĺníš podmienky, na ktoré je bezpečnostný projekt potrebný.
Poraďáci vyveďte nás z omylu, ak to tak nie je, ale my sme pri spracovaní miezd firiem, ktoré sú povinne napojené na elektronickú podateľňu nenašli žiadnu "kľučku" z bezpečnostného projektu.
0 0
Zuzka11 Zuzka11

Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

size
Ja si spracuvam mzdy na PC, ktorý nie je pripojený na internet. Výkaz si vytlačím a sadnem za konateľov počítač. Z tade odosielam výkaz a to si len ručne donahadzujem. Mala som s tým robotu len prvký krát, kým som si nahodila rodné čísla ale teraz ich tam mám stále a len mením vymieravacie základy. Ale aj tak majú poväčšinou každý mesiac tie isté. Neviem, ako inak by sa to dalo. Ale ak niekto poradí, tak to pomôže viacerým.
Predpokladám, že program, na ktorom spracovávate mzdy vytvorí xml súbory a uloží ich do nejakého adresára. V popise ku generovaniu xml súborov by malo byť napísané, kde sa tieto súbory ukladajú. Následne sa dajú prekopírovať na disketu, tú potom zoberiete na konateľov počítač a odošlete priamo na podateľnu SP. Nič nebudete prepisovať....ak napíšete aký soft používate na mzdy iste vám niekto poradí presnejšie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Zuzka11
Predpokladám, že program, na ktorom spracovávate mzdy vytvorí xml súbory a uloží ich do nejakého adresára. V popise ku generovaniu xml súborov by malo byť napísané, kde sa tieto súbory ukladajú. Následne sa dajú prekopírovať na disketu, tú potom zoberiete na konateľov počítač a odošlete priamo na podateľnu SP. Nič nebudete prepisovať....ak napíšete aký soft používate na mzdy iste vám niekto poradí presnejšie.
Ale údaje sa odosielajú elektronicky, nie? T.j. disketu s údajmi možno použiť v inom PC a následne sa pripojiť na internet?
Nerozumiem, či naznačuješ možnosť "obkľuky" alebo povinnosť bezpečnostného projektu.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Kysel
Ďakujem Anonymke, ale ja musím mať počítač pripojený na internet. Ako by som napr. odosielala do soc. poisťovne výkazy, keď mám cca 150 ľudí?
A to mi môže niekto kontrolovať, či mám PC pripojené k internetu, alebo nie?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
willy
A to mi môže niekto kontrolovať, či mám PC pripojené k internetu, alebo nie?
Ak máš povinnú elektronickú podateľňu, tak to asi inak neobhájiš, iba, že sa musíš aspoň raz do mesiaca pripnúť.
0 0
Zuzka11 Zuzka11

Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

AVO
Ale údaje sa odosielajú elektronicky, nie? T.j. disketu s údajmi možno použiť v inom PC a následne sa pripojiť na internet?
Nerozumiem, či naznačuješ možnosť "obkľuky" alebo povinnosť bezpečnostného projektu.
Toto skôr bola rada ako neprepisovať ručne údaje z výkazu...Čo sa týka BP, myslím, že musí byť vypracovaný aj vo vašom prípade.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ahoj Kysel!
Ja som takisto ako ty. Nechce sa mi vypracovať bezpečnostný projekt, je to také komplikované. Ale vymyslela som to, že keby náhodou prišla kontrola-musia sa prihlásiť dopredu- na ten jeden deň odpojím počítač z netu.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

skola
Ahoj Kysel!
Ja som takisto ako ty. Nechce sa mi vypracovať bezpečnostný projekt, je to také komplikované. Ale vymyslela som to, že keby náhodou prišla kontrola-musia sa prihlásiť dopredu- na ten jeden deň odpojím počítač z netu.
Ak ti na to prídu a nebudeš mať bezpečnostný projekt dajú ti ho spraviť a zároveň ti nariadia audit. A tu sa bavíme o iných finančných položkách a zároveň aj pokutách. Neviem či ti to stojí za to.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den!
Chcem sa opýtať bezpečnostný projekt treba niekam odosielať, alebo to treba
mať vo firme?
Ďakujem pekne Silvia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať