Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosím vás poraďáci, potrebujem podať DDP na DzP za rok 2007. Som na MD a nesprávne sme uviedli môj príjem, o ktorý sa znižuje odp. položka na manželku. DP robili manželovi v práci.
V riadku 54 uvediem správne vypočítanú daň a v riadku 61 daň, ktorú vyrátali manželovi? Ten rozdiel bude suma k úhrade, je to správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Mal som podobný prípad. Dodatočné daňové priznanie som vyplnil tak ako to má byť správne a následne vyplníš riadky 106 až 111 kde sú rozdiely z dodatočného daňového priznania. Tam sa ti ukáže či ti má daňový úrad vrátiť peniaze alebo máš vrátiť ty. Ak máš vrátiť ty tak ti napočítajú úrok - trojnásobok úroku NBS. (cca 12%)

    Ak sa mýlim opravte ma

    zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

    zuzka3110
    gastronom.mt Pozri príspevok
    Mal som podobný prípad. Dodatočné daňové priznanie som vyplnil tak ako to má byť správne a následne vyplníš riadky 106 až 111 kde sú rozdiely z dodatočného daňového priznania. Tam sa ti ukáže či ti má daňový úrad vrátiť peniaze alebo máš vrátiť ty. Ak máš vrátiť ty tak ti napočítajú úrok - trojnásobok úroku NBS. (cca 12%)

    Ak sa mýlim opravte ma

    ďakujem, myslíš riadky 66-69 na tlačive DP? Áno ja mám vrátiť 1620sk, ale tam je myslím nejaká hranica, do akej sumy sa úrok neráta, nie?
    Ja som robil DP typ B. Ak je to DP typ A tak sú to riadky 66 - 69.
    No a tú hranicu do ktorej sa úrok neráta??? - nemám vedomosť.
    Možno poradí niekto iný.
    (8) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daň bola zaplatená zo zábezpeky na daň, ak tak ustanovuje osobitný zákon, 1b) alebo ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk. Ak je správcom dane obec, sankčný úrok sa nevyrubí, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk. Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6 alebo 7, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk; ak je správcom dane obec, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk.

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.