Zavrieť

Porady

SZČO prenajíma sukr.auto

Dobry den,
mam otazocku.
rok 2008-SZCO-neplatca DPH uplatnuje 40% paus.naklady-to je jasna vec. Prenajima sukromne auto na zaklade zmluvy o prenajme inej SZCO, ktora ho pouziva na podnikanie.
Prijem z prenajmu je spolu 12000tis. a mam ho priznat v DP r.6 podla 6§2b
a mozem pripocita k prijmom z podnikania a vypocitat 40% pausal?
ALebo tento prijem sice uvediem v r. 6 DP, ale nemozem si z neho uplatnit 40%naklady?
Pomohlo by ak by si zalozil zivnost na prenajom mot.vozidiel,ale neprepisal by auto na firmu?
Dakujem za kazdu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kamilla je offline (nepripojený) Kamilla

    Kamilla
    Pokial som sa touto témou nikoho dotkla, tak ,ma to mrzi. Precital som vela prispevkov ohladom aut, ale nenasla som odpoved na moju problematiku. Mylit sa je vstak ludske a mozno mi niekde ta odpoved usla, tak poprosim o usmernenie, kde je ,,zlato,kde mam zacat hrabat".
    Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Začnite tu
    http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html

    Kamilla je offline (nepripojený) Kamilla

    Kamilla
    Dakujem , ale asi zmenim povolanie, lebo zlato som tam nenasla. Ja len potrebujem vediet, ci ten prijem z prenajmu auta mam dat do riadku 6 DP, alebo priratat k prijmov z podnikania, lebo tento prijem nema zo zivnosti a auto nema zaradene v podnikani ani ho neodpisuje.

    SZČO prenajíma sukr.auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.