Zavrieť

Porady

Výzva na podanie DP k DzMV

prosím Vás mám takýto problém, živnostník má v majetku prívesný vozík, ktorý však vôbec nepoužíva, firma totiž stojí, nie sú tam žiadne pohyby. Prišla mu teraz výzva na podanie DP k dani z MV za rok 2008.
Môžem im tam napísať, že živnostník prestal používať vozík dňom 31.12.2007. Tým by vlastne zaplatil len pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
Veľmi pekne prosím pomôžte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    S pokutou určite počítajte . Škoda , že ho neodhlásil podľa skutočnosti aké nastali v momente , keď vozík prestal používať .Ale počítajte aj s tým, že daň bude musieť doplatiť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartinkoK Pozri príspevok
    prosím Vás mám takýto problém, živnostník má v majetku prívesný vozík, ktorý však vôbec nepoužíva, firma totiž stojí, nie sú tam žiadne pohyby. Prišla mu teraz výzva na podanie DP k dani z MV za rok 2008.
    Môžem im tam napísať, že živnostník prestal používať vozík dňom 31.12.2007. Tým by vlastne zaplatil len pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
    Veľmi pekne prosím pomôžte
    Môžeš, ale oznamovacia povinnosť mala byť splnená už dávno.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Ja viem, že pokuta za nesplenenie oznamovacej povinnosti bude, ale prečo by mal zaplatiť aj daň za rok 2008. On naozaj nemá v účtovníctve žiadne cesty, ani jedno tankovanie PH proste nič. Možno len odpisy za vozik, ak ho vôbec odpisoval.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartinkoK Pozri príspevok
    Ja viem, že pokuta za nesplenenie oznamovacej povinnosti bude, ale prečo by mal zaplatiť aj daň za rok 2008. On naozaj nemá v účtovníctve žiadne cesty, ani jedno tankovanie PH proste nič. Možno len odpisy za vozik, ak ho vôbec odpisoval.
    Daň z MV nemá priamy súvis s nákladmi v účtovníctve. Ide o porušenie ustanovení Zákona o miestnych daniach a poplatkoch, konkrétne Dane z MV §90 odst. 2..

    Výzva na podanie DP k DzMV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.