Zavrieť

Porady

Dôchodkina pracujuca na dohodu

Dobry den mam znamu ktora je na starobnom dôchodku a popri tom pracuje na dohodu. Prijem z dôchodku si musi odpočitat s NČ a prijem z dohodi da do dan. priznania ako prijem. Dobre som to pochopila ? Opravte ma ak sa mylim , nechcem jej to spackať. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Dobry den mam znamu ktora je na starobnom dôchodku a popri tom pracuje na dohodu. Prijem z dôchodku si musi odpočitat s NČ a prijem z dohodi da do dan. priznania ako prijem. Dobre som to pochopila ? Opravte ma ak sa mylim , nechcem jej to spackať. Dakujem
    Málo informácií na to, aby Ti niekto správne odpovedal. Je dôležité koľko zarobila na tieto dohody a aká daň jej bola zrazená, či preddavková alebo zrážková.
    Z dohody ma prijem 113 160 a bola jej zrazená preddavková daň vo vyške 21 497 . Dôchodok pobera 7 852 mesačne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Z dohody ma prijem 113 160 a bola jej zrazená preddavková daň vo vyške 21 497 . Dôchodok pobera 7 852 mesačne.
    A ešte jedna podstatná vec, od kedy je dôchodcom?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Na dôchodku je cely rok 2008 .
    Ak bola dôchodcom už od 1.1., nemá nárok na NČ, resp. má len na ten rozdiel medzi NČ a výškou dôchodku.
    Naposledy upravil Tweety : 06.03.09 at 07:54 Dôvod: gram. úprava

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Z dohody ma prijem 113 160 a bola jej zrazená preddavková daň vo vyške 21 497 . Dôchodok pobera 7 852 mesačne.
    Určite mala celý rok tú istú výšku dôchodku? Čo ja viem tak k 1.7.2008 sa zvyšoval.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Bude potrebovať od sociálnej poisťovne potvrdenie o výške vyplateného dôchodku za rok 2008, ak si chce uplatniť rozdiel medzi výškou dôchodku a NČ ....a to predkladá daňovému úradu ako prílohu k DP.
    Neviem ona my len napisala ze mesačne ma tolko. Ked nema narok na _NČ ako jej mam urobyť dan. priznanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Neviem ona my len napisala ze mesačne ma tolko. Ked nema narok na _NČ ako jej mam urobyť dan. priznanie.
    To, že len napísala, nestačí na správne vyplnenie DP. Aj údaje o výške dôchodku musia byť úplné a správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Bez toho potvrdenia si rozdiel NČ nemôže uplatniť?
    Ak nevieš presnú výšku dôchodku a aj napriek tomu urobíš DP nebude správne.
    Ak si vypisem podla listočkov co dostavala dôchodok presdne sumy nemusi ist na soc. poistovnu pre potvrdenie?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Bez toho potvrdenia si rozdiel NČ nemôže uplatniť?
    Nieje predsa problém zájsť na sociálnu poisťovňu a tá jej potrebné potvrdenie vydá. Veď predsa ešte nieje taký vysoký dátum.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Ak si vypisem podla listočkov co dostavala dôchodok presdne sumy nemusi ist na soc. poistovnu pre potvrdenie?
    Veď musí mať predsa rozhodnutie SP o priznaní dôchodku. Bez rozhodnutia, dôchodok SP nevypláca.
    Moje skusenosti zo soc. poistovnov su iné robia zo všetkeho vedu a trva im to . Ale dakujem za rady pomohli ste mi.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    LUCIARACKOVA Pozri príspevok
    Moje skusenosti zo soc. poistovnov su iné robia zo všetkeho vedu a trva im to . Ale dakujem za rady pomohli ste mi.
    Možno robia vedu z iného, ale čo sa týka tohto potvrdenia, som sa s vedami ešte nestretla, nakoľko vedia, že ak si chce niekto uplatniť rozdiel NČ a vyplateného dôchodku - musia toto potvrdenie bezodkladne vydať - a zatiaľ ho vždy bez reptania vydali. Bez toho to neuzná ani DU - takže ak sa niekomu nechce zájsť pre potvrdenie - tak žiaľ rozdiel z NČ a dôchodku z lístočkov by som určite neuplatňovala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.