Zavrieť

Porady

pomozete mi s prekladom 2 vyrazov???

ahojte vsetci. nevedel by mi niekto z vas pomoct s prekladom???

- association management
- capablitiy management


dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    association management - združenie (asociácia) menežmentu (riadenia) a v slove capablitiy nemáš nejaký preklep?

    lilly_m je offline (nepripojený) lilly_m

    lilly_m
    dakujem. v anglickej wikipedii je normalne capablitiy management, len si to neviem prelozit do slovenciny co to asi tak moze znamenat

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lilly_m Pozri príspevok
    dakujem. v anglickej wikipedii je normalne capablitiy management, len si to neviem prelozit do slovenciny co to asi tak moze znamenat
    Na Wikipedii také niečo nie je, to ty si si musel zle odpísať. Ak to aj je niekde v článku, tak ide o preklep.

    A čo tie výrazy môžu znamenať? V podstate čokoľvek, nedá sa to preložiť, pokiaľ neviem, v akom kontexte to je použité. To je ako keby som sa ťa spýtal, kto je to floor manager - v preklade by to bolo manažér podlahových krytín, ale po slovensky je to upratovačka.

    Ak dáš zdroj, kde si našiel tie výrazy, tak sa môžeme dopátrať k nejakému prekladu, alebo vysvetleniu významu. Takto nie. Významov to môže mať desiatky - správa talentov, riadenie objemu, manažment výkonu, riadenie schopnosti, ....

    lilly_m je offline (nepripojený) lilly_m

    lilly_m
    Chobot, k tym 2 vyrazom som sa dostala tak, ze na jednej idiotskej vyske nam na seminaroch zadali kazdemu po dva vyrazy (nezajem ze ci ich preklad niekde najdem alebo nie) no a tieto vyrazy mam prelozit a vlozit ich do SK wikipedie + ku kazdemu napisat po dve vety (dake tapne poucky). takze tak. ale dakujem za pomoc aj tak

    Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

    Slovanka
    V rámci akého predmetu to máte?

    Súhlasím s Chobotom, že bez kontextu sa to veľmi nedá. Ja by som na Tvojom mieste urobila jednu rozumnú vec. Prečítaj si o týchto pojmoch na anglickej Wikipedii (sú tam oba) a keďže to musí byť niečo z Tvojho odboru, mala by si pochopiť čo vlastne tieto pojmy znamenajú. Na základe toho si môžeš skúsiť vymyslieť vhodný preklad.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lilly_m Pozri príspevok
    Chobot, k tym 2 vyrazom som sa dostala tak, ze na jednej idiotskej vyske nam na seminaroch zadali kazdemu po dva vyrazy (nezajem ze ci ich preklad niekde najdem alebo nie) no a tieto vyrazy mam prelozit a vlozit ich do SK wikipedie + ku kazdemu napisat po dve vety (dake tapne poucky). takze tak. ale dakujem za pomoc aj tak
    AK si nejaký profesor predstavuje, že takto sa má napĺňať Wikipédia, tak zbohom rodina. Študent napíše čokoľvek, aby splnil úlohu a potom si čitatelia budú myslieť, že je to pravda.

    Wikipediu by mali napĺňať nadšenci, čo sa vyznajú v danej oblasti, majú dobré vedomosti a robia to dobrovoľne.

    Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

    Slovanka
    Keď sa niekde PhD. dá urobiť za rok a normálne by to mali byť 3 na dennom štúdiu, tak niečo naozaj nie je v poriadku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Chobot Pozri príspevok
    AK si nejaký profesor predstavuje, že takto sa má napĺňať Wikipédia, tak zbohom rodina. Študent napíše čokoľvek, aby splnil úlohu a potom si čitatelia budú myslieť, že je to pravda.

    Wikipediu by mali napĺňať nadšenci, čo sa vyznajú v danej oblasti, majú dobré vedomosti a robia to dobrovoľne.
    Sú aj rýchlo kvasený v tej dnešnej dobe

    Promócia - 25 ročný/á
    Docentura - 28 ročný/á
    Profesúra - 30 ročný /á

    Veď toľko vysokých škôl univerzít na Slovensku funguje , a tá kvalita ......česť výnimkám

    A nehovoriac o počte študujúcich , hm , len aby peniaze boli ....??????????

    http://www.etrend.sk/ekonomika/slove...ol/152101.html


    Juraj
    Naposledy upravil buchač : 09.03.09 at 09:28

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kandidát KDH na europoslanca Roman Adamčík († 22) a bývalý asistent poslankyne Márie Sabolovej / ... Nového asistenta prijala Sabolová od septembra 2007. Dovtedy bol jej asistentom Roman Adamčík.../zahynul pri jazde na terénnom BMW.

    Už ako 20 ??? ročný asistent poslankyne EP - ................v čom asi jej bol nápomocný - hriešne myšlienky mi idú hlavou , ale oni z KDH ...
    Čo chcel tento 22 ročný exot v europarlamente dosiahnuť ?

    A čím bol taký výnimočný ?

    Odpovede sú nižšie !

    http://www.pluska.sk/politika/2009/0...50-metrov.html

    http://diskusie.dnes.atlas.sk/sloven...lyesOrder=tree
    Nadpis: KDH + BMW X5 + 200 km/h, Kde mal KDH-ák anjela strážneho? 09.03.09 21:51:53

    KDH + BMW X5 + 200 km/h, Kde mal KDH-hák anjela strážneho?
    Odpoviem: už aj anieli od nich utekajú, ja keď som mal 22 rokov, tak som mal 15 ročnú škodu 100, na ktorú polovicu mi požičali rodičia, tu má chalan x5-tku, asi mu tiež požičali rodičia, spátky doživotne asi bola garantovaná rýchla návratnosť!

    Juraj

    P.S.
    Aby som nevyzeral ako zviera , podotýkam - škoda mladého života ,
    ALE
    som veľmi rád , že nikto nevinný sa v jeho arogantnej blízkosti nenachádzal....
    Naposledy upravil buchač : 10.03.09 at 14:56

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.