Zavrieť

Porady

Vypoved pocas cerpania dovolenky medzi MD a RD

Prosim, poradte: Po vycerpani MD by som chcela vycerpat dovolenku, ktora mi zostala - 20 dni. Viem, ze ma v tom case moze zamestnavatel prepustit, ale nechce sa mi na peniaze za dovolenku cakat az po skonceni RD. Ako mam postupovat, aby som neprisla o 3mesacne odstupne, na ktore mam narok. Aky typ vypovede mozem v tomto case dostat? Viem, ze ak ma chce prepustit teraz, tak by to rovnako urobil zamestnavatel aj po skonceni MD. Takze som s tym zmierena, ale nechcem prist o odstupne. Odpracovala som vo firme viac ako 5 rokov. Na kolko dni dovolenky mam narok, ak mam MD od zaciatku roka 2009 do 20.4.2009, za predosly rok to viem, ide mi len o rok 2009. Berte, prosim, v uvahu aj pripadne nastupenie na dovolenku 24.4. 2009. Zamestnavatel mi totiz oznamil, ze za april uz nemam narok na dovolenku????? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martinaporada Pozri príspevok
    Prosim, poradte: Po vycerpani MD by som chcela vycerpat dovolenku, ktora mi zostala - 20 dni. Viem, ze ma v tom case moze zamestnavatel prepustit, ale nechce sa mi na peniaze za dovolenku cakat az po skonceni RD. Ako mam postupovat, aby som neprisla o 3mesacne odstupne, na ktore mam narok. Aky typ vypovede mozem v tomto case dostat? Viem, ze ak ma chce prepustit teraz, tak by to rovnako urobil zamestnavatel aj po skonceni MD. Takze som s tym zmierena, ale nechcem prist o odstupne. Odpracovala som vo firme viac ako 5 rokov. Na kolko dni dovolenky mam narok, ak mam MD od zaciatku roka 2009 do 20.4.2009, za predosly rok to viem, ide mi len o rok 2009. Berte, prosim, v uvahu aj pripadne nastupenie na dovolenku 24.4. 2009. Zamestnavatel mi totiz oznamil, ze za april uz nemam narok na dovolenku????? Dakujem za radu.
    Zatiaľ za obdobie MD vznikol nárok na 3/12 D za KR. Ak dá zamestnáv výpoveď z organiz. dôvodov podľa § 63 budeš mať nárok na najmenej trojmesačné odstupné.

    Vypoved pocas cerpania dovolenky medzi MD a RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.