Zavrieť

Porady

Ako podnikať a neutopiť sa v kríze

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Podnikám od začiatku až do teraz (1991 až 2009) a vždy sa našiel nejaký ten problém. Problémy boli vždy, ale vždy sa našlo nejaké to riešenie a išlo sa ďalej. Za tie roky som spoznal veľa ľudí, dodávateľov, zákazníkov, kolegov aj konkurentov.
V poslednej dobe som sa viacerých popýtal na ich názor, ako ďalej. Nikto nič nevie, alebo nepovie. Posťažoval som sa, že mi už akosi dochádzajú dobré nápady a riešenia a že sa cítim vyhoretý. Každý mi hovorí, že je blbá doba a že u mňa sa o vyhorení uvažovať nedá. Vraj treba počkať, čo bude ďalej a uvidíme.
Som komunikatívny typ a preto nemám problém debatovať aj o chúlostivých otázkach.Viem sa pobaviť aj s konkurentom o zákazníkoch, ako si konkurenciou navzájom znižujeme zisk, ako nám ubúdajú končiaci zákazníci, ako pribúda nová garážová či obývačková konkurencia. ( konkurencia, ktorá nemá náklady )

Vedel som sa pre istotu preorientovať aj na ďalší odbor. Pri tom som zistil, že beriem zárobok iným, že tým podporujem konkurenciu a znižujem im marže. Mne to trochu pomáha, ale im to niekoľkonásobne škodí. Vidím, že to nie je tá najsprávnejšia cesta. ( sú náklady, ktoré je nutné pokryť pre chod a rozvoj )

Trh sa nafúknuť nedá a ten trh čo máme, sa nám ešte aj zmenšuje.

Poznáte nejaké východiská, ako to prečkať a pritom nezbankrotovať? Straty narastajú a kapitál ubúda každý deň. Keď nič neurobíme, príde nula a potom mínus. Z ničoho sa ťažko začína, ale z mínusu ešte ťažšie. Viem, že je aj hranica, z pod ktorej je to nemožné.
Naposledy upravil jar88 : 11.03.09 at 11:58 Dôvod: doplnenie v zátvorkách
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
No konečne máme niečo trošku spoločné... Kto si neprepije - má. Aj ja mám veget. Ráno sa zobudím a dám si kávičku a cigaretku. Nemám psa, ale vnúčatá, tie venčiť netreba. Nič nenakupujem, mám nákupcov. Večer bez telky, bez vínka, unavená ako pes padnem do postieľky. Lebo odo mňa každý niečo chce. Malá rozprávku, väčší gramatiku a jej inotaje, najväčší kľud, a niekto občas aj pokecať. Nie je to nuda, je to veget a relax. A ja už nebojujem, pardon, bojujem nekonečný boj s hlúposťou a hlupákmi. Pri nich sa môžeš aj zodrať. Ale čo už. Vieš, že telo má ísť do hrobu zhyndrované?....
Danila ale spoločné máme naozaj len trošku (skôr by som povedal len trošičku).
Ja som chlap (rád niečo robím) a ty si žena a hráš sa s deckami. Je to normálne, že to babku napĺňa spokojnou únavou.
Naviac ja mám ešte ďáááleko do penzie a ani v penzii nechcem sedieť na zadku (veď do hrobu má ísť telo riadne zhumplované - nie len trochu).
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Je kriza a odo mna stale niekto nieco chce, asi zase som v inom state, potvory poistovne nedaju pokoj, dodavatelia chcu, aby som zaplatila, danovy urad tiez je nedockavy, najomca chce zase kazdy mesiac najomne, zakaznici chcu dobry tovar za este lepsie ceny a tie peniaze ...nie a nie sa u mna zastavit.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Je kriza a odo mna stale niekto nieco chce, asi zase som v inom state, potvory poistovne nedaju pokoj, dodavatelia chcu, aby som zaplatila, danovy urad tiez je nedockavy, najomca chce zase kazdy mesiac najomne, zakaznici chcu dobry tovar za este lepsie ceny a tie peniaze ...nie a nie sa u mna zastavit.
tetrisss, mne to trvalo skoro pol roka než som skončil.
Možno ma čaká ešte posledná daňová kontrola a finito.
Dnes mám mesačné výdavky do 500 až 600 €.
.................................................. .............
Malá rada tetrisss,
nie si v inom štáte, pritlač trošku na cenu a uvidíš ten nával. Zostane ti menej ľudí čo stále niečo chcú a viac takých čo radi zaplatia.
Druhá rada, pritlač aj na nájomcu a možno sa tie peniaze aj u teba zahniezdia. Nie len pristavia na ceste do poisťovne.
Naposledy upravil jar88 : 08.05.10 at 15:34
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Danila ale spoločné máme naozaj len trošku (skôr by som povedal len trošičku).
Ja som chlap (rád niečo robím) a ty si žena a hráš sa s deckami. Je to normálne, že to babku napĺňa spokojnou únavou.
Naviac ja mám ešte ďáááleko do penzie a ani v penzii nechcem sedieť na zadku (veď do hrobu má ísť telo riadne zhumplované - nie len trochu).
No že si chlap, to cítiť na míle. Podľa fňukania.
A daj pozor, aby si večným čakaním na zázraky nezabudol, že pred vnúčatami sa treba ešte postarať o príjemnú výrobu detí, ak by si náhodou pri dumaní nad krízou opomenul.....
2 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

CCCC sa nezaprie , nemate chybu
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

rickman Pozri príspevok
CCCC sa nezaprie , nemate chybu

Hlavne , že z posledných prispevkov každý príspevok je konkretny , odborny k veci a k téme.

Skor na , ako CCC

jednoznačne .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
No že si chlap, to cítiť na míle. Podľa fňukania.
A daj pozor, aby si večným čakaním na zázraky nezabudol, že pred vnúčatami sa treba ešte postarať o príjemnú výrobu detí, ak by si náhodou pri dumaní nad krízou opomenul.....
Ja nefňukám Danila, chcem si len overiť, či som sa pred tým viac ako rokom, rozhodol správne.
.................................................. .........................
Rozhodol som sa nepodnikať a zrušiť firmy, ktoré už neprinášali to, čo som od nich očakával. Mesačne ma stáli viac peňazí, ako prinášali. Najhoršie bolo rozhodnutie pustiť ľudí a nechať ich bez pravidelného príjmu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Ja nefňukám Danila, chcem si len overiť, či som sa pred tým viac ako rokom, rozhodol správne.
.................................................. .........................
Rozhodol som sa nepodnikať a zrušiť firmy, ktoré už neprinášali to, čo som od nich očakával. Mesačne ma stáli viac peňazí, ako prinášali. Najhoršie bolo rozhodnutie pustiť ľudí a nechať ich bez pravidelného príjmu.
Chcel by som vedieť, či sa tu nájde niekto, kto sa rozhodol podobne ako ja (zachránil som 120.000 € z 350.000 €), alebo niekto, kto sa rozhodol opačne a dokázal za posledný rok svoju firmu udržať na rovnakej hodnote, alebo dokonca aj zveľadiť.
.................................................. ...........................
Napríklad.
Z firmy s hodnotou 500.000 € v roku 2009 na firmu s hodnotou 600.000 €.
.................................................. ...........................
Alebo opačný prípad, kedy z firmy s hodnotou 500.000 € v roku 2009 na firmu s hodnotou 300.000 € plus dlh (trebárs v nezaplatených fakturach) v hodnote 100.000 €.
Vlastne sa dostal na hodnotu 100.000 € bojom s krízou a ja som na tom istom, ale bez boja.
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Domnievam sa, ze tak ako ty zachovalo sa obdobne dost ludi. Ale omnoho viac bolo takých, ktorý umelo devalvovali ale značná časť reinvestovala. Dosť vela ludí prevzalo dukáty z danových rajoch a vlozila ich do svojich firiem. Malo to svoje opodstatnenie, kedze priklad: na investiciach generoval mesacny zisk cca 4% kazdy pochopil ked sa zvrhla prva vlna Wall Street zacal boom vo vyberani aktiv. A prave tieto sa investovali do firiem. V skutocnosti ten majetok boli len nuly na papieroch ktore nemali ziadne hodnoty ktore by predstavovali. Ale boli bezpečne zahojené vo firme, ako v napr.: Gibraltari. Aj toto bol ťah jazdcom na obranu voči kríze...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

BLINDSIDE Pozri príspevok
Domnievam sa, ze tak ako ty zachovalo sa obdobne dost ludi. Ale omnoho viac bolo takých, ktorý umelo devalvovali ale značná časť reinvestovala. Dosť vela ludí prevzalo dukáty z danových rajoch a vlozila ich do svojich firiem. Malo to svoje opodstatnenie, kedze priklad: na investiciach generoval mesacny zisk cca 4% kazdy pochopil ked sa zvrhla prva vlna Wall Street zacal boom vo vyberani aktiv. A prave tieto sa investovali do firiem. V skutocnosti ten majetok boli len nuly na papieroch ktore nemali ziadne hodnoty ktore by predstavovali. Ale boli bezpečne zahojené vo firme, ako v napr.: Gibraltari. Aj toto bol ťah jazdcom na obranu voči kríze...
Poučné vysvetlenie. Len čo je pravda.
--------------------------------------
Padám na hubu - generuješ zisk 4%, ktorý vlastne predstavuje len nuly a tie následne investuješ. Bomba. (investičný poradca)
--------------------------------------
Asi budeš expert na podnikanie. Alebo len poradca na investovanie?
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Ani jedna otázka správne. Presne takto, ako sa ty tomu cudujes to robili dlhe roky vsetci spekulanti ktory hybali trhmi. Ved si nastuduj, ako sa generovali posledych 5-10rokov akciove trhy. A kam posledne 2roky stiahli vsetky aktiva ? Tebe sa to zda divne a prave na tom za tvoria miliardy na burzach. Keby vsetci obchodovali podla logiky, vsetci by boli miliardari a nikto by nic nepotreboval a cely svetovy system by sa zrutil. V tomto nikdy nehladaj logiku lebo budes dlho hladat.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

BLINDSIDE Pozri príspevok
Ani jedna otázka správne. Presne takto, ako sa ty tomu cudujes to robili dlhe roky vsetci spekulanti ktory hybali trhmi. Ved si nastuduj, ako sa generovali posledych 5-10rokov akciove trhy. A kam posledne 2roky stiahli vsetky aktiva ? Tebe sa to zda divne a prave na tom za tvoria miliardy na burzach. Keby vsetci obchodovali podla logiky, vsetci by boli miliardari a nikto by nic nepotreboval a cely svetovy system by sa zrutil. V tomto nikdy nehladaj logiku lebo budes dlho hladat.
Blindside.
Budeš sa musieť preorientovať. Blbci už peniaze nemajú (majú totiž "cenné papiere") a chytrí peniaze do papierov nedajú.
Brokerov na zháňanie traderov už netreba. Treba ísť čo najskôr k lopate. (pozdeji už volné nebudou)
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Ja sa budem musieť preorientovať ? To snáď nemyslíš vážne ! Dovolím si povedať, že som nad tým, že by som sa zacal venovat niecomu inemu ani len nerozmyslal. A takúto radu treba smerovat skôr do sekcie: žalostné výkriky kde prosíkajú o rady s čím majú začať aby zbohatli, alebo kde hladajú investorov pre ich skrachovance predom. Takze mne taketo nieco pisat nemusis, nemam úrodné políčko, kde by vyklíčila takáto rada.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Blindside.
Budeš sa musieť preorientovať. Blbci už peniaze nemajú (majú totiž "cenné papiere") a chytrí peniaze do papierov nedajú.
Brokerov na zháňanie traderov už netreba. Treba ísť čo najskôr k lopate. (pozdeji už volné nebudou)
Jardo, čoskoro aj tie peniaze budu ako tie cenne papiere. Uvidíš. Mocní tohto sveta na tom pracujú.

p.s. jardo, jardo, že ty si musís na porade narobiť tolko nepriatelov.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laco-monter Pozri príspevok
Hlavne , že z posledných prispevkov každý príspevok je konkretny , odborny k veci a k téme.

Skor na , ako CCC

jednoznačne .
Chýba ti jedno dôležité C! To najdôležitejšie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Jardo, čoskoro aj tie peniaze budu ako tie cenne papiere. Uvidíš. Mocní tohto sveta na tom pracujú.

p.s. jardo, jardo, že ty si musís na porade narobiť tolko nepriatelov.
Duves a jar88 nie sú priatelia, ani nepriatelia.
Sú to len prezývky a protichodné názory. Rovnako aj BLINDSIDE je pre mňa len nick majiteľa názoru.
--------------------------------
Napríklad na jeho vyjadrení mi vadí jeho nepresnosť a neurčitosť. Predpokladám, že vie o cenných papieroch aspoň základné rozdiely, ale kľudne si napíše že "práve na burzách sa tvoria miliardy". (akože na akciách?)
-------------------------------------------------------------------
Dobre vie čo sa na burzách deje a aké papiere sa obchodujú.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
--------------------------------
Napríklad na jeho vyjadrení mi vadí jeho nepresnosť a neurčitosť. Predpokladám, že vie o cenných papieroch aspoň základné rozdiely, ale kľudne si napíše že "práve na burzách sa tvoria miliardy". (akože na akciách?)
-------------------------------------------------------------------
Určitým spôsobom ma pravdu. Burza je iba ina forma casina. Niekto zarobí a niekto prerobí. No nemôžu zarobiť všetci.
Co sa tyka penazi, že tie vlastne vznikaju v bankach a "rodia" sa ako peniaze zaťažene urokom, to predsa vieme.
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Držím sa jednej krásnej vety, ktorú mi raz povedal jeden obchodník na burze v Prahe: I chaos má svuj řád. Nerád uzatváram tému, páči sa mi, keď vidím mnoho názorov a z každého si zložíme práve tú mozaiku, ktorá nám vyhovuje. Ale k veci: Môžete mať peniaze na svojom účte, ale tie v konečnom dôsledku nie sú vaše. Ak by ste si ich vy sami požičali od banky, bolo by vám jasné, že nie sú vaše. Pretože však si ich pravdepodobne požičal niekto iný, čiže do ekonomiky sa dostali cez niekoho iného, predpokladáte, že tieto peniaze sú vaše. Ale nie sú. Všetky peniaze, ktoré banky vytvoria, patria im. Práve z toho dôvodu nie je žiadnym zveličovaním tvrdiť, že v tomto systéme si banky trvalo nárokujú všetku peňažnú zásobu štátu s výnimkou 3% vytvorených štátom. Prostredníctvom tohto latentného vlastníctva peňazí, ktoré vytvárajú, banka má zadržovacie právo, alebo potenciálny nárok na bohatstvo štátu vo výške ekvivalentnej celkovej sume peňazí, ktorú vytvorili. Jadrom tohto podvodu je tvrdenie, že peniaze, ktoré tvoria, sú ich vlastné, pričom sa od falšovania peňazí nelíši kvalitou, ale iba svojím obrovským rozsahom... Môžem to dokázať mimo akúkoľvek pochybnosť? Podstatou celej záložitosti je nárokovanie si vlastníctva peňazí. Akákoľvek osoba alebo organizácia, ktorá môže podľa ľubovôle tvoriť peniaze ekvivalentné cenám tovarov produkovaných komunitou, je skutočným vlastníkom týchto tovarov a preto nárokovanie si týchto peňazí bankovým systémom je nárokovaním si vlastníctva krajiny. Keď americký ľud dovolí bankám, aby mali pod kontrolou vydávanie ich vlastnej meny, najprv formou inflácie a potom defláciou, banky a korporácie, ktoré okolo nich vyrastú, zbavia ľudí všetkého vlastníctva až sa ich deti zobudia a zistia, že na kontinente, ktorý ich otcovia obývali, sú bez domov. Moc vydávať peniaze by mala byť odňatá bankám a navrátená kongresu a ľuďom, ktorým patrí. Som úprimne presvedčený, že bankové inštitúcie vydávajúce peniaze predstavujú pre slobodu väčšie nebezpečenstvo než armády.Ďaľší svetový konflikt nebude o územiach, ako to bolo o každej vojne konflikty budú o iných veciach. poznám prípad žida, ktorý mal v dedine obrovský pozemok. Ked nútene odchádzal do USA chceli mu ho komunisti vyvlastniť. Dal ho najchudobnejšiemu obyvateľovi obce. On ho celých 30rokov užíval až pokiaľ sa žid opäť neozval a požiadalo reštitúciu. Odovzdal trávnatú plochu a dostal vypracovanú kvalitnú ornicu. On už vtedy mal plán čo bude s tým pozemkom o dalších pár desiatok rokov. Aj teraz, teraz všetci investujú nie do papierov, kovov, ale do pôdy. Lebo pôda v rozpätí 50-100rokov sa nebude tak predávať v parcelách ako stavebné pozemky ako teraz, pôda tej bude nedostatok a tá sa bude prenajímať na 30-50rokov dopredu. Papierov, teda peňazí je natlačených dosť. Ale to nie sú tie primárne hodnoty, ktoré nám tie sumy predstavujú. Ale ludia idú primárne po peniazoch a hodnotu svojho majetku vidia v tom, aký má kto dom, aké má kto auto atd... Koncentrácia na peniaze je nesprávna. Treba sa koncentrovať na hodnoty, ktoré môžme nimi nadobudnúť...
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=232
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

to BLINDSIDE
presne si to vystihol !

Lenže pamätaj si, že presne pre tie isté názory bol odstranený aj J.F. Kennedy !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať