Zavrieť

Porady

očkovanie

Mám päťmesačnú dcéru, ktorá bola povinne očkovaná vo februári 2009 prvou dávkou proti pneumokokom a čaká nás druhé očkovanie (dávku)koncom marca. Po očkovaní dostala moja lekárka (pediatrička) z poisťovne informáciu, že je potrebné zaplatiť túto vakcínu (poisťovňa Dôvera) s čím nesúhlasím... Môžete mi poradiť ako ďalej? Nechcem prerušiť tieto dávky, ale nechcem ani zaplatiť túto vakcínu, pretože by som malú očkovať nedala, ak by to nebolo povinné!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Aj my sme dali svoje deti očkovať keď boli malé bolo to povinné ale nič z toho sme si nemuseli zaplatiť sami všetko nám to hradila poisťovňa podotýkam že nie Dôvera.Máš to dosť komplikované keď nechceš prerušiť očkovanie ale ani nechceš si to hradiť z vlastného vrecka.Tu ti zostáva len sa ísť poinformovať ako je to u iných poisťovniach a poprípade si ju zmeniť...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
syrik Pozri príspevok

Keď niekto robí hrúbky, mal by sa vrátiť do školy...pretože Slovák, ktorý neovláda svoj vlastný jazyk, sa môže hanbiť...
Veľká pravda !

Len teraz neviem , ktorý Slovák ?

Jano , Fero , Jožo , Dežo , Vlado , Michal , Aladár .........................

Slovákov je veľa , čiže slovák s malým " s "

...thakže bacha ... thakym chorobám...
píšu tu mnohí s oveľa väčšími hrubicami a nikto si to ani nevšimne...
Lenže toto nie sú hrúbky , toto je totálny zámer , ktorý tak pasuje do SMS správy pubertiaka .
Viď aj posledná reklama T-mobil ....xceš ....


Juraj

P.S. 1 :

Aby tu nedochádzalo k ostrejšej výmene názorov a nie sa ešte do takýchto diskusii púšťať
a prečo nie , pokiaľ je to bez urážok a osobných invektív ?
Prečo by jeden člen zdieľať názor toho druhého ?
Za seba môžem povedať , že očkovať sa dávam už zo 10 rokov / viem, že téma hovorí o detskom / a bolo mi to doporučné mojimi lekármi , ktorým som plne dôveroval . Moje dg sú v inej téme a aj to nie všetky

Duvesa nebudem citovať , bolo by toho veľa , no musí tam byť veľký blok nedôvery v naše zdravotníctvo . No kto ho však aj má ....Každý sa lekárom vyhýba na sto honov , aj ja a to som bol dnes na odpichu
Citoval si plno látok
formaldehyd, hliník, thimerosal, fenoxyetanol, polysorbát a podobne (pozrite si príbalový leták).
Taká Coca-cola :
kyselina fosforečná , E 150 d , aspatám / obsahuje zdroj fenylalnínu , asulfám k , ....

Prepáč , ale nie je to tak trochu hoja , hoja ....?

Farmaceutické spoločnosti sú najlepšie zarábajúcimi firmami vôbec , veď biznis je biznis a nevravte mi , že by ste nevyužili možnosť ak by sa dalo !
Že sú " nenažraté" je smutné , veď aj o tom svedčí dnešná doba - kríza !

O výzkume a štatistikách sa popísalo už veľa článkov , úvah , názorov ...
Ked udelali soudruzi z NDR chybu?
Ešte donedávna výzkum vravel niečo o škodlivosti vajec . Toť minule som čítal , že na raňajky sú dobré - a hlavne pražené .
Nežná revolúcia dodžubala v niektorých prípadoch aj to dobré , čo tu bolo .
Počnúc školstvom ......a končiac zdravotníctvom - je jasné , že vždy sa niekde chybička vloudí
V poslednej dobe je možné sledovať reklamu na mlieko !
To určite podporuje slovenská potravinová mliekarenská loby , ktorú vlastní holandský koncern so sídlom na Bahá ....


Juraj

P.S. 2 :
Ej , ale som sa rozpísal ....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač Pozri príspevok
Nežná revolúcia dodžubala v niektorých prípadoch aj to dobré , čo tu bolo .
Počnúc školstvom ......a končiac zdravotníctvom -
Veru tak, veru!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
misomiso Pozri príspevok
Farmaceuticke spolocnosti su najlepsie zarabajucimi firmami vobec. Ak by sa chripka neliecila antibiotikmi, tak by tomu asi tak nebolo. Ak by som ja vedel zariadit, aby kazdy clovek (viac menej povinne) musel pouzit moj vyrobok aspon dva razy do roka, tiez by som to vyuzil.
ATB liečba nie je na chrípku ale veď dobre
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kukučka Pozri príspevok
tak prečo tu predkladáš tvrdenia, ktoré nevieš dokázať?
pri toľkých očkovaniach by sme potom už mohli byť nesmrteľní, aspoň poniektorí....

je rozdiel, ak niekto robí preklepy, či hrúbky a ak niekto vedome przní materinský jazyk
ja si myslím,že je to absolútne moja vec ako píšem ak sa ti to nepáči nečítaj to alebo sa k tomu nevyjadruj, píšu aj oveľa horšie ako ja ale veď dobre. sa tvárite akoby ste boli VŠETCI dokonalí čo vôbec nie ste, najprv sa pozrite na seba a potom kritizujte inú osobu dobre? vďaka......
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pasuliatko Pozri príspevok
ATB liečba nie je na chrípku ale veď dobre
Vobec si nepochopila, co tym misomiso povedal. Skus viac "čítat" tak medzi riadkami a slovam neprikladaj tu vahu, ako sa tvaria.

Pôvodca textu príspevku: misomiso
Farmaceuticke spolocnosti su najlepsie zarabajucimi firmami vobec. Ak by sa chripka neliecila antibiotikmi, tak by tomu asi tak nebolo. Ak by som ja vedel zariadit, aby kazdy clovek (viac menej povinne) musel pouzit moj vyrobok aspon dva razy do roka, tiez by som to vyuzil.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
buchač Pozri príspevok
Veľká pravda !

Len teraz neviem , ktorý Slovák ?

Jano , Fero , Jožo , Dežo , Vlado , Michal , Aladár .........................

Slovákov je veľa , čiže slovák s malým " s "


Lenže toto nie sú hrúbky , toto je totálny zámer , ktorý tak pasuje do SMS správy pubertiaka .
Viď aj posledná reklama T-mobil ....xceš ....


Juraj

P.S. 1 :


a prečo nie , pokiaľ je to bez urážok a osobných invektív ?
Prečo by jeden člen zdieľať názor toho druhého ?
Za seba môžem povedať , že očkovať sa dávam už zo 10 rokov / viem, že téma hovorí o detskom / a bolo mi to doporučné mojimi lekármi , ktorým som plne dôveroval . Moje dg sú v inej téme a aj to nie všetky

Duvesa nebudem citovať , bolo by toho veľa , no musí tam byť veľký blok nedôvery v naše zdravotníctvo . No kto ho však aj má ....Každý sa lekárom vyhýba na sto honov , aj ja a to som bol dnes na odpichu
Citoval si plno látok
Taká Coca-cola :
kyselina fosforečná , E 150 d , aspatám / obsahuje zdroj fenylalnínu , asulfám k , ....

Prepáč , ale nie je to tak trochu hoja , hoja ....?

Farmaceutické spoločnosti sú najlepšie zarábajúcimi firmami vôbec , veď biznis je biznis a nevravte mi , že by ste nevyužili možnosť ak by sa dalo !
Že sú " nenažraté" je smutné , veď aj o tom svedčí dnešná doba - kríza !

O výzkume a štatistikách sa popísalo už veľa článkov , úvah , názorov ...


Ešte donedávna výzkum vravel niečo o škodlivosti vajec . Toť minule som čítal , že na raňajky sú dobré - a hlavne pražené .
Nežná revolúcia dodžubala v niektorých prípadoch aj to dobré , čo tu bolo .
Počnúc školstvom ......a končiac zdravotníctvom - je jasné , že vždy sa niekde chybička vloudí
V poslednej dobe je možné sledovať reklamu na mlieko !
To určite podporuje slovenská potravinová mliekarenská loby , ktorú vlastní holandský koncern so sídlom na Bahá ....


Juraj

P.S. 2 :
Ej , ale som sa rozpísal ....
to ako ludia píšu je ich vec a je to moja vec keď tak píšem ako píšem tak laskavo si chod upozorňovať niekoho iného kto je na to zvedavý ja teda nie. choď sa pozrieť na chat ako sa tam píše a potom tu kritizuj iného. vidno,že sa ozývajú len tí čo nevedia o čom je reč.a ked niekto náhodou nevie tak isto sa bavia aj Východ slovenska tah chodte buzerovať tam. je to uplne trapne leto je to ale veď dobre to sú vaše názory.skončila som. a ešte raz ak sa niekomu nepáči nech to nečíta a hlavne nekomentuje. ďakujem.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

pasuliatko Pozri príspevok
.... a ešte raz ak sa niekomu nepáči nech to nečíta a hlavne nekomentuje. ďakujem.
.. ja by som si tvoje príspevky celkom rada prečítala, ale to sa tak strašne zle číta, že sa radšej tejto možnosti vzdám......
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Nika Pozri príspevok
.. ja by som si tvoje príspevky celkom rada prečítala, ale to sa tak strašne zle číta, že sa radšej tejto možnosti vzdám......
ok stačí povedať a budem písať normalne nie je problem, ked to napíšeš takto v pohode a nie ked niekto začne útočiť akoby požrali všetku múdrosť sveta.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
naco tolko precitlivenosti. fakt nechapem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
poprosím, aby ďalšie príspevky boli už len smerom k zadanej otázke. Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bionda Pozri príspevok
poprosím, aby ďalšie príspevky boli už len smerom k zadanej otázke. Ďakujem
A ja by som povedala, že ak sa tu má zase rozpútať žabomyšia vojna a nikto neporadí zadávateľke otázky, tak ju Andy radšej uzatvor. Tých vojen a urážok tu už bolo dosť.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
(tak že k téme):....Opravte ma ak sa mýlim,ale myslím si že poisťovne majú určité zmluvy ohľadom očkovacích vakcín a buď ti jednu vakcínu preplatia a inú zas nie... naozaj to záleží len na poisťovni..a tak je to pravdepodobne s tou vakcínou ktorú si musíš teraz zaplatiť sama z vlastných zdrojov....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

syrik Pozri príspevok
Chrípka je vírusové ochorenie, na ktoré sú ATB NEÚČINNÉ !!!!!!!!!!!! Neviem,ktorý lekár Ti mohol predpísať ATB na chrípku...A ak,zrejme sa Ti do toho pridružila aj bakteriálna infekcia...Čo sa môže stať...Lekár vie,čo robí...A pokiaľ Ti to patrične nevysvetlí, prečo Ti ich predpisuje, máš právo ich odmietnúť...Dnes už by mal každý vedieť, že na vírus sú ATB neúčinné...Hovorí sa o tom všade...apropo, k Tvojej osobe som sa už v jednej téme vyjadrila...neviem,podľa čoho sa určuje V.I.P. poraďák,ale to,že to máš uvedené podn nickom Ty, sa teda veľmi čudujem...
Prosim ta co robis ?? Ved ja som napisal to iste, staci citat. Iba som napisal, ze ak by sa chripka neliecila antibiotikami, farmaceuticke spolocnosti by neboli najziskovejsie spolocnosti na svete. Teda nie pre pacientov by to bol problem, (pre tych by to samozrejme bolo lepsie), ale pre mnohych mocnych ludi na svete by to bol problem.

To je uplne rovnaka pesnica, ako napr. tema srotovne. Antibiotika sa "srotuju" tym sposobom, ze sa jednoducho predpisuju pri kazdej navsteve lekara. A biznis a toci. Ved to predsa vsetci chceme nie?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

syrik Pozri príspevok
apropo, k Tvojej osobe som sa už v jednej téme vyjadrila...neviem,podľa čoho sa určuje V.I.P. poraďák,ale to,že to máš uvedené podn nickom Ty, sa teda veľmi čudujem...
Aha - takze takto sa veci maju - nie je nejake ockovanie proti komplexom menejcennosti?

Ja som oznacenie VIP nevymyslel ani som ho nepytal. Ani nesledujem, kto je VIP, ani neviem, na zaklade coho sa prideluje, vobec ma to nezaujima.

Ale ak to pomoze dosiahnut klud na Porade, tak tymto Richarda ziadam, aby VIP doplnil vsetkym, ktori ho este nemaju .
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Prečo je to vždy tak, že ak si niekto dovolí povedať svoj názor a upozorniť aj na riziká, napriek tomu, že je v menšine, tak sa ostatní snažia ho udupať? Sme ohromne netolerantný národ. Alebo, žeby ľudstvo disponovalo všeobecne touto ohromnou vlastnosťou? Týmto vyjadrujem súhlas s duvesovými príspevkami.
Naposledy upravil cathyc : 17.03.09 at 19:50
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

misomiso Pozri príspevok
Aha - takze takto sa veci maju - nie je nejake ockovanie proti komplexom menejcennosti?

Ja som oznacenie VIP nevymyslel ani som ho nepytal. Ani nesledujem, kto je VIP, ani neviem, na zaklade coho sa prideluje, vobec ma to nezaujima.

Ale ak to pomoze dosiahnut klud na Porade, tak tymto Richarda ziadam, aby VIP doplnil vsetkym, ktori ho este nemaju .
wow misomiso, sorry ja som si až teraz všimla, že si VIP. Teda normálne závidím.
Samozrejme to mal byť žart, ale Ty už asi tiež dobre ovládaš to, že ak máš iný názor ako ostatní, tak sa nejaká tá chyba krásy nájde.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

piggos Pozri príspevok
Myslím si že tento problém nemáme len my slováci .Jeden má pravdu a druhý ho za to nenávidí.Tak to už v živote chodí.Ľudia sú rôzny a také sú potom aj ich názory a vďaka tomu tu vznikajú slovné hádky a prečo? lebo každý si potrebuje presadiť svoj názor.Niektorý ľudia nemajú radi keď sa hovorí niečo na ich adresu a preto pociťujú potrebu sa obhájiť a bude to tak do vtedy kým si jeden z nich nepovie.Múdrejší ustúpi a s.....ý sa háda.
Môžeš byť konkrétnejší? kto v tomto prípade má pravdu a kto ho za to nenávidí??
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Nechcela som sa už zapájať do tejto debaty, lebo aj tak to k ničomu nevedie...ale jedno mi nedá...Koľké roky sa povinne očkuje a nikdy s tým nebol žiaden problém....zrazu niektoré poisťovne odmietnu preplácať niektoré očkovacie látky a zrazu sa tu vzbudí diskusia, že vakcíny sú škodlivé, spôsobujú mnohé choroby a jediné o čo tu ide je to,že farmaceutické spoločnosti na tom zarábajú...áno zarábajú...je taká doba, že veľa ľudí je odkázaných na liekoch, ale prečo??? zamýšla sa niekto nad tým, čo jeme a dýchame?? koľko svinstva je v ovzduší a koľko chémie vo všetkom,čo do seba dávame??dokonca aj tá zelenina je plná postreku...samá chémia...a potom sa čudujeme,že máme pomaly každý jeden nejaké zdravotné problémy?? no bodaj by nezarábali farmaceutické spoločnosti...a koniec koncov, komu sa nepáči,existuje aj alternatívna medicína...keď si musíme za niečo platiť, už je to škodlivé...tu sú na vine poisťovne...nebude náhodou niečo aj v tomto???
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ak to je jedno,tak si dobre premysli,čo napíšeš...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať