Zavrieť

Porady

Slovenský raj

V piatok odchádza syn s partiou na týždeň do Slovenského raja do chatovej osady tri km od Smižian. Človek s CK, ktorá im zabezpečila ubytovanie (chata podľa internetu je veľmi pená) im dnes v rámci odovzdávania kľúčov pridal vraj pár rád na prežitie. Myslím, že tým vsadil chrobáka do hlavy nielen deckám, ale aj rodičom. Úvod začal príchodom do Smižian, neodporúča individuálny príchod, držať sa v skupinkách. Na nákupy majú chodiť v skupinkách najmenej o 4 a to určite neodporúča chodiť dievčatám. Po týchto slovách a periférne zachytených informáciach o oblasti Slovenský raj, hlavne vďaka našim spoluobčanom, mám pocit, že či je vôbec dobré tam decká púšťať. Rada príjmem akékoľvek informácie o tejto oblasti, hlavne dobre mienené rady, ktorými tam decká vyzbrojiť. Neviem, či sa takouto formou robí propagácia cestovného ruchu na Slovensku, ale o krádežiach v Slovenskom raji som už počula a hlavne o bezmocnosti našej polície v danej oblasti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Editka, rada by som prispela nejakou radou, len kde ju nájsť. Nezávidím Ti túto situáciu, treba len veriť, že sa deťom nič nestane. Ale určite zvažuješ, či tam vôbec syna máš pustiť.
    Fakt neviem, čo by som robila v Tvojej, ale viac sa prikláňam k názoru, že by som ho asi od výletu odhovárala, pretože by som mala strach.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ale decká sa veľmi tešia. Same si to vybavili už pred dvoma mesiacmi. Ide ich tam asi okolo 19 ľudí. Jedno mi nie je. Sama sebe hovorím, že ak bude zle, za pár hodín autom sme tam.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Bola som tam pred asi 20 rokmi. Stanovali sme na Kláštorisku. Išli sme sa tam pešo tiež z nejakej dedinky , ale už neviem ako sa volala. Smerom ku Slovenskému raju bola cigánska osada a keď sa zrazu ku nám rozbehol kopec malých detí , ktoré nás žobrali o peniaze , tak sme veru mali aj strach. Ale bolo nás asi 8 , chlapci aj dievčatá a nejako sa nám ich podarilo zbaviť. No jeden chlapec ochorel , mal horúčky , tak s ním jeho dievča išlo do dediny ku lekárovi. Keď sa vracali , tak sa objavili cigáni , znova žobrali a keď im málo dali , tak ich začali naháňať. Kamaráti bežali , našťastie sa im nič nestalo. Takže toľko moja skúsenosť. Rozhodne je Slovenský raj krásne miesto hodné dovolenky aj pre mladých , ale treba si dať pozor na tie cigánske osady a ich obyvateľov. Ja tam chodievam na turistiku , na trasách nie je čoho sa báť.
    Pozerám , že môj prísevok posielam v čase , keď už bude tvoj syn asi doma , tak aspoň nech sa iní poučia.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Toto píšem už po návrate syna zo Slovenského raja. Vrátil sa veľmi spokojný a nadšený prírodou. Nestretli sa so žiadnym problémom. Milo bol prekvapený mestom Spišská N.V., kam chodili peši niekoľko kilometrov. Chcem sa touto cestou ospravedlniť mame synovej spolužiačky, ktorá na základe môjho príspevku na PORADE skoro nepustila svoju dcéru s partiou. A ešte sa chcem ospravedlniť všetkým z Porady, ktorí sú z tohto okolia, že svojím príspevkom som z toho skoro urobila "peklo" a nie "raj", čo tamojšej prírode určite patrí viac. Stále platí raz vidieť je viac ako stokrát počuť.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Slovenský raj treba vidieť, je naozaj krásny. Opatrnosti však nie je nikdy dosť, ja nie som bojazlivý typ, ale mám podobné skúsenosti ako Daniela, avšak staršieho dáta. Domáci by mohli napísať, aký je prístup dnes?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    accad
    Toto píšem už po návrate syna zo Slovenského raja. Vrátil sa veľmi spokojný a nadšený prírodou. Nestretli sa so žiadnym problémom. Milo bol prekvapený mestom Spišská N.V., kam chodili peši niekoľko kilometrov. Chcem sa touto cestou ospravedlniť mame synovej spolužiačky, ktorá na základe môjho príspevku na PORADE skoro nepustila svoju dcéru s partiou. A ešte sa chcem ospravedlniť všetkým z Porady, ktorí sú z tohto okolia, že svojím príspevkom som z toho skoro urobila "peklo" a nie "raj", čo tamojšej prírode určite patrí viac. Stále platí raz vidieť je viac ako stokrát počuť.
    Tak to som rada , Slovenský raj je ozaj niečo nádherné a deti majú krásne spomienky a určite sa budú tam chcieť opäť vracať. Chodievala som tam ako decko každé leto na prázdniny. Bola som vlani na dvoch túrach , ale chodím z časti Podlesok , alebo potom z Čingova. Tam nie sú cigáni. Ten zážitok som mala spred 20 rokov s nimi a neviem už ako sa volala dedina z ktorej sme vtedy do Raja vchádzali. Skúsim priložiť aj nejaké foto.
    Naposledy upravil DanielaSL : 17.11.06 at 13:16

    pepe je offline (nepripojený) pepe

    pepe
    Slovensky raj je ozaj fantasticke miesto na oddych. My so snubenicou ho mame celkom pekne zjazdeny, a najcastejsie chodime byvat do kempu v Dedinkach, ale da sa ist aj do hotela resp. do chatiek a cena nie je az tak zla a potom bud autom prejst na stranu Podlesku alebo Hrabusic alebo pekne peso prejst cez cely raj. Obidvoje je super. My sme problemy so spoluobcanmi nemali nikdy a to tam chodime uz asi 4 roky ak nie aj viac, ale odporucam sa vyhnut dedinam ako Spiske Tomasovce, lebo chodnik je znaceny rovno cez romsku osadu. Inac je to fakt nadhera............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.