Zavrieť

Porady

slobodná matka a materská

Ahojte poradaci, som tu nova a troska mi trvalo, kym som sa tu zorientovala

Poslednu dobu stale premyslam o tehotenstve a uz vela veci som si zistila ohladne materskej (viem ako si ju zvysiť, viem kolko bude trvať ci uz ked budem vydata alebo slobodna, atd. ...), ale nakolko som prespekulovana a patram po najvhodnejsej moznosti z dovodu mojej nepriaznivej situacie, potrebujem zistit ci je vyhodnejsie ostat slobodna alebo vydata mamicka!

Viem ze slobodna mamicka moze poziadat o dlhsiu matersku (cize 37tyzdnov), ale dilema: moze o dlhsiu matersku poziadat aj slobodna (nevydata) mamicka ktora zije v jednej domacnosti s otcom dietata??? alebo to plati len pre osamele mamicky??

(Stale pocuvam z kazdej strany, ze je velmi vyhodne sa nevydavat - co sa tyka socialnych davok, ale mne to nejak nepride vyhodne (aspon co som doposial zistila). Mozno naozaj len v tom, ze si moze predlzit matersku na 9 mesiacov.)

Dakujem
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

130rs Pozri príspevok
Hm, este ma napada, co vravite na danovy bonus, samozrejme ze ak matka pobera predlzenu matersku, otec si ho nesmie uplatnit. Ale co ak si ho otec uplatni len prvych 28 tyzdnov, matka da potom cestne prehlasenie o osamelosti a poziada o predlzenu matersku, otec si prestane uplatnovat danovy bonus. Co na to hovori zakon? Alebo ake su Vase nazory? Dakujem
... hádam naozaj nechceš odpoveď na toto
Je to tvoje čestné prehlásenie....
.. čo na to hovorí ZP máš už spomenuté a tiež vyššie je spomenuté, že Z o SP nedefineje
0 0
130rs 130rs

130rs je offline (nepripojený) 130rs

tak to sme sa asi nepochopili, mal som na mysli, ze co ak je matka na materskej, pobera matersku, otec si uplatnuje danovy bonus, zatial je vsetko v poriadku, pred koncom materskej otec opusti matku a dieta, matka sa stane osamelou a na zaklade toho poziada o predlzenu matersku (matka predsa dava CP o osamelosti az ku koncu normalnej materskej, t. z. ze dava ho v case aktualnom, kedy uz moze byt osamela) a na zaklade toho vsetkeho si otec prestane uplatnovat danovy bonus za mesiace, pocas ktorych matka pobera predlzenu matersku, tak to by ma fakt zaujimalo ako by sa toto riesilo v praxi, nevravim ze to chcem vyuzit, len ma to cisto zaujima, dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

130rs Pozri príspevok
tak to sme sa asi nepochopili, mal som na mysli, ze co ak je matka na materskej, pobera matersku, otec si uplatnuje danovy bonus, zatial je vsetko v poriadku, pred koncom materskej otec opusti matku a dieta, matka sa stane osamelou a na zaklade toho poziada o predlzenu matersku (matka predsa dava CP o osamelosti az ku koncu normalnej materskej, t. z. ze dava ho v case aktualnom, kedy uz moze byt osamela) a na zaklade toho vsetkeho si otec prestane uplatnovat danovy bonus za mesiace, pocas ktorych matka pobera predlzenu matersku, tak to by ma fakt zaujimalo ako by sa toto riesilo v praxi, nevravim ze to chcem vyuzit, len ma to cisto zaujima, dakujem
.. tak opravujem .. je to čestné prehlásenie matky dieťaťa (nie tvoje)
0 0
130rs 130rs

130rs je offline (nepripojený) 130rs

samozrejme že je to ČP matky, ide o to, že pokiaľ žijú v spoločnej domácnosti, matka poberá materskú, otec si uplatňuje daňový bonus, to predsa nie je nezákonné. Ak otec po pol roku opustí matku a dieťa, odsťahuje sa a prestane sa starať o matku a dieťa, prestane si automaticky uplatňovať daňový bonus, nakoľko naňho stráca nárok. Matka si od toho času požiada o predĺženú materskú, na tú má predsa nárok ako osamelá.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

130rs Pozri príspevok
samozrejme že je to ČP matky, ide o to, že pokiaľ žijú v spoločnej domácnosti, matka poberá materskú, otec si uplatňuje daňový bonus, to predsa nie je nezákonné. Ak otec po pol roku opustí matku a dieťa, odsťahuje sa a prestane sa starať o matku a dieťa, prestane si automaticky uplatňovať daňový bonus, nakoľko naňho stráca nárok. Matka si od toho času požiada o predĺženú materskú, na tú má predsa nárok ako osamelá.
Ak ti to na SP "spapkaju aj s navijakom" máš pravdu ...

Dúfam, že po 35. týždni bude z neho zase vzorný otecko a začne si uplatňovať aj daňový bonus.
Naposledy upravil veronikasad : 29.01.10 at 08:37
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať