Zavrieť

Porady

danovy bonus na dieta

Dobry,
prosim vas ked za minuly rok pracovalo dievca len oktober,noveber, december, moze si uplatnit danovy bonus na dieta za cely rok, alebo len za tie 3 mesiace. Dakujem. Ona je rozvedena, tak exmanzel si ho neuplatnuje.
Usporiadat
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

veronikasad Pozri príspevok
odpoveď v texte
A v tom prípade sa zhodnocuje príjem rodičov a ak im to vychádza, tak dieťa musia živiť dovtedy, kým ich to neomrzí, resp. kým si dieťa nenájde prácu. Tak to mám chápať.
Vdaka moc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamuša Pozri príspevok
A v tom prípade sa zhodnocuje príjem rodičov a ak im to vychádza, tak dieťa musia živiť dovtedy, kým ich to neomrzí, resp. kým si dieťa nenájde prácu. Tak to mám chápať.
Vdaka moc
po 25. roku veku sa dieťa posudzuje samostatne.
Do 25 rokov ho "musia živiť" - ak si nenájde prácu.
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

veronikasad Pozri príspevok
po 25. roku veku sa dieťa posudzuje samostatne.
Do 25 rokov ho "musia živiť" - ak si nenájde prácu.
po 25. roku sa posudzuje samostatne aj ked žije v spoločnej domácnosti s rodičmi?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamuša Pozri príspevok
po 25. roku sa posudzuje samostatne aj ked žije v spoločnej domácnosti s rodičmi?
ano, ale dávka v hmotnej núdzi je "smiešna" suma ...
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

veronikasad Pozri príspevok
ano, ale dávka v hmotnej núdzi je "smiešna" suma ...
vdaka ti ešte raz
0 0
SBD SBD

SBD je offline (nepripojený) SBD

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, keď vysokoškolák /akadémia policajného zboru/, nastúpi do služby začo bude dostať aj výplatu, chodí rodičovi daňový bonus????
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SBD Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, keď vysokoškolák /akadémia policajného zboru/, nastúpi do služby začo bude dostať aj výplatu, chodí rodičovi daňový bonus????
pokial je študentom denného štúdia, tak nárok na DB je, aj keď sa zamestná
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Ak manželka si uplatňovala DB za mesiace na 4 deti od 1-5. Od júna je nezamestnaná. Hrubý príjem bol 41.095,--. Od júna si uplatňoval bonus manžel. Pri podaní DP si manžel uplatnil na manželku nezdaniteľ.čiastku. Chcem sa spýtať či musí manželka vracať DB za obdobie od 1-5 a ma si oňho požiadať manžel. Alebo
to môže ostať tak ako to brali. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

juskam Pozri príspevok
Ak manželka si uplatňovala DB za mesiace na 4 deti od 1-5. Od júna je nezamestnaná. Hrubý príjem bol 41.095,--. Od júna si uplatňoval bonus manžel. Pri podaní DP si manžel uplatnil na manželku nezdaniteľ.čiastku. Chcem sa spýtať či musí manželka vracať DB za obdobie od 1-5 a ma si oňho požiadať manžel. Alebo
to môže ostať tak ako to brali. Ďakujem
DB zostane, tak ako bol, t.z., manželka nemusí nič vracať a manžel má nárok v roku 2008 za 6-12/08.
0 0
SBD SBD

SBD je offline (nepripojený) SBD

Ďakujem za odpoveď
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Ak dieťa študuje na VŠ externe - má nárok na daňový bonus, pri splnení ostatných podmienok (splnené)
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Viba Pozri príspevok
Ak dieťa študuje na VŠ externe - má nárok na daňový bonus, pri splnení ostatných podmienok (splnené)
Pri externom štúdiu nemá nárok na daňový bonus.
Zákon 595/2003 sa odvoláva na zákon 600/2003, kde je definovaná sústavná príprava
§ 4
Sústavná príprava dieťaťa na povolanie
(1) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je štúdium
a) na strednej škole7) okrem štúdia popri zamestnaní, kombinovaného štúdia a štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov,
b) na vysokej škole8) okrem externého štúdia.
Naposledy upravil katka50 : 31.03.09 at 05:28
0 0
dadarka dadarka

dadarka je offline (nepripojený) dadarka

dobry den, mam nárok na daň.bonus ak som mala príjem 142000,- po odpoč. nákladov 85200,- a po znížení nezdan.časti na daňovníka - 98496,- = 0
t.j. základ. dane 0 a daň 0?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadarka Pozri príspevok
dobry den, mam nárok na daň.bonus ak som mala príjem 142000,- po odpoč. nákladov 85200,- a po znížení nezdan.časti na daňovníka - 98496,- = 0
t.j. základ. dane 0 a daň 0?
Áno. Samozrejme ak splňaš podmienku, že ide o vyživované dieťa žijúce v spoločnej domácnosti.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

aká je výška DB od 1.7.2009
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maad Pozri príspevok
aká je výška DB od 1.7.2009
20€
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím o radu:
manžel poberá resp. poberal DB na dcéru, od januára 09 je PN - dlhodobo možno aj do konca roka. Bude lepšie keď si začnem uplatnňovať DB napr. od augusta ja, alebo mi ho môj ZĽ zohľadní v koncoročnom zúčtovaní dane? Alebo bude lepšie keď si ja ako ZC urobím na konci roka DP sama, budem si môcť odpočítať niečo na manžela a zároveň si uplatní m DB za celý rok na dcéru?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
prosím o radu:
manžel poberá resp. poberal DB na dcéru, od januára 09 je PN - dlhodobo možno aj do konca roka. Bude lepšie keď si začnem uplatnňovať DB napr. od augusta ja, alebo mi ho môj ZĽ zohľadní v koncoročnom zúčtovaní dane? Alebo bude lepšie keď si ja ako ZC urobím na konci roka DP sama, budem si môcť odpočítať niečo na manžela a zároveň si uplatní m DB za celý rok na dcéru?
Môžeš si ho začať uplatnovať,( spätne to nie je možné- dorovná sa až v RZD, alebo v DP) ak nezačneš, zamestnáv. Ti ho zohľadní v RZD,( alebo v DP) kde si budeš môcť uplatniť aj NČ na manžela, ak teda budeš splňať podmienky §11 Zákona o dani z príjmov.
0 0
Dagmara1980 Dagmara1980

Dagmara1980 je offline (nepripojený) Dagmara1980

Ahojte. Mám otázku: Kamarátka pracovala v januári a februári za minimálnu mzdu, poberala daňový bonus. Od marca je na ÚP, mesačne zarába na dohodu cca 100,- Eur(nemá podpísané vyhlásenie). Od októbra by sa mala opäť zamestnať, ale asi opäť iba za minimálnu mzdu. Teda pravdepodobne jej nevznikne nárok na daňový bonus. Alebo sa tie dohody započítavajú do hrubého príjmu pre nárok na daňový bonus?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zákon o dani z príjmu nerozlišuje zamestnancov pracujúcich na pracovnú zmluvu a zamestnancov pracujúcich na dohodu o vykonaní práce alebo na dohodu o brigádnickej práci študentov.

Zamestnanec pracujúci na dohodu má nárok na daňový bonus za podmienok úplne rovnakých ako zamestnanec pracujúci na pracovnú zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať