Zavrieť

Porady

Účtovanie stravných lístkov v oberone

Ahojte oberoňáci. Poprosím Vás o radu. V oberone účtujem necelý pol rok a nie je mi celkom jasné ako účtovať stravné lístky. Mám nasledovný problém:

SZČO v rámci tržby príjma stravné lístky. Na dennej uzávierke je uvedená iba celková suma tržby (hotovosť+SL). Z pomocnej evidencie sa dozviem koľko bolo SL. Ja to zaúčtujem do hlavnej pokladne cez 200-tržby. No chcem vedieť koľko je vlastne stravných lístkov, mať jednoducho prehľadnú evidenciu. Začala som si ju robiť v knihe cenín ale pri tvorbe výkazu o majetku a záväzkoch som zistila, že mi tam načítalo údaje z hlavnej knihy a tiež z knihy cenín t.z. tie stravné lístky sú tam dvojmo.

Tak som uvažovala že by som si urobila ďalšiu pokladňu na stravné lístky a zvlášť by som účtovala tržbu hotovosti a zvlášť tržbu v SL.

Ale ako by som mala účtovať výdaj týchto SL? SZČO ich totižto používa na kúpu tovaru do predajne.

A ako zaúčtovať platbu v SKK v čase do 16.1.2009?

Ja som to začala účtovať tak, že všetko som si zaúčtovala do hlavnej pokladne a potom cez priebežne položky som to preúčtovala do pokladne cenín a pokladne SKK. Ale neviem či je účtovanie cez PP dobré!

Prosím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie stravných lístkov v oberone

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.