Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO a preplatok

Pekný deň poradáci - poradíte mi prosím vypisujem DP PO a mám nedaňový náklad - preplatok viac zaplatili za FA ako mali ide mi o to viem, že je to položka, ktorá zvyšuje HV ale neviem či tá suma je v ktorom riadku zapísana ja som to dala do r. 180 môže to tak byť ? Ešte jedna prosby - na konci DP daň na úhradu r. 800 mám daň, ktorú treba zaplatiť ale na r. 830 je zapl. daň z úrokov a daň, ktorú treba zaplatiť zaúčtujem ako splatnú ale keď dám previesť zostatky na rok ďalší vždy mi tam ostane práve daň z úrokov - prosím Vás čo robím zle. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Monika C. Pozri príspevok
    Pekný deň poradáci - poradíte mi prosím vypisujem DP PO a mám nedaňový náklad - preplatok viac zaplatili za FA ako mali ide mi o to viem, že je to položka, ktorá zvyšuje HV ale neviem či tá suma je v ktorom riadku zapísana ja som to dala do r. 180 môže to tak byť ? Ešte jedna prosby - na konci DP daň na úhradu r. 800 mám daň, ktorú treba zaplatiť ale na r. 830 je zapl. daň z úrokov a daň, ktorú treba zaplatiť zaúčtujem ako splatnú ale keď dám previesť zostatky na rok ďalší vždy mi tam ostane práve daň z úrokov - prosím Vás čo robím zle. Ďakujem za pomoc.
    Ja by som dala 180 130, 200. Musíš to mať aj v tabuľke III.

    Na riadku 800 nemáš daň, ktoré treba zaplatiť, ale daň, ktorá vyplýva z HV spoločnosti.
    Ak si účtovala daň z banky 341/221 , splatnú daň 591/341, potom riadok 830 daň zrazená bankou , 850 daň /daň z riadku 800 vyplývajúca z HV/ a riadok 900 alebo 901 Tu musí presne sedieť s 341. To je daň na úhradu, t.j. daň vyplývajúca z HV /riadok 850 mínus zrážková daň z banky /je to preddavok/

    nezabudni je rozdiel daň a daň na úhradu. V tej na úhradu sú zohľadnené preddavky už zaplatené, teda aj tie zrazené bankou.
    Naposledy upravil evina : 15.03.09 at 17:36

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie celkom jasne formulovaná otázka, problém máš s účtovnictvom alebo s DP?
    kto zaplatil viac? ONI-to je dodávateľ? potom ti zostáva záväzok vrátiť peniaze.
    alebo VY? ako firma viac ste zaplatili za DF? potom máte nárok na vrátenie peňazí? Nenárokujete si vrátenie a dorovoľne ste sa vzdali svojej pohľadávky? Teda ste preplatok odpísali do nákladov? Tak už nerieš dôvod, je to nedaňový náklad a dala by som to do TAB A na strane 4 DPPO - trvalo pripočitateľné položky.
    účtuješ ako splatnú daň tú daň, ktorá ti vyšla ako povinnosť na úhradu.
    zaplatená daň-preddavky+zrážková z úrokov je len v DPPO informácia, aby si správne vyčíslila doplatok dane, resp. preplatok dane.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Monika C. Pozri príspevok
    Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.
    nepoznám naspamäť tie riadky, ale tab.A do riadku ostatné, lebo nemáme pre tento prípad náplň.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Kejka riadok ostatné je práve tie 14 a 15 , ktoré som písala. Ďakujem za pomoc. Kejka práve si dosiahla 500 bodov oslava nebude ?

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Monika C. Pozri príspevok
    Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.
    Pozor dávaš ho v časti II do riadku 130, nie 180. V tabuľke A do riadku 14.
    Riadok 15 z tabuľky A = riadku 130 v časti II.
    Citujem z poučenia:
    "Tabuľka A – Položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami
    Táto tabuľka je rozpisom úhrnnej sumy uvedenej v II. časti na riadku 130.
    Na riadku 14 sa uvedú v úhrne ostatné položky, ktoré sú súčasťou sumy uvedenej v II. časti riadku 130 a nie sú súčasťou riadkov 1 až 13."
    __________________
    Katija

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Katija za pomoc musím to prepísať ešte raz ďakujem všetkým za pomoc.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Katija za pomoc musím to prepísať ešte raz ďakujem všetkým za pomoc.
    ja som pôvodne j myslela na riadok 130 preto som spomenula časť III. /riadok 180 sa už inde neuvádza/ a podľa mňa aj povahou patrí do riadku 130

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem dievčatá pomohli ste mi veľmi. Vidím, že robíte aj vy nie len ja. Prajem vám príjemný večer aj keď pracovný.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Kejka riadok ostatné je práve tie 14 a 15 , ktoré som písala. Ďakujem za pomoc. Kejka práve si dosiahla 500 bodov oslava nebude ?
    pri osmich luďoch v dome som cez tento víkend mala iné radosti a starosti, ale okruhlu sumu bodíkov si veľmi vážim.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    KEJKA Pozri príspevok
    pri osmich luďoch v dome som cez tento víkend mala iné radosti a starosti, ale okruhlu sumu bodíkov si veľmi vážim.
    Pri toľkých ľuďoch v dome sa veľmi dobre robia uzávierky a DP, že?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    urobila som si nútenú prestávku, aj tak už sú preč - teda polovica, a mladí dvaja už spia, je klud. a od zajtra- vlastne, hm od dneška makám a dobieham zameškané.
    mmmmmm dobre to tu zaspamujeme, čo?
    cloe Pozri príspevok
    Pri toľkých ľuďoch v dome sa veľmi dobre robia uzávierky a DP, že?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.