Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ B nejasnosti

Zdravím Poraďákov,

práve vypĺňam daňové priznanie pre fyzickú osobu, typu B. Od 1.1.2008 do 26.6.2008 som bola živnostníčka. Od 1.8. som konateľkou v s.r.o. zamestnaná na pracovnú zmluvu (čiže ak správne chápem, tak je to závislá činnosť). Mám nejastnosti v daňovom priznaní, a to :

1. ak som ukončila živnosť 26.6.2008 a ostali mi nevyplatené dve faktúry za mobil, čo teraz ? (boli zaplatené neskôr z môjho súkromnéo účtu)

2. V. oddiel - úrhn príjmov od všetkých zamestnávateľov - uvádza sa hrubá mzda, alebo čistá ?

3. ak viete o niečom, na čo si mám dávať zvlášť pozor pri vypĺňaní, prosím upozornite ma na to

Ďakujeeeem )
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Aj ja ho tam dávam, lebo je to vyjadruje skutočnost, ale ked som bola odovzdat take DP, tak mi ta teta povedala, ze sa rč deti a tie riadky sa vyplnaju len v pripade ked DB pozadujeme v DP od DU. Tak si to overujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Iwett Pozri príspevok
Aj ja ho tam dávam, lebo je to vyjadruje skutočnost, ale ked som bola odovzdat take DP, tak mi ta teta povedala, ze sa rč deti a tie riadky sa vyplnaju len v pripade ked DB pozadujeme v DP od DU. Tak si to overujem.
Ja píšem všetko, aj rodné čísla, aby im to náhodou neskôr nechýbalo.
0 0
gaba07 gaba07

gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

gaba07 Pozri príspevok
Dobry den,
klient ktory cely rok 2008 pracoval u zamestnavatela na pracovnu zmluvu, v r. 2007 mal stopnutu zivnost a teraz ju uz ma zrusenu - ma podat DP typu B? ak ano ma dat k nemu aj vykazy o prijmoch a vydavkoch a o zavazkoch... aj ked tam bude mat vlastne nuly?
prosim o nejake nazory aj ked si nieste uplne isty
dakujem
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Andyke Pozri príspevok
Netýkajú sa r. 2008, lebo ukončil živnosť v r.2007. Treba podať dodatočné DP za r. 2007.
ale u FO sa posudzuje príjem vtedy kedy jej zaplatia. a ako mal dať do DP r.2007 napr. Nedoplatok z RZZP, keď ho eštenevedel ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzanak1 Pozri príspevok
ale u FO sa posudzuje príjem vtedy kedy jej zaplatia. a ako mal dať do DP r.2007 napr. Nedoplatok z RZZP, keď ho eštenevedel ?
... preto musí podať dodatočné DP za r. 2007
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
liba2 Pozri príspevok
... preto musí podať dodatočné DP za r. 2007
no super. a teraz bude paltiť pokutu za nezaplatenú daň, len preto, že ešte ani nevedel, aké sumy tam bude mať. nieje to trošku divné.

Uvádza sa to na tie r.40 a 41.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 20.03.09 at 07:23
0 0
gaba07 gaba07

gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

gaba07 Pozri príspevok
prosim o nejake nazory aj ked si nieste uplne isty
dakujem
tak dakujem za poradeni ...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Gaba 07: RZZP ste mohli vypočítať už pred podaním DP za rok 2007 a vedeli by ste výsledok RZZP či bude preplatok alebo nedoplatok a mohli ste to zahrnúť do DP.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Andyke Pozri príspevok
Gaba 07: RZZP ste mohli vypočítať už pred podaním DP za rok 2007 a vedeli by ste výsledok RZZP či bude preplatok alebo nedoplatok a mohli ste to zahrnúť do DP.
ďakujem za radu Andyke, ale Gaba 07, tá sa pýtala niečo iné.
0 0
plakatos plakatos

plakatos je offline (nepripojený) plakatos

ahojte, chcel by som vas poprosit o radu. prave sedim nad DP pre moju manzelku. bola SZCO do februara 2008. V aprili sme sa zobrali.

1) Ake inicialy mam uvadzat v DP, PaV & MaZ? Stare priezvisko alebo nove?
2) Jednu fakturu manzelke vystavili az po ukonceni zivnosti. Mame tuto fakturu zahrnut do DP podla par.17??? alebo bude jednoduchsie vobec ju nedavat do ucta? dan nam aj tak vychadza nulova.

Dakujem vopred za odpoved
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ahojte poraďaci potrebovala by som súrne radu moja klientka mala živnosť od roku 2007 do 22.2.2008 riadne sa podalo DP za rok 2007 to jej ale spravila iná účtovníčka. od 14.3..2008 bola riadne zamestnaná do konca roka a teraz chce aby som jej spravila DP. Za tie dva mesiace ktoré mala ešte živnosť nemala však žiadne príjmi len výdaj na zdrav. poistovnu. Potrebuje dať do DP aj výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch? A kedže nemala žiadne príjmi ani výdavky stačí zapísať len to zdrav poistenie? A kde ho treba zapísať ?Ďakujem
Naposledy upravil katkap17 : 24.03.09 at 08:13 Dôvod: DP ukončenie živnosti
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Poradí niekto?
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Ja mam podobný prípad. SZČo mala živnosť v 1/08. Od 2/08-3/08 mala pozastavenú živnosť, ktorú 31.3. 2008 zrušila. Za toto obdobie nemala žiaden príjem. Od 4-12/08 závisla činnosť. Má tato SZČO podať DP typ B alebo A ?
Ďakujem.
0 0
wanilka wanilka

wanilka je offline (nepripojený) wanilka

ahojte,

ja mam tiez problem. prvykrat robim DP typu B

mala som pocas celeho roka prijem zo zavislej cinnosti a na obchodnu zmluvu mi boli vyplatene nejake peniaze.... moje otazky su:

1. do riadku 33 uvediem prijem z potvrdenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti?
2. do riadku 34 sa uvadza suma z potvrdenia o prijmoch FO riadok3 poistne a prispevky aleb riadok 5 Urhm preddavkov na dan (do ktoreho riadku sa udava toto cislo?)
3. moj prijem zo zmluvy sa uvadza v 8.oddieli v riadku 11?

dakujem velmi pekne
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mala "živú" živnosť počas mesiaca 1/08. Pozastavila živnosť až od 2/08. Ja si myslím, že musí podať DP typ B práve kvôli živej živnosti v januári. V súvislosti s prerušením živnosti treba upraviť základ dane podľa § 17 ods.8 a) a spraviť riadnu účtovnú závierku k 31.1.2008 (ak vtedy bol posledný deň "živej" živnosti a od 1.2. prerušila).
Samozrejme, na základe Potvrdenia o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch na daň ....... zahrnie do DP aj príjem zo závislej činnosti a daň si vysporiada. Ročné zúčtovanie dane jej nemôže spraviť zamestnávateľ.
0 0