Zavrieť

Porady

Chorvatsko narychlo

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím, máte niekto skúsenost ako najlepsie a najrýchlejšie vybaviť ubytovanie v Chorvatsku?

Je lepšie využiť cestovku, nejaký lastminute alebo suktomne ist cez internet?
Usporiadat
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Zuzka, ďakujem.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

vladan
Zuzi, z toho sloganu rozumiem akurát Jadran
Šťastnú cestu a vitajte na Jadrane!
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A koľko trvá cesta? Oplatí sa aj cez cestovku?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Lucy, záleží kam ideš a samozrejme odkiaľ. Napr. na Istriu do Umagu je to z NR 650 km a trvá nám to asi 7-8 hod. Záleží to aj od premávky na cestách, chodíme cez Rakúsko po diaľnici.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lucy
A koľko trvá cesta? Oplatí sa aj cez cestovku?
Lucy všetko závisí od toho ako píše Zuzka. Ja som napríklad išla z Blavy na trasu 50 km pred Splitom /cca 770 km/ už za 9 hodín, ale aj za 14 a raz aj za 16 hodín. Je veľmi dôležité v ktorý deň ideš a aby sa nestalo, že padneš do zácpy. Minulý rok na ceste spať sme pre Zagrebom čakali na prechod cez búdky, kde platíš poplatok za diaľnicu vyše 4 hodiny. Preto som písala vyššie, kto nemusí, nech nejde z piatka na sobotu a späť domov zo soboty na nedeľu /vtedy sa menia turnusy/. Či ísť cez cestovku?- to zas záleží len od toho ako chceš stráviť dovolenku. Ja chodím cez cestovku, lebo si chcem aspoň dva týždne do roka dopriať bez varenia, upratovania, prania a iných domáccich radovánok a som typ človeka, ktorý rád ide na istototu a má tam všetko dopredu zabezpečené
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja tiež odchádzam v piatok autobusom do Splitu. Chodievame k mestečku Trogir na ostrov Čiovo. Mne sa tam páči. Ceny za ubytovanie v súkromí sú rôzne. Je to od 35 EUR za 4-postel.apartmán za noc. Ja beriem teraz 2 postelový za 23 EUR, + je tam pobytová taxa 0,80 EUR naosobu a noc. Koľkí idete? Mám Vám skúsiť niečo zarezervovať? Ubytovanie sa dá aj tam zohnať priamo na mieste. A Trogir je podľa mňa malebné mestečko. Doporučujem.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Marian a iní: skúste pozrieť napr. www.croatia.sk, potom more, vyber lokalitu a ubytovanie. Inak chodievame autom,ale teraz to nejde tak som volila autobus.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Fany ďakujem za ponuku. Nejdem autom, lebo...takže radšej asi využijem ponuku cestovných kancelárií. Len si vybrať. Bude asi čisto dámska jazda, takže tak.Ale aspoň mám prehľad. A do ktorej časti sa oplatí ísť do Chorvátska?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

No neviem,kam sa oplatí. Ja chodievam sem a páči sa mi. Ani cenovo to nieje také hrozné. Autobus ma vyšiel 2400 spiatočný, ubytovanie podľa toho koľkí idete a koľko budete. My si varíme sami, je to lacnejšie ako reštaurácie a aspoň sa nenudíme. Dá sa to v pohode. Ak Ti to vyhovuje, nemusíš cez cestovku. Tam zbytočne preplatíš a aj tak nemáš lepší komfort. Ak by si nezohnala ubytovanie, môžem Ti dať kontakt na mojich domácich. Na Istrii je veľa morských ježov, tu je zasa krajšia krajina a súkromnejšie pláže.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Fany, ťažko povedať kde sa oplatí. Chorvátsko je krásna krajina. Ja som bola na viacerých miestach. Ale posledných 15 rokov chodíme na Istriu do Umagu, pretože to je najbližšie a páči sa nám tam. Ježkovia tam nie sú. Prvé tuším dva roky boli ale kdesi zmizli. Istria má svoje čaro. Je tam prekrásny Limský záliv a Crvený otok, nádherný maličký ostrov kde sa natáčali nejaké zábery do filmu Winettou. Pula s rímslkym koloseom, pri Pule na malom ostrove Brjuni safari.
A kto si chce pozrieť tenis na živo, tak v Umagu sa koná každoročne turnaj ATP tour Croatia open, kde možno stretnúť známych tenistov. Z našich sme videli sme hrať K. Kučeru a D. Hrbatého, známych českých tenistov, atď. Tento rok sa turnaj sa koná od 25.7. do 31.7.2005. Vrelo doporučujem, je to zážitok.

Prikladám link - ceny za ubytovanie:
http://www.istra.com/trevitours/cjenik_kn.htm
Naposledy upravil Zuzka : 06.07.05 at 20:35
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zuzka
Lucy, záleží kam ideš a samozrejme odkiaľ. Napr. na Istriu do Umagu je to z NR 650 km a trvá nám to asi 7-8 hod. Záleží to aj od premávky na cestách, chodíme cez Rakúsko po diaľnici.
viete niekto aké sú teraz cesty? Lebo vraj po otvorení dialnice sú staré cesty prázdne a na dialnici sa dlho čaká...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Naši známi sa teraz vrátili s Chorvátska. boli len tak na blic... niekto sa tu pýtal na cenu ubytovania. Oni mali tak 11 euro na noc...ubytko priamo pri mori...a cesta im trvala 9 hodín na ostrov KRK...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no toto by ma zaujímalo, adresu nevieš?



Vera
Naši známi sa teraz vrátili s Chorvátska. boli len tak na blic... niekto sa tu pýtal na cenu ubytovania. Oni mali tak 11 euro na noc...ubytko priamo pri mori...a cesta im trvala 9 hodín na ostrov KRK...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

iba viem že boli na Baška Voda (dúfam, že to nemocem )
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka - srdecna vdaka

Vera
iba viem že boli na Baška Voda (dúfam, že to nemocem )
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

pripájam sa ... za Makarskou a Tučepami je mestečko GRADAC je tam aj kľud aj kto chce sa zabaví ubytko lacnejšie ako na Makarskej/ Makarská sa mne osobne nepáci, je tam na mňa veľa ľudí/ no a ešte v tom Gradaci je perfiš trasa na korčule. Ale kto chce mať úplný kľud , málo ľudí, bespečné prostredie aj pre deti no a nádherné počasie nech ide na ostrov Brač do mestečka Postira. Ide sa tam cez Split odtiaľ trajek na Brač do mesta Supetar a odtiaľ cca 6km do Postiry. Bola som tam pred 2 rokmi a je tam nádherne. Bola som sice cez cestovku ale ubytovanie sa určite zoženie aj na blink. V prílohe je stránka na ubytovanie na ostrove Brač .
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

akosi nejde tá príloha a tak napíšem adresu stránky:
www.brac.szm.sk

Tak to skúste.
0 0
jana123 jana123

jana123 je offline (nepripojený) jana123

Skuste pozriet na www.ceres.sk alebo www.adriatica.net
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Lida
viete niekto aké sú teraz cesty? Lebo vraj po otvorení dialnice sú staré cesty prázdne a na dialnici sa dlho čaká...
Áno môže sa stať, tak ako píšem v príspevku 10 a 26- ak sa ide do Chorvátska z piatka na sobotu a naspäť do SR zo soboty na nedeľu môžete sa dostať do veľmi nepríjemných niekoľkohodinových "čakačiek" Stalo sa mi už dokonca minulý rok, že pre veľmi husté zácpy nás polícia odklonila z diaľnice na statrú cestu. Ja sa snažím ísť v iný deň v týždni a vtedy je to naozaj krásna cesta
0 0
IvkaH IvkaH

IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

Práve som sa vrátila z Chorvátska. Bola som autobusom a môžem potvrdiť, že na cestách niesú žiadne problémy. Tam sme šli po starej ceste z piatka na sobotu, naspäť po dialnici zo sobory na nedeľu. Obe cesty boli v pohode, až mi samej bolo divné ako málo áut išlo. žiadne zápchy. A to vraveli aj známi, ktorí išli zo stredy na štvrtok. Inak bolo fajn, trochu obláčikov, ale more je teplé a príjemne sa opalovalo. Bola som pri Splite na ostrove Čiovo. Ubytovanie v 4 post.apartmáne 38 Eur na noc, v dvojpostelovom 25 Eur priamo pri mori. Môžem dať kontakt ak niekto chce. Autobusové spojenia v pohode, zhruba každú hodinku ide na ostrov autobus z Trogiru. Autom je to pohodička. Doporučujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať