Zavrieť

Porady

preplatok zo Sociálnej poisťovne

Dobrý deň,
robím kamarátke DP typ B (paušálne výdavky). Má príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti. na Výpise z účtu má uvedený preplatok zo Sociálnej poisťovne. Mám tento preplatok brať ako príjem, znížiť o toľko príspevky na poistné alebo to nemám nikde uvádzať? vopred Vám ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mariannka13 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    robím kamarátke DP typ B (paušálne výdavky). Má príjmy zo sprostredkovateľskej činnosti. na Výpise z účtu má uvedený preplatok zo Sociálnej poisťovne. Mám tento preplatok brať ako príjem, znížiť o toľko príspevky na poistné alebo to nemám nikde uvádzať? vopred Vám ďakujem
    znižiš jej príspevky na poistné

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ahojte! Prosím Vás ako mám zaúčtovať preplatok zo sociálnej poisťovne? Odvádzala som tam mesačne viac ako som mala. Zistila som to náhodou a dala žiadosť o vrátenie preplatku. Peniaze mi prišli na účet. Účtujem v JU. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Prosím! ako zaúčtujem ten preplatok. Ďakujem za odpoveď!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zvalik Pozri príspevok
    Prosím! ako zaúčtujem ten preplatok. Ďakujem za odpoveď!
    Prosím prečítaj si príspevok, nad tvojou prvou otázkou. Máš tam odpoveď.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ahoj! Ale mne ten preplatok už poslali na účet. ja tie peniaze mám na bank.účte od soc.poisťovne a neviem ako ich mám zaúčtovať v JU. Neviem asi som sa predtým zle vyjadrila. Odpoveď som v tom prvom príspevku nenašla. Preddavky som samozrejme potom znížila.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zvalik Pozri príspevok
    Ahoj! Ale mne ten preplatok už poslali na účet. ja tie peniaze mám na bank.účte od soc.poisťovne a neviem ako ich mám zaúčtovať v JU. Neviem asi som sa predtým zle vyjadrila. Odpoveď som v tom prvom príspevku nenašla. Preddavky som samozrejme potom znížila.
    Mzdárka renča píše: znížiš jej odvody. Tak som predpokladal, že aj pre seba si to vieš aplikovať, že zaúčtovať ako zníženie odvodov. Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ďakujem Ti veľmi pekne, už som pochopila!

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.
    nie prevádzková réžia .........druhá časť odpovede je správna

    preplatok zo Sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.