Zavrieť

Porady

rozpocet skoly s pravnou subjektivitou

Dobry den,chcela by som vediet, ci mozem robit upravy v rozpocte napriklad presunut z tovarov a sluzieb na mzdy a opacne. V akom zakone to najdem. Daqkujem
Usporiadat
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

preštudujte si hlavne § 6a a § 7 zákona 597/2003 v znení neskorších predpisov
ak ste škola s právnou subjektivitou, myslím že je na riaditeľovi ako pridelené peniažky rozpočtuje
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
eva7 eva7

eva7 je offline (nepripojený) eva7

Aj keď máte právnu subjektivitu, podľa mňa by ste mali žiadať zriaďovateľa o povolenie presunúť financie zo miezd na tovary a opačne.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Opaleková Oľga- základná Pozri príspevok
Dobry den,chcela by som vediet, ci mozem robit upravy v rozpocte napriklad presunut z tovarov a sluzieb na mzdy a opacne. V akom zakone to najdem. Daqkujem
V tomto období zasielajú zriaďovatelia na KŠU rozpis rozpočtu na jednotlivé školy, kde sa rozpočet rozpisuje ma mzdy, poistné a prevádzku. Zriaďovateľ Vám buď určí rozpočet, o čom Vám musí informovať, alebo Vás požiada o jeho rozpis, čo je ten lepší prípad pre Vás,urobíte si ho tak ako potrebujete. S úpravami si nerobte starosti, rozpočet sa vždy koncom roka upravuje, potom si urobíte úpravy tak ako budete potrebovať. V prípade, že Vám ho rozpíše zriaďovateľ, budete ho musieť požiadať o presuny.
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

Ja by som sa chcela spýtať, či by mi niekto vedel pomôcť na navigovať na akruálne účtovníctvo. Som z Bratislavy potrebovala by som osobnú konzultáciu/zaplatím/. kontakt 090400278.
0 0
jamosa jamosa

jamosa je offline (nepripojený) jamosa

Ahoj Alenka, čo potrebuješ z akruálneho účtovníctva. Môžme to tu prebrať a bez platenia. S čím máš problém?
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

jamosa Pozri príspevok
Ahoj Alenka, čo potrebuješ z akruálneho účtovníctva. Môžme to tu prebrať a bez platenia. S čím máš problém?
To je super, že som niekoho našla. Som skúsená účtovníčka ale mám teraz robiť účtovníctvo školy strednej a trochu sa toho bojím, lebo som si našla , že je to akruálne účtovníctvo. Ja by som potrebovala pochopiť ten rozdiel medzi účtov.rozpočtovky a podvojným môj mobil je 0903400278. Fakt ďakujem, možno pomôžem v niečom inom.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Alenka, pokojne sa pýtaj tu. A aký je rozdiel? v podstate žiaden. Školy účtujú v podvojnom účtovníctve. Oproti podnikateľskému je tam len zopár špecifických účtov navyše a používanie rozpočtovej klasifikácie. Inak je to to isté. Nemáš sa čoho báť.
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

Super, ďakujem za ochotu, čo je to tá rozpočtová klasifikácia a potom sa chcem spýtať na tie špecifické účty, ktoré to su. Pretože tá účt.ktorá to robila doteraz mi nechce nič ukázať, takže preto sa toho bojím. Ja som čítala, že akruálne účt.účtuje iba o výdavkoch a príjmoch už zaplatených? Tam sa neevidujú fa aj s rozúčtovaním a aj ostatné doklady? Ďakujem veľmi pekne za ochotu.
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

Ešte by som chcela poprosiť, či máš rozpočtovú klasifikáciu v nejakom zbernom dokumente, že by sa dala poslať.ďakujem
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Neviem či ju mám. Polopatisticky akruálny princíp spočíva v časovom rozlišovaní nákladov a výdavkov, príjmov a výnosov. Rozpočtovú klasifikáciu nájdeš kompeltne spracovanú v niektorom minuloročnom finančnom spravodajcovi.
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

nedostala som tvoju odpoveď, neviem či som to dobre poslala, chcela som Ťa poprosiť o rozpočtovú klasifikáciu a všetky zákony ktoré s tým súvisia /prosím aj mzdy/ poprípade kto organizuje školenia.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Rozpočtová klasifikácia je na stránke ministerstva financií v niektorom minuloročnom finančnom spravodajcovi - hľadaj úplné znenie Metodického usmernenia a vysvetlivky k ekonomickej klasifikácii rozpočtovej klasifikácie. Stiahnutú ju nemám. A čo sa týka zákonov, tak hľadaj zákon o výkone prác vo verejnom záujme, ako inak zákonník práce a neviem či ešte niečo. Z účtovníctva opatrenie ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky, termíny a miesto predkladania........všetky vyhlášky a opatrenia nájdeš vo finančných spravodajcoch z minulého roku a predchádzajúcich.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Alenka, viem ťa pochopiť, ja robím rozpočtovku od januára a tiež bez pomoci, ešteže existuje táto skvelá stránka, kde som veľa naštudovala. Rozpočtovú klasifikáciu by si mala mať v programe, neviem, v akom účtuješ, ja to vo WINIBEU mám. Ale som si zároveň stiahla zo stránky www.finance.gov.sk, Finančný spravodajca 14/2004, Metodické usmernenie k ekonomickej klasifikácii.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

alenka aj v tejto porade - rozpočtové a príspevkové org. máš témy - rozpočtová klasifikácia, ak si dáš vyhľadávanie tak to nájdeš, a jedna pani posiela e-mailom - rozpočtovú klasifikáciu, skús pohľadať- nájdeš.
0 0
alenka1961 alenka1961

alenka1961 je offline (nepripojený) alenka1961

chcem sa ešte spýtať, či sa výpočet mzdy a odvody v škole líšia od miezd napríklad v sro. ďakujem
0 0
11jitka 11jitka

11jitka je offline (nepripojený) 11jitka

neznášam nespravodlivosť, závisť, neprajnosť. Som citlivá, mám rada harmóniu, pokoj v duši a dobrých ľudí - spriaznené duše. Je mi blízka ezoterika, zdravý životný štýl ...viac
Z prevádzky na mzdy a opačne svojvoľne nemôžete presúvať peniaze, len so súhlasom zriaďovateľa- takže si dajte žiadosť k zriaďovateľovi.
Presúvať si môžete len v rámci prevádzky z položky na položku.
0 0
karolína444 karolína444

karolína444 je offline (nepripojený) karolína444

Prosím Vás o radu:
Sme ZŠ s právnou subjektivitou a zriaďovateľ má len jednu školu, teda nás. Zriaďovateľ nám rozpíše celý rozpočet určený KŠÚ, ale je povinný dodržať zákonom stanovené sumy na osobné a prevádzkové náklady?
Myslím tým to, že môže nám rozpísať na prevádzkové náklady 630 aj nižšiu sumu ako je zákonom stanovené minimum tých 85% (pretože po dohode s riaditeľom nám to stačí a zvyšok do celkového rozpočtu určí na 610 a 620?
Ďakujem Vám za radu.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Nie je to celkom tak, našim zriaďovateľom je VÚC a presun vrámci
rozpočtu si robíme sami. Treba sa opýtať pracovníčky, ktorá má na
starosti rozpočet u zriaďovateľa, či to schvaľujú oni alebo nie.
Zrejme všade je to ináč. U nás sa do rozpočtu nestarajú ak dodržím
celkový pridelený rozpočet.
0 0
evanka00 evanka00

evanka00 je offline (nepripojený) evanka00

Prosím o radu.
Kto robí rozpočet na škole s pravnou subjektivitou. Riad. alebo účtovníčka?
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Neviem, či je niekde určené kto má robiť rozpočet, ale sme tiež škola s právnou subjektivitou a robím ekonómku, účtovníčku, mzdárku v jednej osobe a rozpočet robím ja.

Pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať