Zavrieť

Porady

Prihlasenie noveho automobilu

Prosim o radu v suvislosti s prihlasenim noveho auta na policii. S vyuzitim srotovneho bol povodnym majitelom zosrotovaneho auta moj otec, na ktoreho je aj kupovane nove auto. Je ale mozne toto nove auto prihlasit na policii tak, ze pred samotnym prihlasenim by som s otcom uzavrel povedzme darovaciu zmluvu, a prihlasoval nove auto tak na mna (obdarovaneho)? Velmi pekne dakujem za rady.
Usporiadat
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
A predsa som našla na internete tlačivo na prihlásenie nového auta (ten dvojhárok) na stránke: www.poistisasam.sk v sekcii tlačivá, možno niekomu pomože
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

Takze v stredu sa nakoniec podarilo vsetko tak, ako som chcel, takze zhrniem kratke info...

moja poziadavka: mat na seba zapisane nove auto ako 1. majitel pri prvom prihlaseni, pricom otec stare auto srotoval a nove bolo kupene na jeho meno

potrebne ukony:
- vypisana ziadost na policii s uvedenim mna ako majitela
- faktura za nove auto
- darovacia zmluva medzi mnou a otcom (obdarovaný-darca) s overeným otcovym podpisom (teda bolo mi darovane este nezaevidovane auto)
- otcova pritomnost (policajt chcel na ziadosti mat podpisy nas oboch)
+ ostatne nalezitosti (osvedcenie, kolky, PZP)

vysledok: trochu zvazujuci policajt, ale nenamietal (no mal som pre istotu vytlaceny mail z MV s info, ze sa to da), takze vsetko v pohode...
0 0
99milan 99milan

99milan je offline (nepripojený) 99milan

key133
ahoj, som vo velmi obdobnej situacii ako Ty, ibaze auto pre mna kupuje brat. Tiez si velmi zelam, aby auto bolo zapisane na mna, nakolko brat je aj z ineho okresu. Nove auto este nemam, no na predajni bude cochvila. Dnes som sa bol na policii informovat o spominanej moznosti - nahlasit auto hned na mna, pricom som aj podrobne vysvetlil akym sposobom (tak ako u teba). No nepochodil som, vraj pri srotovnom to nieje mozne. Hneva ma to, lebo skutocne nemam v zaujme moje auto evidovat najskor na brata v inom okrese a potom prihlasovat na mna. Chcel by som to tiez podlozit niecim, mohol by si mi prosim napisat nejaky emailovy kontakt na MV, aby som tiez mal podklad o tom, ze je to tak OK? Moj mail je 99milanagmail.com

diky moc
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Dnes som dostala odpoveď na môj dotaz z P PZ ohľadom možnosti zaevidovania nového mot, vozidla zakúpeného v akcií šrotovného na inú FO, ako je uvedená na faktúre. Tu je ich odpoveď

Na základe Vašej žiadosti o poskytnutie informácie týkajúcej sa prihlásenia nového vozidla nadobudnutého prostredníctvom príspevku štátu na zakúpenie nového motorového vozidla tzv. šrotovné a stanoviska Odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Vám zasielam nasledovné stanovisko :



Podľa § 114 ods. 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení zákona č. 84/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov, vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 15 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii ako jeho držiteľ. Vlastník vozidla je povinný hodnovernými dokladmi preukázať spôsob nadobudnutia vlastníctva vozidla. Na základe týchto dokladov orgán Policajného zboru zapíše vlastníka do dokladov vozidla.



Ak držiteľ vozidla uvedený vlastníkom podľa odseku 2 citovaného zákona nie je totožný s vlastníkom vozidla, vlastník vozidla je povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru aj s touto osobou. Inak sa v osvedčení o evidencii ako jeho držiteľ zapíše vlastník vozidla. Z uvedeného vyplýva, že orgán Policajného zboru zapíše do dokladov vozidla ako vlastníka, osobu uvedenú v doklade o nadobudnutí vozidla, pričom vlastník vozidla môže do 15 dní po nadobudnutí určiť kto bude zapísaný ako držiteľ vozidla. V prípade, že vlastník vozidla daruje vozidlo ešte pred jeho zaevidovaním v lehote do 15 dní po jeho nadobudnutí, je potrebné túto skutočnosť riadne vydokladovať a preukázať napr. darovacou zmluvou s osvedčením podpisom vlastníka (§ 628 Občianskeho zákonníka).



Podrobnejšie informácie vo veci prihlásenia nového vozidla do evidencie môžete nájsť na internetovej stránke http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

key133 Pozri príspevok
- darovacia zmluva medzi mnou a otcom (obdarovaný-darca) s overeným otcovym podpisom (teda bolo mi darovane este nezaevidovane auto)
Podobnu situaciu budem o par dni riesit aj ja. V mojom pripade bude "darcom" moj svokor. Chcem sa opytat ci sa v takom pripade nebude vozidlo predmetom dane z darovania.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Odpoviem si sam, dan z darovania je zrusena vid. paragraf 3 Predmet dane, ods. 2 zakona o dani z prijmu.
0 0
smajler smajler

smajler je offline (nepripojený) smajler

Key133, mam uplne rovnaku situaciu ako Ty (navyse otec byva v inom okrese, takze budem pouzivat splnomocnenie, keby nieco) a chcem sa opytat ako si vyplnil body 1 az 4 v prihlasovacom tlacive (nechcem to pokazit a znova to cele absolvovat,lebo cas 15 dni bezi):
Bod 1. Drzitela si uviedol seba ?
Bod 2. vlastnika si nevyplnal kedze je tototozny s drzitelom - tebou ?
Bod 3. vyplna sa predchadzajuci drzitel, kedze auto bolo kupovane na otca, alebo nie, kedze este nebolo zaevidovane ?
Bod 4. a)doklad o nadobudnuti si uviedol: faktura za vozidlo + darovacia zmluva, alebo len jedno z nich ?
b) zrejme si vyplnil podla osvedcenia z predajne

Podpisy boli ako uvedene? (si spominal ze chcel policajt aj otcov podpis)
drzitel: kto ?
vlastnik kto ?

ak by sa dalo reagovat bolo by super...neviem ti poslat sukromnu spravu lebo nemam dost bodov na porade...

vopred vdaka za odpoved!
Naposledy upravil smajler : 29.04.09 at 09:58
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

99milan Pozri príspevok
key133
ahoj, som vo velmi obdobnej situacii ako Ty, ibaze auto pre mna kupuje brat. Tiez si velmi zelam, aby auto bolo zapisane na mna, nakolko brat je aj z ineho okresu. Nove auto este nemam, no na predajni bude cochvila. Dnes som sa bol na policii informovat o spominanej moznosti - nahlasit auto hned na mna, pricom som aj podrobne vysvetlil akym sposobom (tak ako u teba). No nepochodil som, vraj pri srotovnom to nieje mozne. Hneva ma to, lebo skutocne nemam v zaujme moje auto evidovat najskor na brata v inom okrese a potom prihlasovat na mna. Chcel by som to tiez podlozit niecim, mohol by si mi prosim napisat nejaky emailovy kontakt na MV, aby som tiez mal podklad o tom, ze je to tak OK? Moj mail je 99milanagmail.com

diky moc
Srotovne riesi to, ze srotovnik musi byt kupujucim noveho auta, nie jeho buducim majitelom (prihlasenym v evidencii). A podla mna je tiez zbytocne riesit iny okres pri este neprihlasenom aute. To by sa riesilo iba pri uz prihlasenom aute (z jedneho okresu do ineho). Nizsie skopirujem obdrzanu spravu z MV...
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

smajler Pozri príspevok
Key133, mam uplne rovnaku situaciu ako Ty (navyse otec byva v inom okrese, takze budem pouzivat splnomocnenie, keby nieco) a chcem sa opytat ako si vyplnil body 1 az 4 v prihlasovacom tlacive (nechcem to pokazit a znova to cele absolvovat,lebo cas 15 dni bezi):
Bod 1. Drzitela si uviedol seba ?
Bod 2. vlastnika si nevyplnal kedze je tototozny s drzitelom - tebou ?
Bod 3. vyplna sa predchadzajuci drzitel, kedze auto bolo kupovane na otca, alebo nie, kedze este nebolo zaevidovane ?
Bod 4. a)doklad o nadobudnuti si uviedol: faktura za vozidlo + darovacia zmluva, alebo len jedno z nich ?
b) zrejme si vyplnil podla osvedcenia z predajne

Podpisy boli ako uvedene? (si spominal ze chcel policajt aj otcov podpis)
drzitel: kto ?
vlastnik kto ?

ak by sa dalo reagovat bolo by super...neviem ti poslat sukromnu spravu lebo nemam dost bodov na porade...

vopred vdaka za odpoved!
Ine okresy nie je podla mna vobec potrebne riesit, ved auto este nie je nikde prihlasene (do momentu prihlasenia v evidencii).

1. ja som drzitel
2. nevyplnal som, kedze som aj drzitel
3. nic sa nevyplna, kedze do momentu prihlasenia nebolo auto nikde evidovane (mysli sa len predchadzajuci majitel v evidencii)
4. uviedol som len darovaciu zmluvu, ale policajt si zobral aj fakturu
b) nic som nevyplnal, pridal som len kopiu osvedcenia (netreba potom vyplnat tuto cast tlaciva)
+ podpisal som sa ako majitel, oco sa podpisal vedla mna ako to chcel policajt (nepodpisovat dopredu, ale pred policajtom)
0 0
key133 key133

key133 je offline (nepripojený) key133

odpoved z MV [infoppz@minv.sk]:

Vážený pán,

Na základe Vašej žiadosti o poskytnutie informácie týkajúcej sa prihlásenia nového vozidla nadobudnutého prostredníctvom príspevku štátu na zakúpenie nového motorového vozidla tzv. šrotovné a stanoviska Odboru dokladov a evidencií Prezídia Policajného zboru Vám zasielam nasledovné stanovisko :

Podľa § 114 ods. 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení zákona č. 84/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov, vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 15 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii ako jeho držiteľ. Vlastník vozidla je povinný hodnovernými dokladmi preukázať spôsob nadobudnutia vlastníctva vozidla. Na základe týchto dokladov orgán Policajného zboru zapíše vlastníka do dokladov vozidla.

Ak držiteľ vozidla uvedený vlastníkom podľa odseku 2 citovaného zákona nie je totožný s vlastníkom vozidla, vlastník vozidla je povinný dostaviť sa na orgán Policajného zboru aj s touto osobou. Inak sa v osvedčení o evidencii ako jeho držiteľ zapíše vlastník vozidla. Z uvedeného vyplýva, že orgán Policajného zboru zapíše do dokladov vozidla ako vlastníka, osobu uvedenú v doklade o nadobudnutí vozidla, pričom vlastník vozidla môže do 15 dní po nadobudnutí určiť kto bude zapísaný ako držiteľ vozidla. V prípade, že vlastník vozidla daruje vozidlo ešte pred jeho zaevidovaním v lehote do 15 dní po jeho nadobudnutí, je potrebné túto skutočnosť riadne vydokladovať a preukázať napr. darovacou zmluvou s osvedčením podpisom vlastníka (§ 628 Občianskeho zákonníka).

Podrobnejšie informácie vo veci prihlásenia nového vozidla do evidencie môžete nájsť na internetovej stránke http://www.minv.sk/?prihlasenie-noveho-vozidla.

Zároveň Vás upovedomujeme, že ak chce občan svoje auto zošrotovať, aby od štátu dostal dotáciu na kúpu nového motorového vozidla, musí v prvom rade spĺňať tri základné podmienky, stanovené vo výnose Ministerstva hospodárstva Slovenskej republike, ktorým bolo šrotovné zavedené. Prvou podmienkou je, že vozidlo, ktoré chce občan zošrotovať, musí byť vyrobené pred 1. januárom 1999. Druhá podmienka určuje, že vozidlo, ktoré chce občan zošrotovať, musí byť jeho vlastníctvom a musí byť na neho zaevidované najneskôr 31. decembra 2008. Treťou podmienkou je, že vozidlo musí byť vyradené z evidencie natrvalo po 9. marci 2009.

O podrobnejšie informácie vo veci podmienok k poskytovaniu dotácií štátu na kúpu nového motorového vozidla tzv. šrotovné je potrebné požiadať rezort Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, Mierová 19, Bratislava.

S prianím príjemného dňa Mgr. Andrej Bujna – odbor komunikácie a prevencie prezídia Policajného zboru.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Prosim, mohli by ste sem hodit nejaky vzor darovacej zmluvy.
0 0
smajler smajler

smajler je offline (nepripojený) smajler

Hm, presne tak som to mal aj ja, ale v PN si policajt postavil hlavu a akonahle uvidel na fakture otcove meno nic ho dalej nezaujimalo. Mam to ist prihalsit na otca do jeho okresu a hned aj odhlasit a potom znova prihlasit na mna. Samozrejme znovu za 66eur poplatok. Vraj o tom je vlastne srotovne !!! Ze to musi nahlasovat ten kto je na fakture. Takze vidno ze kazdy policajt si to vysvetluje po svojom. Mohol som mu argumentovat mailom a stanoviskom MV, nic nepomohlo. No a kedze znacky prideluje len on s kolegom, takze je jasne ze plati heslo nas zakaznik, nas otrok...
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
smajler Pozri príspevok
Hm, presne tak som to mal aj ja, ale v PN si policajt postavil hlavu a akonahle uvidel na fakture otcove meno nic ho dalej nezaujimalo. Mam to ist prihalsit na otca do jeho okresu a hned aj odhlasit a potom znova prihlasit na mna. Samozrejme znovu za 66eur poplatok. Vraj o tom je vlastne srotovne !!! Ze to musi nahlasovat ten kto je na fakture. Takze vidno ze kazdy policajt si to vysvetluje po svojom. Mohol som mu argumentovat mailom a stanoviskom MV, nic nepomohlo. No a kedze znacky prideluje len on s kolegom, takze je jasne ze plati heslo nas zakaznik, nas otrok...
Aj on má vyššieho šéfa nad sebou. Je ním riaditeľ ODI. Choď aj s vytlačeným mailom (samozrejme nech tam nie sú žiadné mená) za ním a najprv ho požiadaj o výklad, ak nie podaj na nich sťažnosť. Viem že ešte len pred zhruba 14 dňami dostali aj oni k danej problematike stanovisko z vyššej inštancie.
0 0
Ronin17 Ronin17

Ronin17 je offline (nepripojený) Ronin17

key133 Pozri príspevok
Takze v stredu sa nakoniec podarilo vsetko tak, ako som chcel, takze zhrniem kratke info...

moja poziadavka: mat na seba zapisane nove auto ako 1. majitel pri prvom prihlaseni, pricom otec stare auto srotoval a nove bolo kupene na jeho meno

potrebne ukony:
- vypisana ziadost na policii s uvedenim mna ako majitela
- faktura za nove auto
- darovacia zmluva medzi mnou a otcom (obdarovaný-darca) s overeným otcovym podpisom (teda bolo mi darovane este nezaevidovane auto)
- otcova pritomnost (policajt chcel na ziadosti mat podpisy nas oboch)
+ ostatne nalezitosti (osvedcenie, kolky, PZP)

vysledok: trochu zvazujuci policajt, ale nenamietal (no mal som pre istotu vytlaceny mail z MV s info, ze sa to da), takze vsetko v pohode...
Nevieš náhodou či je nutná otcova prítomnosť? Nestačilo by jeho splnomocnenie mňa na úkony voči DI(teda chcem obísť to, aby som tam musel ísť i ja i otec)?
Mám tu istú požiadavku ako ty, ale mám problém s otcovou prítomnosťou, pretože je pracovne veľmi vyťažený a pochybujem že bude mať čas tam somnou ísť.
Nemáš prosím vzor darovacej zmluvy?

Vďaka.
0 0
m4111 m4111

m4111 je offline (nepripojený) m4111

K tejto téme mám jednu otázku prosím: ak pri prihlásení takéhoto auta(s využitím šrotovného) chcem aby bolo na DI prepísané hneď na mňa lebo na faktúre je na sestru a ja som jej opatrovníkärpávny zástupca),tak potom vlastne nemožem urobiť ani darovaciu zmluvu...alebo ako to je..dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať