Zavrieť

Porady

Karamel

Ahojte! Vie mi niekto poradiť kde dostanem kúpiť karamel-polotovar /je to prášok alebo zmrazené?/ ako to vlastne vyzerá? Dostal sa mi do rúk taký recept a ja som začiatočníčka v pečení. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zvalik Pozri príspevok
    Ahojte! Vie mi niekto poradiť kde dostanem kúpiť karamel-polotovar /je to prášok alebo zmrazené?/ ako to vlastne vyzerá? Dostal sa mi do rúk taký recept a ja som začiatočníčka v pečení. Ďakujem!
    Vidno, že si kuchár amatér.

    Zdá sa, že asi vôbec nevieš, čo je to karamel. Karamel je tepelne spracovaný cukor, postup výroby si prečítaj tu:

    http://www.trikyatipy.sk/trikyatipy/...risady/Karamel

    Neviem, či ho je dostať ako polotovar, ale jednoduchšie je vyrobiť si ho.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    No som amatér, ale teraz už budem múdrejšia. Pomohol mi ten odkaz na stránu. Ale dúfala som,že niečo také existuje. Ďakujem!

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    postup na výrobu karamelu do pudingu:
    na panvicu nalejeme zopár kvapiek oleja, nasypeme 3-4 lyžice cukru a na malom ohníku privedieme do roztopeného stavu - pomaličky prilievame mliečko a za stáleho miešania nám vznikne tekutá hmota, ktorú potom vylejeme do pripraveného uvareného pudingu

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Z karamelu sa dá vyrobiť aj výborná šlahačka na zákusky,alebo tortu. 3 pol.lyžice kryšt.cukru sa dá stopiť do nádobky, až to je bledohnedé, zaleje sa to 2,5 - 3 dcl mlieka. Zostane to síce také stvrdnuté, ale to sa stopí stálym miešaním. Keď to vychladne, primiešame 2 suché šlahačky Dr.Oetker a 1 stužovač šlahačky a vyšlaháme ručným šlahačom. Je výborná.

    Tarif je offline (nepripojený) Tarif

    som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac Tarif
    Ked som bola malá,babka mi robievala cukríky z karamelu s medom. Nakrájala na kocečky, ked nás hrdlo bolelo cmúlali sme tieto cukríky. Neviete náhodou ako sa to robí

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Tarif Pozri príspevok
    Ked som bola malá,babka mi robievala cukríky z karamelu s medom. Nakrájala na kocečky, ked nás hrdlo bolelo cmúlali sme tieto cukríky. Neviete náhodou ako sa to robí
    karamel sa mi " zhrudkal ", ako to roztopiť ????

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Karamel možno roztopiť na sporáku pridaním vody alebo mlieka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.