Zavrieť

Porady

dôchodca prenajíma byt

Ja by som nadviazala na aktuálnu tému zdanie príjmov FO. Mám prípad, keď dôchodca okrem dôchodku pracoval na hlavný pracovný pomer, to by som ešte zvládla, treba mu vyplniť DP A. Nakoľko dôcôhodcom bol ak k 1.1.2008 nemá nárok na odpočitateľnú položku. No okrem tohoto všetkého má v osobnom vlastníctve 1-izb.byt, kde nemá trvalý pobyt, ale prenajíma jednej mladej rodine. Musí aj tento príjem zdaniť? A počíta sa celý príjem, alebo len to, čo nájomníci platia "navyše" (napr. platia 7000,-sk a z toho dôchodca vyplatí nájom a energie 5000,-, čiže vlastne príjem je len tých zvyšných 2000,-sk . Chápem to dobre? Alebo bude príjem celá mesačná platba od nájomníkov?
Usporiadat
radowan1 radowan1

radowan1 je offline (nepripojený) radowan1

mzdarka renca Pozri príspevok
to nie je povinnosť, ale možnosť. takže si nemusíš nič odpočítavať a prepočítavať.
Dakujem
0 0
emillka emillka

emillka je offline (nepripojený) emillka

ak je na nájomnej zmluve len manžel a rovnako len manžel ma registráciu na daň. úrade tak nezdaniteľnú položku 25650 si môže uplatniť iba on, je to len jeho príjem. Ak chcú si príjem rozdeliť a uplatniť odpočitateľnú položku obaja tak musia mať obaja daň. registračné číslo, potom si príjem môžu rozdeliť do daňového priznania podľa vlasntného uvaženia
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
pre abcd.kates
Akje byt v bezpodielovom vlastníctve je aj manželka povinná zaevidovať sa na DU./treba doriešiť/
Príjem z prenájmu je možné rozdeliť aj na manželku v pomere v akom sa vlastníci /manželia / dohodnú.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať