Zavrieť

Porady

Súťaž - kto dostane posledný podklady k DP

Vyhlasujem súťaž: kto dostane ako posledný podklady k spracovaniu daňového priznania - osobitne pre PO a osobitne pre FO

Aktuálny stav - chýbajú mi dôležité dáta z dvoch sro. Dátum dodania odhadujem na nedeľu večer, prípadne pondelok ráno..

Cena pe víaza sa možno počas pár dní vyjasní - zatiaľ navrhujem balík nepotrebných účtovníckych časopisov z roku 2006

Alebo balíček kávy
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
No..radšej by som sedela s tými vyloženými nohami na stole....

apropo ..je aj nejaká cena?
jasne, že je aj cena , že váhaš
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Aj mne dnes volal šéf, že či nebudeme podávať DP PO za 2 jeho firmy, chcel tam ešte niečo "strčiť", a pritom mi priniesol potvrdenie o podaní DP z dátumu 20.februára, ale stihol už 2x stratiť príkaz k úhrade daní, tak som mu ho musela opäť mailovať. Myslím si, že ho niekde založil - žeby v krčme? No čo by som preň neurobila, ak by potreboval pridusiť...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Kto chce vyhrať? Viem o jednej igelitke plnej dokladov a bezpečne viem, že ich ešte žiadne oko účtovníka nevidelo. Minulý týždeň sa dohodli so švagrom, že ich v piatok prinesú. Priniesli ich až včera večer. Vraj v piatok nemohli, lebo im do toho niečo prišlo /žeby víkendová lyžovačka v Alpách?/
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

O to sa nebudeme hrať, kto dostane ako posledný zaplatené?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Gabi03 Pozri príspevok
O to sa nebudeme hrať, kto dostane ako posledný zaplatené?
Tak v tomto mám určite prvenstvo - môj stratený SZČO tak skoro asi nedojde.
A čo sa týka prvenstva na podklady, tak len info - ešte ich zatial v ruke nemám
Joj aspon v niečom budem prvá
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bv_alexandra Pozri príspevok
Tak v tomto mám určite prvenstvo - môj stratený SZČO tak skoro asi nedojde.
A čo sa týka prvenstva na podklady, tak len info - ešte ich zatial v ruke nemám
Joj aspon v niečom budem prvá
A tak pozeram, že máme všelijakých klientov

Ja zas mám v jednej firme dodaný tovar na sklad, ale žiaľ, už nestihol dodavateľ vystaviť faktury - jeho činnosť prerušila polícia dlhodobým pobytom za štátne
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No a nám sa dnes stalo, že volali z DÚ. Dôchodca, ktorému sme robili DP "A", podal ešte jedno DP. Bežali sme tam a zistili, že naozaj - no videli ste to už? Nie že niekto zabudol, ale sú aj takí, čo podajú pre istotu dve. Dedko povedal, že radšej dve ako žiadne, že keby sme na niečo zabudli, tak si tú kópiu ktorú sme mu dali /aj s potvrdením o odovzdaní/ ešte prepísal a zaniesol. No skrátka zlatý. Ale za unúvanie kúpil bonboniéru....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som minulého roku dostala zaplatené v 10/2008 za DP 2006 a 2007. Milé však? Skončila som s takýmto podnikateľom.
No mimochodom teraz, 10.45, som mala ponuku robiť DP, ale keď som pozrela do tej krabice a videla tam pohádzané aj paragóny z roku 2007 a výplaty len poznačené na papieriku koľko bolo vyplatené komu , tak som povedala, že dovidenia. Mimochodom finančná ponuka bola 100 € . Pán podnikateľ sa ale vyváža na aute za 5 mil. a nemá na zaplatenie ekonómky? No veď sa mu to raz vypomstí...
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

No ja som dávno tak nezasmiala,ako na tomto príspevku,aj keď som k smrti unavená/spala som 2 hod/ a ešte dokončujem DP.Hned ma napadlo,že to musím dať prečítať klientovi,čo teraz príde a doniesol doklady včera O 16,-HOD,aby si zobral príklad zo starších. Veľmi pekne ďakujem Gabhus za zlepšenie nálady.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

No práve mi volal šéf, ráno som mu spravila DP typu B, nakoľko mal príjem aj z prenájmu.
Momentálna sa nachádza na pošte a drží v ruke poštovú poukážku, ktorú mu dali na Daňovom úrade, aby nedoplatok na dani zaplatil.
Otázka č. 1: A to musím dnes aj zaplatiť?
Otázka č. 2: Prosím ťa, koľko je suma.... v Sk prepočítaná na eurá? A to volá z jedného z najmodernejších telefónov, ktoré určite majú v menu kalkulačku. No ale je jednoduchšie zavolať tomu, kto DP spravil. A to ešte nevravím o tom, že v časti "pomocné výpočty" mal nedoplatok uvedený v eurách. Ale pravdaže on sa tam ani nemrkol.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

No ale ešte k môjmu predchádzajúcemu príspevku predsa len doplním to možno že najdôležitejšie:
Už minulý mesiac som mu vravela, nech prinesie potvrdenie o poberaní dôchodku za svoju manželku, nakoľko si môže znížiť základ dane aj za ňu, lebo viem, že nemala výšku dôchodku 98496, ale menej.

Dnes ráno, keď mi dal podklady k DP, pýtam sa ho, či priniesol aj doklad o poberaní dôchodku.
A on mi na to odpovedal štýlom: á, tento rok to nechaj tak, nechce sa mi to ísť vybavovať do sociálky, však nabudúci rok si to vybavím skôr.

Akosi nepochopil ten celý proces vyplňovania a výpočtu DP, ktorý som mu tak krkolomne vysvetľovala, že si môže znížiť základ dane.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
No, za mnou tiež prišla v nedeľu jedna známa s vnučkou. Či by som jej mohla spraviť DP, našťastie len A. Keď vytiahli doklady, jeden bol na chlapčenské meno, to bol priateľ vnučky a že vraj aj on by to potreboval. Nechcela som byť zlá. Večer si preto prišli a že my za to niečo dajú až keď im príde preplatok. Dobré, nie?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Hepi Pozri príspevok
No, za mnou tiež prišla v nedeľu jedna známa s vnučkou. Či by som jej mohla spraviť DP, našťastie len A. Keď vytiahli doklady, jeden bol na chlapčenské meno, to bol priateľ vnučky a že vraj aj on by to potreboval. Nechcela som byť zlá. Večer si preto prišli a že my za to niečo dajú až keď im príde preplatok. Dobré, nie?

dúfam, že ti vyšiel "mastný" preplatok... aspoň na 1 bonboniéru
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Dúfam, že pridajú aj kávu.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Nie som účtovník a ani nemám klientov (našťastie)
Teraz nabehol do našej kancelárie kolega za ekonómkou z DP v ruke,, (pokecať?)
Príde otázka či už zaplatil,, on celý červený že: "ako zaplatil? Veď som ho ešte nepodal"..
Mno nedalo sa zdržať smiechu
Tak mu teraz vypisuje šek, samozrejme že nemá ani toľko € aby mohol zaplatiť...
Hmm,, neviem či ho vôbec čítal že to je nedoplatok a nie preplatok
Napodiv to zvláda z kľudom mexičana..
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja som včera večer smskami vybavoval podklady od klienta. A to priamo z Moskvy. Aby dnes ráno bolo DP hotové, lebo v noci letí domov.....

Druhý klient: Celý rok v Irsku. Otázka 29.3. v noci cez mail či musí podať DP. Samozrejme, že áno. Jeho reakcia do ri.i, ja sa dostanem domov z Irska iba na jeseň.......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do
To DP bude musieť mať cenu zlata.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zoltán Kovács Pozri príspevok
To DP bude musieť mať cenu zlata.
Kiež by to tak bolo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bv_alexandra Pozri príspevok
Kiež by to tak bolo
Nikuš, veď máš ešte času habadej. Veď pošty majú dnes predlžený čas, to stíhaš v pohode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať