Zavrieť

Porady

Koeficient

Dobrý večer,

potrebujem poradiť s koeficientom. Do režimu účtovania som si zadala koeficient vypočítaný odhadom. Typ sumy vo Fa, ktorú chcem prepočítať som označila ako "Ak" a DPH ako "14k". Ale nič sa nedeje. Keď pozreim evidenciu DPH, ostalo v pôvodnej výške. Čo s tým? Kto mi poradí??
Usporiadat
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja si musím v číselníkoch nadefinovať do riadku pre výpočet DPH koeficient, a potom DPH, ktorú nadefinujem do tohto riadku je prepočítaná správne. Možno aj v *Tvojom programe to funguje podobne. Pozri nejaké číselníky.
Dúfam, že je to zrozumiteľné.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V evidencii zostáva výška DPH rovnaká, daj si vypočítať DP DPH a uvidíš, či máš na vstupe dve rôzne sumy pod sebou -jednu celkom, jednu prepočítanú.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Super, ďakujem, je to tam.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Môžem sa spýtať, ako si to opravila? Bolo to v číselníkoch, či nejako inak v Tvojom programe.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Zuzka
Môžem sa spýtať, ako si to opravila? Bolo to v číselníkoch, či nejako inak v Tvojom programe.
Anairda zrejme pracuje v programe Omega a tam stačia tie dve veci, ktoré uviedla na začiatku: Do režimu účtovania som si zadala koeficient vypočítaný odhadom. Typ sumy vo Fa, ktorú chcem prepočítať som označila ako "Ak" a DPH ako "14k". Ostatné jej už urobil program, len vidieť to až na výkaze DPH alebo v rekapitulácii "Odpočítanie DPH", nie v evidencii.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Aha, ďakujem za vysvetlenie slnko.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Áno, Zuzka, je to presne ako hovorí slniečko.
Robím s Omegou druhý rok, ale páči sa mi čím ďalej, tým viac.
Pekný víkend.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Poradí mi niekto, prosím. Tiež som začala robiť koef.DPH v OMEGE. Prepočítava mi všetko v poriadku podľa koeficientu odhadom. Ja by som ale chcela vedieť či sa dá nejako nastaviť typ sumy, aby mi pri zaúčtovaní FA automaticky dávalo Ak, 14k, pretože teraz to musím pri každom doklade opravovať. A došlých dokladov mám dosť.
Ďakujem.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

kikoza
Poradí mi niekto, prosím. Tiež som začala robiť koef.DPH v OMEGE. Prepočítava mi všetko v poriadku podľa koeficientu odhadom. Ja by som ale chcela vedieť či sa dá nejako nastaviť typ sumy, aby mi pri zaúčtovaní FA automaticky dávalo Ak, 14k, pretože teraz to musím pri každom doklade opravovať. A došlých dokladov mám dosť.
Ďakujem.
áno, dá sa to nastaviť v predkontáciách, napr. vyberieš si okruh DF, dáš Pridaj nový doklad a potom klikneš na lupu vedľa predkontácie. Tam sa postavíš na riadok 20-03 Základ DPH a dáš "Oprav", potom klikneš na položku "Typ sumy" a dole vyberieš namiesto A "Ak" a potvrdíš tlačidlom OK.
Potom sa postavíš na riadok 20-04 DPH > Oprav > Typ sumy > 14 zmeníš na 14k > potvrdíš OK. A to je celé.
Tak isto si môžeš zmeniť aj v okruhu PD.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Ďakujem slniečko. Už je to teraz naozaj jednoduché.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

kikoza
Ďakujem slniečko. Už je to teraz naozaj jednoduché.
Niet za čo, rada pomôžem
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Prosím tých, ktorí teraz nedávno začali počítať koeficientom, či by mi nemohli do tohoto príspevku prilepiť "oznámenie" pre DU, že začínajú DPH rátať koeficientom. Podľa usmernenia nášho DU vraj to stačí len oznámiť a uviesť, aký koeficient predpokladáme. Je tam nejaká lehota dokedy to DU treba oznámiť? Mne totiť jeden zákazník - všetky zdan. plnenia boli doteraz na výstupe s DPH - začal robiť v rámci živnosti aj nejaké poistné zmluvy a prvý príjem mal 26.10.2005 a vraj to bude u neho opakovaná činnosť, takže = musím ísť u neho na koeficient. Díky moc za vzor !!!!
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Len na doplnenie - ak mi vie niekto povedať, ako si ho nahodím v MRP, chcem totiť napísať, že predpokladaný koeficient je 0,9999. Dík
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Robím v Omege, mám nahodený predbežný koeficient 0,95, skutočný ročný je 0,91, takže mi vznikol rozdiel, ktorý mám v poslednom zd.období dorovnať. Ako sa to robí v omege? Viem len, že to ide do r. 21, ale neviem akým spôsobom to tam dostať
0 0
kochlicova kochlicova

kochlicova je offline (nepripojený) kochlicova

Urob si uzávierku za posledný mesiac, Omega to vypočítava automaticky. Mne zatiaľ vždy dobre. Pozri si v tlačových zostavách Históriu koeficientu a Hodnoty pre výpočet koeficientu - pre kontrolu.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

uzávierku už mám, vyrátalo mi keoficient dobre, ale ten rozdiel tam nikde nevidím, idem to ešte pozrieť
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

nie, prepočítalo tam len podla predpokladaného koeficientu, takže ten rozdiel zatial nikde nevidím
0 0
kochlicova kochlicova

kochlicova je offline (nepripojený) kochlicova

Hmm... skúsim ešte pozrieť zajtra v práci. Mne tento rok všetky firmy vypočítalo správne - teda dúfam. Ak bola chyba, tak len z mojej strany, že som mala zlý typ sumy v evidencii dokladov. Ani keď si vytlačíš rekapituláciu odpočítanej dane, tak tam nevidíš tú úpravu novým koeficientom?
0 0
kochlicova kochlicova

kochlicova je offline (nepripojený) kochlicova

Ada159, keď si vytlačíš Hodnoty pre výpočet koeficientu DPH, skús si skontrolovať čitatele a menovatele, či sa zhodujú s údajmi, z ktorých si ty vypočítala koeficient 0,91. Na to nadväzuje zostava História koeficientu, tam by si mala vidieť rozdiel medzi predbežným a ročným odpočítaním dane.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

to mám všetko v poriadku, aj tú hodnotu rozdielu medzi predbežným a ročným, len to nevidím v priznaní, do priznania mi stále počíta ešte ten predbežný, bez zučtovania rozdielu s ročným
Naposledy upravil ada159 : 24.01.13 at 12:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať