Zavrieť

Porady

prevod obchodného podielu

rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Dobrý deň.

Vie mi niekto poradiť čo je všetko treba vykonať ohľadom prevodu obchodného podielu jediného spoločníka s.r.o. na nového nadobúdateľa?
Vďaka.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Moje heslo dna: rad alebo drz prst !
Myslim, ze by som sa ho mala drzat aj ja a preto navrhujem tuto debatu, kto sa co moze koho kedy opytat do inej Porady napr. Ohlasy a tam to rozobrat. A tu nechat len prispevky tykajuce sa prevodu obchodneho podielu.
Naposledy upravil Vevey : 13.07.05 at 18:44
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Vevey
Tak ja som potom tiez velmi pohodlna, nie aby som si vytiahla vsetky zakony a pol dna studovala, tiez sa radsej opytam. Chces napisat, ze to tak nerobis? Ze ked polozis otazku, mas vsetky suvisiace paragrafy nastudovane a ich prepojenie ti je jasne? Otazku co polozila rada nevysvetli 1 zakon, ale viac suvisiacich, preto ju povazujem za dobru. Navyse som aj rade vytmavila, ze sa tu ospravedlnuje ako mala skolacka, ze sa necha zahnat do kuta a vysvetluje kde bola a co robila a preco to nevie.
----------------------
1. Demokracia je tolerancia. Je aj o tom, nehulakat na ludi, ktori maju iny nazor ako ja, a pripustit, ze nejaky iny existuje a dat mu pravo existovat.

2. Advokat, ktory urcitej casti prace nerozumie, ma pravo tuto pracu odmietnut.Je to dokonca jeho povinnost.

3. Ked si najdem advokata, robim to preto, lebo ma za mna urobit nieco, co ja neviem a on ano. A za to mu aj (obvykle) zaplatim.

4. Ja si v zakonoch casto overim aj odpoved pre ostatnych, aby som neplietla, nielen svoju otazku. Ale - vid bod 1, lidi jsme ruznii...

5. Myslim, ze RADA je svojpravna, a preto keby mi chcela nieco na tuto temu povedat, urobi to osobne a nepotrebuje na to hlasnu trubu.

PS:
Milujem ludi, ktori sa urazaju za druhych

PS2:
durisovad, myslim ze TY si presne pochopila, o co tu islo. Diky.

PS3: Rada, aj tak drzim palce.
Naposledy upravil elli : 14.07.05 at 06:19
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Vážení a milí poraďáci ďakujem všetkým, ktorí sa do odpovedí na môj dotaz zapojili osobitne Vevey za jej ľudský prístup.
K danej veci som urobila tak preto, lebo som urobila, vyššie som napísala prečo som to urobila. Ako tak pozerám je tu veľa dotazov, ktorí sa obdobne obrátili na poradu. Takže ma to potešilo, že nie som jediná.
Apropó elli ešte som s nikým neuzatvorila žiadnu zmluvu o právnej pomoci a vôbec nezobrala odmenu, dostala som iba návrh pre budúcnosť, že by som to mohla urobiť takže prosím keby ste sa už prestali mojím dotazom zaoberať z Vášho pohľadu.
Avšak aj tak ďakujem, že tomu venujete čas.
Prajem všetkým pekný zvyšok dňa.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Boze, zeny, to sme to doorali! To mi je luto. Musim Richarda poprosit, aby to premenoval asi takto: Ako sa styri hadali a nic nevyriesili a presunut to niekde Mimo Porady. Hadka ma byt konstruktivna. Chlapi si daju po hube alebo idu na pivo a my tu riesime neriesitelne. Navrhujem to pivo, alebo hoci i po hube, vzdy lepsie ako pokracovat v tejto debate. Mam len jedinu prosbu: nevyrabajme tu zbytocne dusno, je ho vsade dost (este i vonku), vsak ja uz mam pomaly strach sa nieco spytat, nech mi nevynadaju alebo ma neovalia nejakym desatorom alebo nepoucia co si mam nastudovat. Ved na kazdu otazku existuje odpoved: A to si uctovnicka? Za to beries peniaze? To mame robit tu robotu za teba?
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
To pivo platim!
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Nó, dobré pivko nemusí padnúť zle. Takže niekedy v budúcnosti ak bude nejaká akcia rada sa pripojím. Mimochodom ja som z Bratislavy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
rada
Nó, dobré pivko nemusí padnúť zle. Takže niekedy v budúcnosti ak bude nejaká akcia rada sa pripojím. Mimochodom ja som z Bratislavy.
Ja sice pivo nelubim, ale na zmrzline by som vedela urobit dobry ucet.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ja to pivo platim, znamena aj ja tu zmrzlinu platim durisovad, az niekedy prides z MT alebo sa stretneme niekde uplne inde.
A to zakazdym, ked nejaky konflikt vyvolam, ci podporim, aj spätne: Ayya, kedy a kde?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Uz sa tesim.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

elli
VŠETKO.

Keby túto otázku dal účtovník, tak rada odpoviem.
Ked advokát, čudujem sa. A veľmi.

PS: A propos, PORADA je o diskusii, a nie o tom - ROBTE MOJU PRACU ZA MNA.
Mierny nesúhlas. PORADA je nielen o diskusii. Je predovšetkým o pomoci. Úplne dobrovoľnej. Bez nároku na poďakovanie - a bez komentára.
Pri zostavovaní etikety Porady Richard (pardon, p. Mihál) zrejme dobre zvážil aj bod č. 10 aj s tou zvýraznenou časťou. A z toho pohľadu sa mi prvé tri vety zdali úplne zbytočné.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Navrhujem to pivo, alebo hoci i po hube, vzdy lepsie ako pokracovat v tejto debate. Mam len jedinu prosbu: nevyrabajme tu zbytocne dusno, je ho vsade dost (este i vonku), vsak ja uz mam pomaly strach sa nieco spytat, nech mi nevynadaju alebo ma neovalia nejakym desatorom alebo nepoucia co si mam nastudovat. Ved na kazdu otazku existuje odpoved: A to si uctovnicka? Za to beries peniaze? To mame robit tu robotu za teba?
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
To pivo platim![/QUOTE]Andrej - na tuto temu koncime, vid vyssie. Ale diky aj za tvoj nazor.

V + R.:
BERIEM, pri pive to urcite bude vyzerat inak ako ked tu po sebe dobre ze nestrielame :-)
KRASNY VIKEND Elli

PS pre V: Pozri si sukromnu postu, mna to pobavilo, tak posielam dalej. Ak chces, pridaj to do "sutaku", mne to akosi nejde. Zdraviiiiiim.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

elli
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
Ja tiež. Nech Vám to pivo sadne.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Každý prvý piatok a niekedy aj ďalšie piatky sa min v Bratislve stretávame v Pravda cafe,každý je vítaný.Takže 5.8 budeme čakať na dámy s pivným súdkom v náručí
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A zmrzlinu???
0 0
FrankVV FrankVV

FrankVV je offline (nepripojený) FrankVV

Dobry den Vevej, mohli by ste mi oradit nieco ohladne prevod obchodneho podielu
0 0
FrankVV FrankVV

FrankVV je offline (nepripojený) FrankVV

nadobudatel je pravnicka osoba SRO a prevodca je sukromna osoba spolocnik v SRO
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a otázka ?
0 0
FrankVV FrankVV

FrankVV je offline (nepripojený) FrankVV

ako vyzera zmluvu o prevode obch podielu v sro medzi prav. osoba sro a fyz osoba (50%) spolocnikom v prevadzajucej fy?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zmluva z príspevku č. 7 nestačí ?
0 0
FrankVV FrankVV

FrankVV je offline (nepripojený) FrankVV

zdravim! pomozete mi prosim!?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Úprimne nechápem, akú pomoc potrebuješ. Aljok Ti priložila v duplicitnej téme link na zmluvu o prevode obchodného podielu, v tejto téme je zmluva v príspevku č.7 - to som tu už tiež napísala ....
Ak potrebuješ pomôcť, napíš konkrétne ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať