Zavrieť

Porady

Darovanie podielu nehnutelnosti zatazenej hypotekou

Ahojte,
chcel by som prepisat polovicny podiel bytu, ktory je zatazeny hypotekou (hypoteka je na mna) na buducu manzelku. Akym sposobom je to najjednoduchsie a ake papiere k tomu treba. Co treba pre banku, co pre kataster... adt.?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    igort Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcel by som prepisat polovicny podiel bytu, ktory je zatazeny hypotekou (hypoteka je na mna) na buducu manzelku. Akym sposobom je to najjednoduchsie a ake papiere k tomu treba. Co treba pre banku, co pre kataster... adt.?

    Dakujem
    Treba sa najprv spojiť s bankou, či s takým prevodom bude vôbec súhlasiť, keďže je byt zaťažený. Až potom má význam podnikať nasledovné kroky.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    riesil som podobnu zalezitost, t.j. predaval som zalozenu nehnutelnost, vsetko ostavalo, len sa vlastnik zmenil. v banke som si dal ziadost (ktoru bolo treba cvaknut ), museli to schvalit a vystavili mi dolozku pre KN ktoru som prilozil k navrhu na vklad

    Darovanie podielu nehnutelnosti zatazenej hypotekou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.