Zavrieť

Porady

pivnice v panelaku

Dobry den chcel by som sa spytat ako by sa dalo riesit take nieco ze v panelaku mame ako spolocne priestory pivnice co nema nikto napisane v liste vlastnictva.Otazkou je to ze mam rodinu sme 4 a mame /skor sme dostali pivnicu taku latkovu 1,5x1,5m/ kde to nejaky ludia maju murovanu pivnicu 6x3m a vedla toho este aj latkovu 2x2m a ani za boha nedovoli aby sme si tam dali aspon detske bycikle.Hovori ze to je jeho ze on kupil ten byt s tou pivnicou ale hovno povedal som mu ze na to nech mi ukaze papiere a hned stichol.Mam take iste pravo ako ostatny mat normalnu pivnicu. sme v schodisti 16 bytov z toho maju 4 murovane pivnice a ostatny latkove a aj tie velke kde ty co maju murovane maju aj latkove a vacsie. co by sa dalo s tim robit lebo spravcovi to bolo povedane a nie jeden krat a on sa z toho iba vykrucuje co sa da robit prosim pomozte mi vdaka.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kolomankraslan Pozri príspevok
Dobry den chcel by som sa spytat ako by sa dalo riesit take nieco ze v panelaku mame ako spolocne priestory pivnice co nema nikto napisane v liste vlastnictva.Otazkou je to ze mam rodinu sme 4 a mame /skor sme dostali pivnicu taku latkovu 1,5x1,5m/ kde to nejaky ludia maju murovanu pivnicu 6x3m a vedla toho este aj latkovu 2x2m a ani za boha nedovoli aby sme si tam dali aspon detske bycikle.Hovori ze to je jeho ze on kupil ten byt s tou pivnicou ale hovno povedal som mu ze na to nech mi ukaze papiere a hned stichol.Mam take iste pravo ako ostatny mat normalnu pivnicu. sme v schodisti 16 bytov z toho maju 4 murovane pivnice a ostatny latkove a aj tie velke kde ty co maju murovane maju aj latkove a vacsie. co by sa dalo s tim robit lebo spravcovi to bolo povedane a nie jeden krat a on sa z toho iba vykrucuje co sa da robit prosim pomozte mi vdaka.
Pokiaľ jednoznačne v kúpnej zmluve nepreukáže, že tá pivnica je jeho, tak ide o spoločný priestor, ktorý si ten majiteľ svojvoľne zabral. Tiež máme jedného takého, ktorý si tie drevené latky popresúval a má teraz raz tak veľkú pivnicu. Nakoľko ale nikomu nezavadzia, tak sme mu to nechali tak, ale keby k niečomu došlo, tak mu to zrušíme. Nikto nemôže svojvoľne zabrať spoločný priestor a tvrdiť ,že patrí jemu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Treba sa pozrieť na projektovú dokumentáciu domu, najlepšie na plán pôdorysu domu, ten by mal mať správca alebo zástupca vlastníkov domu. Je možné, že dotyční páni si zabrali nebytové priestory - kočikárne, sušiarne, práčovne alebo "mopedárne", tak ako to bolo u nás. Tiež jeden sused tvrdil, že to patrí k jeho bytu, no ale keď sme mu dokázali, že sú to nebytové priestory a chceli sme od neho poplatok za prenájom miestnosti, bez slova to vypratal. Každý vlastník má právo nahliadnuť do dokladov, týkajúcich sa domu, v ktorom býva. Nedajte sa odbiť u správcu.
Plada
1 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Mam taku kacirsku otazku.
Moze si ( samozrejme v dobrej viere...) po par (10-tich) rokoch uplatnit podobny spekulant vlastnicke pravo vydrzanim na zabraty spolocny priestor ???
Naposledy upravil felix1 : 17.04.09 at 22:49
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

V slova zmysle, kacír je oponent. Môže si? Nikto si nemôže zabrať spoločné časti domu, ktoré partia všetkým! Podľa čoho? Zákon 182/1993, § 13,

(1) S vlastníctvom bytu a nebytového priestoru v dome je nerozlučne spojené spoluvlastníctvo spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a spoluvlastníctvo alebo iné spoločné práva k pozemku.

(2) Spoluvlastníci spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku sa nemôžu dožadovať zrušenia spoluvlastníctva podľa Občianskeho zákonníka


Takže, nikto nemôže v dome povedať, že niekomu, vlastníkovi neumožníme prístup k jeho osobnému vlastníctvu v dome , bytu cez náš spoločný podiel na spoločných častiach domu, pretože spoločníkom nebytových priestoroch v dome sú všetci vlastníci bytov, podľa majetkového podielu v dome, teda podľa užitkovej plochy m2. Teda aj ten, ktorému chceme, bránime v prístupe a využívaní svojho majetku. A to je obmedzovanie jeho práv. Vždy sa pýtajú, je to Váš majetok, máte podiel na majetku?

Pokiaľ niekto povie, spravme to takto! A ten, čo zneužil dôveru vlastníkov bytov, má s toho prospech, tak už ide o trestný čin! Ale to si nikto nedovolí, zneužívať susedov. Ale, keby .................? JE TU PORADA, OPÝTANIE NIČ NESTOJÍ, DôSLEDKY NEOPÝTANIA UHRADÍ, TEN, KTO SA NEPÝTA.
Naposledy upravil sito : 18.04.09 at 11:32
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

felix1 Pozri príspevok
Mam taku kacirsku otazku.
Moze si ( samozrejme v dobrej viere...) po par (10-tich) rokoch uplatnit podobny spekulant vlastnicke pravo vydrzanim na zabraty spolocny priestor ???
Myslím, že vydržanie v tomto prípade nie je možné, neviem si predstaviť ako by sa preukázala oprávnená držba resp. jej dobromiseľnosť. A samozrejme platí čo napísal Sito, že vlastníci sa nemôžu dožadovať zrušenia spoluvlastníctva podľa Občianskeho zákonníka
0 0
kolomankraslan kolomankraslan

kolomankraslan je offline (nepripojený) kolomankraslan

Ano to celku chapem ale oni nie su vlastnikmy tu co mame je vsetko spolocne a su taky ludia co si to nemyslia ale vsetko chcu pre seba. Co by sa mohlo stat ak idem do pivnice a vypacim napriklad jednu z tych pivnic a dam tam iny zamok a poviem ze to odteraz je moje a hotovo tak isto ako to bolo jeho aspon 10 rokov.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

U nás na činžiakoch boli vždy pivnice očíslované rovnakým číslom ako číslo bytu.Každý byt mal nárok na jednu.(mali sme to napísané aj v dokladoch od bytu)
Nie každý ale pivnicu používal, takže prázdne vždy zabral niekto komu bola tá jeho málo...Ale obyvatelia vždy "radi povedali" : ten má dve,ten tri pivnice.

Keď sa pravý majiteľ rozhodol, že chce používať svoju pivnicu,ktorá bola niekým zamknutá, zašiel za bytovou dôverníčkou, ktorá to riešila a postarala sa o uvoľnenie .
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja by som mala trochu inú otázku. Máte aj vy pri svojom paneláku pristavanú súkromnú verandičku - terasu, samozrejme v zime vykurovanú, so súkromnou záhradkou, súkromným pieskoviskom, pekne ohradenú. Irituje ma, keď ja sa pozerám z okna a moje deti tiež, a "majitelia" onej záhradky si ležia na ležadlách v záhradke a opaľujú sa, alebo do rána oslavujú. Už len čakám, kedy začnú opekať. A nedajbože aby Vám tam spadol napr. štipec na prádlo. Chápem, ak sa jedná o vozičkára, ktorý musí mať bezbariérový prístup k autu, tak si pred svojím bezbariérovým prízemným bytom urobí prístrešok pre auto. Navyše tento majiteľ záhradky a verandy, je zároveň akoby "majiteľ priestorov kalorimetra", kde výlučne on má kľúč od týchto priestorov, nemá ich ani bytové družstvo, v tomto priestore má postavené regály s čistiacimi prostriedkami, náhradnými dielmi, nástrojmi pre opravy bicyklov atď., zaparkovaný motocykel, bicykel, proste všetko.
Nie je to imobilný obyvateľ, myslím, že mu bol prinavrátený čiastočný invalidný dôchodok, pracuje, popritom podniká, behá na bicykli, dvoch autách...
Vrchol bol, keď mi na schôdzi pred všetkými nájomníkmi povedal: "Ha,ha, a ja som si odkúpil do osobného vlastníctva Vašu pivnicu!" Tak to bol gól. Osem rokov sme boli bez pivnici, je nás 25 bytov, z toho jeden prízemný byt a 23 pivníc. Jedna rodina dostala veľký samostatný murovaný priestor, kde možno kľudne prebývať ako náhradu za pivnicu. K prízemnému bytu č. 25 uvedeného pána pivnica nepatrila, pretože si zväčšili byt na úkor ostatných nájomníkov, avšak tento jednoducho obsadil jednu pivnicu a my, 24. byt, sme zostali bez pivnice. Po 8 rokoch vypisovanie na SBD nám ju postavili v priestoroch kočíkárne, čiže sme samostatná pivnici - látková medzi kočíkmi a bicyklami.
Niekoľkokrát sme upozornili predsedu SBD, aby majiteľovi prízemného bytu zobrali kľúč od kalorimetra, je tam prístup k vode, čo aj dotyčný pán patrične využíva pri umývaní auta hneď pri dverách zadného vchodu, je tam zdroj pitnej vody, kde hrozí znečistenie, ale nič sa nedeje. Zo všetkých vchodov máme najvyššie straty vody, čiže po sčítaní spotreby na vodomeroch v jednotlivých bytoch a hlavnom vodomeri je obrovský rozdiel. SBD iba sucho skonštatovalo, že niektorí obyvatelia manipulujú s vodomermi. Oni predsa majú právo vstúpiť do bytu a skontrolovať vodomer, keď majú nejaké podozrenie. Ale takýto stav väčšine vyhovuje, všetci sú "kamaráti".
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

arizona Pozri príspevok
U nás na činžiakoch boli vždy pivnice očíslované rovnakým číslom ako číslo bytu.Každý byt mal nárok na jednu.(mali sme to napísané aj v dokladoch od bytu)
Nie každý ale pivnicu používal, takže prázdne vždy zabral niekto komu bola tá jeho málo...Ale obyvatelia vždy "radi povedali" : ten má dve,ten tri pivnice.

Keď sa pravý majiteľ rozhodol, že chce používať svoju pivnicu,ktorá bola niekým zamknutá, zašiel za bytovou dôverníčkou, ktorá to riešila a postarala sa o uvoľnenie .
Stalo sa, že sa jeden dohodol s iným majiteľom pivnice, ktorú nepoužíval, že ju môže využívať (len tak "per huba"). Potom ten, čo využíval 2 pivnice byt predal aj s tými 2 pivnicami a nový majiteľ si myslel, že mu patria 2 pivnice. Problém nastal, keď byt predal aj ten, čo pivnicu nepoužíval. Nový majiteľ sa dožadoval svojej pivnice a bohužiaľ, ten pivničný veľkostatkár ju musel uvoľniť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Monča Pozri príspevok
Ja by som mala trochu inú otázku. Máte aj vy pri svojom paneláku pristavanú súkromnú verandičku - terasu, samozrejme v zime vykurovanú, so súkromnou záhradkou, súkromným pieskoviskom, pekne ohradenú. Irituje ma, keď ja sa pozerám z okna a moje deti tiež, a "majitelia" onej záhradky si ležia na ležadlách v záhradke a opaľujú sa, alebo do rána oslavujú. Už len čakám, kedy začnú opekať. A nedajbože aby Vám tam spadol napr. štipec na prádlo. Chápem, ak sa jedná o vozičkára, ktorý musí mať bezbariérový prístup k autu, tak si pred svojím bezbariérovým prízemným bytom urobí prístrešok pre auto. Navyše tento majiteľ záhradky a verandy, je zároveň akoby "majiteľ priestorov kalorimetra", kde výlučne on má kľúč od týchto priestorov, nemá ich ani bytové družstvo, v tomto priestore má postavené regály s čistiacimi prostriedkami, náhradnými dielmi, nástrojmi pre opravy bicyklov atď., zaparkovaný motocykel, bicykel, proste všetko.
Nie je to imobilný obyvateľ, myslím, že mu bol prinavrátený čiastočný invalidný dôchodok, pracuje, popritom podniká, behá na bicykli, dvoch autách...
Vrchol bol, keď mi na schôdzi pred všetkými nájomníkmi povedal: "Ha,ha, a ja som si odkúpil do osobného vlastníctva Vašu pivnicu!" Tak to bol gól. Osem rokov sme boli bez pivnici, je nás 25 bytov, z toho jeden prízemný byt a 23 pivníc. Jedna rodina dostala veľký samostatný murovaný priestor, kde možno kľudne prebývať ako náhradu za pivnicu. K prízemnému bytu č. 25 uvedeného pána pivnica nepatrila, pretože si zväčšili byt na úkor ostatných nájomníkov, avšak tento jednoducho obsadil jednu pivnicu a my, 24. byt, sme zostali bez pivnice. Po 8 rokoch vypisovanie na SBD nám ju postavili v priestoroch kočíkárne, čiže sme samostatná pivnici - látková medzi kočíkmi a bicyklami.
Niekoľkokrát sme upozornili predsedu SBD, aby majiteľovi prízemného bytu zobrali kľúč od kalorimetra, je tam prístup k vode, čo aj dotyčný pán patrične využíva pri umývaní auta hneď pri dverách zadného vchodu, je tam zdroj pitnej vody, kde hrozí znečistenie, ale nič sa nedeje. Zo všetkých vchodov máme najvyššie straty vody, čiže po sčítaní spotreby na vodomeroch v jednotlivých bytoch a hlavnom vodomeri je obrovský rozdiel. SBD iba sucho skonštatovalo, že niektorí obyvatelia manipulujú s vodomermi. Oni predsa majú právo vstúpiť do bytu a skontrolovať vodomer, keď majú nejaké podozrenie. Ale takýto stav väčšine vyhovuje, všetci sú "kamaráti".
A ako znie otázka?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
A ako znie otázka?
Asi sa nám chcela Monča len vyžalovať...ale keď som si to prečítala, priznám sa že som šťastná, že nemusím riešiť aj takúto hnusnú aroganciu. A verte, že ak by sa do toho niekto obul, tak sa mu môže ľahko stať, že najde prepichnuté pneu na aute, alebo inú pomstu. A ak to nevadí ostatným v dome, tak Monča má o problémy bohužiaľ asi postarané. Treba to riešiť väčšinou vlastníkov...Je mi z takýchto "veľkostatkárov" ako ich super nazval Chobot nanič.
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja som len chcela vedieť, či také niečo má niekto z Vás pred Vaším panelákom?

Že má niekto dva samostané vstupy do bytu. Lebo na našom sídlisku sú už 2 súkromné prístavby a teraz si niekto stavia obrovskú - akoby letnú terasu - len rovno z kuchynského okna čapovať pivo. Tak rozmýšľam, či si nepostavím garáž hneď za zadným vchodom. Alebo zimnú záhradu na streche. Keď ten na prízemí pred panelákom, ja na streche, keď som na najvyššom poschodí.

SBD tvrdí, že žiadne povolenie nevydávalo, ale mesto. Msú tvrdí, že to SBD.
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

A nemyslela som to tak, že na prízemí paneláku je nebytový priestor, ktorý si prenajíma podnikateľ napr. na reštavráciu, potraviny a platí nájom a požiada napr. o výstavbu letnej terasy alebo skladu.
Ale tak, že vlastník bytu si odkúpi kus parcely pred panelákom do osobného vlastníctva, kde si postaví prístavbu a zväčší plochu bytu, zavedie kúrenie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Monča Pozri príspevok
Ja som len chcela vedieť, či také niečo má niekto z Vás pred Vaším panelákom?

Že má niekto dva samostané vstupy do bytu. Lebo na našom sídlisku sú už 2 súkromné prístavby a teraz si niekto stavia obrovskú - akoby letnú terasu - len rovno z kuchynského okna čapovať pivo. Tak rozmýšľam, či si nepostavím garáž hneď za zadným vchodom. Alebo zimnú záhradu na streche. Keď ten na prízemí pred panelákom, ja na streche, keď som na najvyššom poschodí.

SBD tvrdí, že žiadne povolenie nevydávalo, ale mesto. Msú tvrdí, že to SBD.
Monča, tak to som ozaj ešte nevidela,ani si to neviem predstaviť, že si niekto niečo pristavia k paneláku
Nemohla by si tie "skvosty" odfotiť a hodiť sem na poradu?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kolomankraslan Pozri príspevok
Ano to celku chapem ale oni nie su vlastnikmy tu co mame je vsetko spolocne a su taky ludia co si to nemyslia ale vsetko chcu pre seba. Co by sa mohlo stat ak idem do pivnice a vypacim napriklad jednu z tych pivnic a dam tam iny zamok a poviem ze to odteraz je moje a hotovo tak isto ako to bolo jeho aspon 10 rokov.
Keď sme sa nasťahovali do domu, každý byt mal pridelenú pivnicu podľa čísla bytu. Keď sme tridsiati zo štyridsaťdva nájomníkov prevádzali byty do osobného vlastníctva, ja osobne som robil plán suterénu, kde boli tieto časti spoločných priestorov zakreslené a patria príslušnému bytu, ten plán bol príloha pri zápise do katastra.

Takže pri predaji bytu, ak by niekto uvolnenú pivnicu náhodou zabral sa môže nový vlastník bytu obrátiť na kataster, vyžiadať si plán a domáhať sa svojho práva súdnou cestou.

No ak niekto zaberie v prospech seba inú neoznačenú časť spoločných priestorov, majú vlastníci bytov od neho požadovať poplatok za prenájom, ktorý sa platí do spoločného fondu opráv. Ak tak nespravia, to neznamená, že priestor patrí tomu, kto ho zabral. Stále sú to spoločné priestory všetkých vlastníkov v dome, bez toho rozdielu v ktorom vchode bývajú. No vždy si môžu dohodnúť ako budú spoločné priestory využívať. Ale nemusia mať k danému stavu pripomienky, no vždy sa nájde niekto, komu to leží v žalúdku.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Monča Pozri príspevok
Ja som len chcela vedieť, či také niečo má niekto z Vás pred Vaším panelákom?

Že má niekto dva samostané vstupy do bytu. Lebo na našom sídlisku sú už 2 súkromné prístavby a teraz si niekto stavia obrovskú - akoby letnú terasu - len rovno z kuchynského okna čapovať pivo. Tak rozmýšľam, či si nepostavím garáž hneď za zadným vchodom. Alebo zimnú záhradu na streche. Keď ten na prízemí pred panelákom, ja na streche, keď som na najvyššom poschodí.

SBD tvrdí, že žiadne povolenie nevydávalo, ale mesto. Msú tvrdí, že to SBD.
Monča, vy ste tam aj vlastníci bytov, alebo len nájomníci? Prečo si necháte rozkazovať SBD? Aj pozemok môže byť priľahlým pozemkom k domu.
V každom prípade to musíte riešiť, lebo vám to prerastie cez hlavu a potom to bude ťažšie. Nasledujte sita!
My sme práve vyhrali súd o spoločné priestory, ktoré družstvo prenajímalo a dalo zapísať ako nebytové. Dôležitá je pôvodná dokumentácia domu.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ja by som mala tiež jednu otázku:

Nad dverami jednej pivnice cez stenu (teda cez pivnicu) vedie spoločné plynové potrubie a majiteľovi tejto pivnici sa táto stena rozpadá a tlačí na zárubňu dverí. Už musel aj odpiľovať z dverí, aby si pivnicu vedel uzamknúť. Keď s tým išiel k správcovi, tak mu vraj odpovedali, že pivnica je jeho vlastníctvo, takže si to má opraviť na svoje náklady. No ja si myslím, že to nie je tak. Kedže ide o poškodenie steny v dôsledku vedenia plynového potrubia (spoločného majetku), tak by odstránenie tejto závady mal niesť fond opráv.
Mám na to správny názor?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Lotarka Pozri príspevok
Ja by som mala tiež jednu otázku:

Nad dverami jednej pivnice cez stenu (teda cez pivnicu) vedie spoločné plynové potrubie a majiteľovi tejto pivnici sa táto stena rozpadá a tlačí na zárubňu dverí. Už musel aj odpiľovať z dverí, aby si pivnicu vedel uzamknúť. Keď s tým išiel k správcovi, tak mu vraj odpovedali, že pivnica je jeho vlastníctvo, takže si to má opraviť na svoje náklady. No ja si myslím, že to nie je tak. Kedže ide o poškodenie steny v dôsledku vedenia plynového potrubia (spoločného majetku), tak by odstránenie tejto závady mal niesť fond opráv.
Mám na to správny názor?
Aj ja si myslím, že tá stena je spoločným vlastníctvom všetkých. Ten človek je majiteľom toho priestoru za dverami (a možno dverí), nie steny, keďže to je stena z chodby.

Aj spoločné chody sa omietkujú a maľujú zo spoločného, nikde som nevidel, že by si každý maľoval len tú časť chodbyi, za ktorou má byt.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Pivnica je časť spoločných priestorov, ktorá patri k jeho bytu. Pripustil by som správcovu odpoveď, ak by príčinou, ktorá závadu spôsobuje nebolo spoločné zariadenie domu. Skorej by má trápilo to potrubie, keď praská stena, nemôže prasknúť aj potrubie?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

V pivnici bloku máme tri spoločné priestory,ktoré by mali byť vyprázdnené pre 2 dodávateľské firmy obnovy(zateplenia atď) domu a výťahov.Práce budú prevádzané súbežne. Dodávaťeľ výťahov si žiada jeden samostatne uzamykateľný priestor.Tento mu môžme poskytnúť(mangľovňa- s funkčným manglom,využívaný max.3x/rok-max.2 vlastníkmi. Na schôdzi bolo odsúhlasené, že si opatria zámkom a na dobu trvania prác sa nebude môcť mangeľ užívať. Dodávateľ zateplenia a súvisiacich prác žiada dva samostatné priestory /jeden na sklad materialu (farby,dlažby,kotvy a náradia) a druhý priestor slúžiaci ako šatňa pre montážnikov aj s možným odberom vody/. Tieto máme tiež, a to:bývalá práčovňa, a sušiareň. Oba sú zapratané zväčša starým nábytkom, kreslami, debnami,rebríkmi nefunkčnými práčkami a inými roky skladovaným haraburdím.Okrem nich sú tam dva použiteľné bycikle a jedny poškodené sane. Aj uvoľnenie týchto priestorov bolo na schôdzi odsúhlasené 44 vlastníkmi z celkového počtu78. Odstránenie tu bolo vlastníkmi dojednané, schválení brigádníci, dohodnutý odvoz, aj finančné náklady. Kočikáreň na prízemí bola v roku 1990 ponuknutá na prenájom, so súhlasom 46-tich, v tom čase ešte nájomcov bytov SBD. V tejto bolo odberné miesto s výlevkou a skriňa pre upratovačku. Druhý nájomca ju využíva ako kanceláriu a predaj výpočtovej techniky a dal si zhotoviť bezpečnostné dvere.Nakoľko týmto zariadeniam škodí vlhkosť dal urobiť na vlastné náklady v sušiarni nové odberné miesto pre upratovačku, kde má aj sklad upratovacích pomôcok a potrieb.V tomto priestore je okrem toho nekontrolovaný sklad rôzneho materialu nábytku a i. Bývalej predsedníčky som sa pýtala na mená, kto čo v tejto miestnosti skladuje, odvetila že ani nevie, kto každý má od nej kľúče. Jeden nájomca (nie je vlastník) jednoizbového bytu, ktorého sa ona v pondelok predo mnou spýtala, či má ešte nejaké veci v sušiarni odvetil že bycikle a iný nábytok. Na môj dotaz, kedy ho odstráni odvetil, že ich ani nemieni vypratať lebo má na to právo a balkón nemá. Nech sa zruší prenájom, uvoľní kočikáreň aby sa mohli dať tam a že z tých 30 000.-SK za ročný prenájom on nemá úžitok. Prosím viete poradiť? Tri týždne máme vyvesený oznam, že v prípade neodstránenia vecí do 6.6.2009 sa tieto veci odstránia bez akéhokoľvek nároku na finančnú úhradu najneskôr do 12.6.2009 s odvozom do zberného dvora. Postupujeme v súlade so zákonmi môžeme odstrániť cudziu vec, ak sami nedovolia alebo ako postupovať ďalej, čas na uvoľnenie priestorov sa blíži.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať