Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnancom zo dňa na deň

Pekný deň
Jedna moja známa chce odísť z roboty. (veľký nátlak na splnenie plánov doslova buzeracia). A povedala, že už tam dlhšie nevydrží. Aké postihy jej môže dať zamestnávateľ ak dá výpoveď zo dňa na deň a už nepríde?
Hľadala som podobnú tému na porade ale žiaľ nič som nenašla a táto oblasť mi je dosť cudzia
Ďakujem
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

ahojte poradaci, mam takyto pripad...
Zamestnanec dal vypoved 2-mesacnu vypovednou dobou, s tym, ze koniec pracovneho pomeru by mal byt 31.10.2009.
Lenze naskytla sa mu pracovna prilezitost a do novej prace by mal nastupit 15.9.2009.
Nevie, ci ho zamestnavatel pusti, co sa stane, ak toho 15-steho nepride do starej prace.
Viem, ze musi dat zamestnavatel absenciu a nasledne okamzite skoncenie pracovneho pomeru.
Za absenciu moze skratit dovolenku.
Moze to mat pre zamestnanca este nejaky iny postih???

Dakujem moc
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

fialka m Pozri príspevok
ahojte poradaci, mam takyto pripad...
Zamestnanec dal vypoved 2-mesacnu vypovednou dobou, s tym, ze koniec pracovneho pomeru by mal byt 31.10.2009.
Lenze naskytla sa mu pracovna prilezitost a do novej prace by mal nastupit 15.9.2009.
Nevie, ci ho zamestnavatel pusti, co sa stane, ak toho 15-steho nepride do starej prace.
Viem, ze musi dat zamestnavatel absenciu a nasledne okamzite skoncenie pracovneho pomeru.
Za absenciu moze skratit dovolenku.
Moze to mat pre zamestnanca este nejaky iny postih???

Dakujem moc
Absenia je prerušenie poistenia, ktoré sa hlási RL FO. Dovolenka sa môže krátiť za každý deň absencie 1-2 dni.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

fialka m Pozri príspevok
ahojte poradaci, mam takyto pripad...
Zamestnanec dal vypoved 2-mesacnu vypovednou dobou, s tym, ze koniec pracovneho pomeru by mal byt 31.10.2009.
Lenze naskytla sa mu pracovna prilezitost a do novej prace by mal nastupit 15.9.2009.
Nevie, ci ho zamestnavatel pusti, co sa stane, ak toho 15-steho nepride do starej prace.
Viem, ze musi dat zamestnavatel absenciu a nasledne okamzite skoncenie pracovneho pomeru.
Za absenciu moze skratit dovolenku.
Moze to mat pre zamestnanca este nejaky iny postih???

Dakujem moc
Táto téma už bola na porade diskutované nespočetne veľa krát, tak som pripojil tvoju tému k jednej staršej. Prečítaj si ju celú a tu máš odkazy na iné:

http://www.porada.sk/t64597-skonceni...ho-pomeru.html

http://www.porada.sk/t89353-vypovedna-lehota.html
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Tweety Pozri príspevok
Málo si hľadala.
Je už po skúšobnej dobe? Ak áno, tak postih bude absencia, a následná možnosť okamžitého skončenia PP zo strany zamestnávateľa.

ano, je po skusobnej dobe....ta pozicia je administrativny pracovnik, cize nema na starosti ziadne obchody, ani by zamestnavatel neprisiel o ziadny zisk
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

tym padom jej hrozi iba ta absencia a okamzite skoncenie pracovneho pomeru?
moze jej zamestnavatel nevyplatit poslednu mzdu? ako postih, ze nedodrzala vypovednu dobu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fialka m Pozri príspevok
tym padom jej hrozi iba ta absencia a okamzite skoncenie pracovneho pomeru?
moze jej zamestnavatel nevyplatit poslednu mzdu? ako postih, ze nedodrzala vypovednu dobu?
Môže, samozrejme, ak je pokuta za nedodržanie VD uvedená v PZ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať