Zavrieť

Porady

mam dve danove

Pred nedavnom som napisala prosbu o pomoc, este raz priblizim o co sa jednalo .
Poziadala som mojho zamestnavatela o vykonanie danoveho a dolozila mu aj potvrdenie o prijme este z jedneho zamestnania kde som pocas roka robila prve dva mesiace v roku, to by bolo asi vsetko v poriadku, ale ja som dala spracovat inej uctovnicke tiez s podkladmi od oboch zamestnavatelov a este s podkladmi o predaji nehnutelnosti danove priznanie a podala som ho na Danovom a aj nacas zaplatila dan. Rano som pri rozhovore v praci zistila aka som hlupa a co som urobila, tu na fore sme predchadzajucu debatu ukoncili stym , ze ked nemam u zamestnavatela ani preplatok ani nedoplatok je to v poriadku, bola som rada ako mi to vsetko preslo, ale dnes otvorim Rocne zuctovanie co zasiela zamestnavatel a je tam preplatok 89,93€ a mam ich uz aj na ucte .
Prosim co stym, co mam urobit? Moc vam dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aksalka Pozri príspevok
Pred nedavnom som napisala prosbu o pomoc, este raz priblizim o co sa jednalo .
Poziadala som mojho zamestnavatela o vykonanie danoveho a dolozila mu aj potvrdenie o prijme este z jedneho zamestnania kde som pocas roka robila prve dva mesiace v roku, to by bolo asi vsetko v poriadku, ale ja som dala spracovat inej uctovnicke tiez s podkladmi od oboch zamestnavatelov a este s podkladmi o predaji nehnutelnosti danove priznanie a podala som ho na Danovom a aj nacas zaplatila dan. Rano som pri rozhovore v praci zistila aka som hlupa a co som urobila, tu na fore sme predchadzajucu debatu ukoncili stym , ze ked nemam u zamestnavatela ani preplatok ani nedoplatok je to v poriadku, bola som rada ako mi to vsetko preslo, ale dnes otvorim Rocne zuctovanie co zasiela zamestnavatel a je tam preplatok 89,93€ a mam ich uz aj na ucte .
Prosim co stym, co mam urobit? Moc vam dakujem
Treba si vypýtať od zamestnávatela kopiu ročného zúčtovania dane a podať dodatočné daňové priznanie na DU.
0 0
aksalka aksalka

aksalka je offline (nepripojený) aksalka

veronikasad Pozri príspevok
Treba si vypýtať od zamestnávatela kopiu ročného zúčtovania dane a podať dodatočné daňové priznanie na DU.
takze budem mat uz 3???
A v tom dodatocnom mam neako odratat to co mi vratili ako preplatok ci ako???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aksalka Pozri príspevok
takze budem mat uz 3???
A v tom dodatocnom mam neako odratat to co mi vratili ako preplatok ci ako???
V dodatočnom ti pravdepodobne vyjde nedoplatok, keďže ti už vrátili daň z RZD, lebo si mal zohľadnenú celoročnú NČZD. Vrátený preplatok v dodat.DP neberieš do úvahy ...
0 0
aksalka aksalka

aksalka je offline (nepripojený) aksalka

veronikasad Pozri príspevok
V dodatočnom ti pravdepodobne vyjde nedoplatok, keďže ti už vrátili daň z RZD, lebo si mal zohľadnenú celoročnú NČZD. Vrátený preplatok v dodat.DP neberieš do úvahy ...

ale ja som uz platila dan, to pri tom danovom co mi robila uctovnicka, takze jedine v com je problem tak v tych peniazoch co mi poslali na ucet z danoveho co mi robil zamestnavatel
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zaujímava motanica - DP je iste správne spracované / aj s NČZD
možno by stačilo vrátiť preplatok so sprievodným listom -
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aksalka Pozri príspevok
ale ja som uz platila dan, to pri tom danovom co mi robila uctovnicka, takze jedine v com je problem tak v tych peniazoch co mi poslali na ucet z danoveho co mi robil zamestnavatel
Pri podávaní DP uvádzaš všetky príjmy, t.z., že si povinná urobiť dodatočné daňové priznanie, ako už vyššie uviedla Veronika.

Nemôžeš mať dve.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

..ja len nepochopím prečo Ti mzdárka robila RZD, keď Ti predtým vydala "Potvrdenie o zdaniteľnej mzde" ???
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

A je možné, že si 2x uplatnila NČZD....?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Reni,
to hej, ale vlastne je dlžná len ten preplatok, ktorý jej vyplatili v práci.
Tak by mala ísť za mzdárkou a dohodnúť sa, ktorá urobí nápravu.
Lebo sú asi obidve "tak trochu" na vine:
mzdárka - nemala jej vydať "Potvrdenie", keď jej následne robila RZD
aksalka - pravdepodobne podpísala "žiadosť" o vykonanie RZD.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mne z toho vychádza len jedno - ak je to technicky možné - zrušiť ročné zúčtovanie dane u zamestnávateľa a vrátiť vyplatený preplatok dane.
Ak sa to nedá, podať dodatočné daňové priznanie, v ktorom uvedie príjem z ročného zúčtovania dane a predaja nehnutelnosti. Výsledkom bude nedoplatok, ktorý jej vrátil ako preplatok zamestnávatel.
0 0
aksalka aksalka

aksalka je offline (nepripojený) aksalka

Tak toto som našla na stranke danoveho uradu Pod nazvom ,,Podávanie daňových priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2008 "

Otázka:
Zamestnávateľ mi vykonal ročné zúčtovanie za rok 2008. Teraz som však zistil, že som mal aj iné druhy príjmov, ktoré som zamestnávateľovi v žiadosti neuviedol. Ako mám postupovať ?
Odpoveď:
Ak daňovník, fyzická osoba dosiahol v roku 2008 aj iné druhy zdaniteľných príjmov, pričom mu bolo zamestnávateľom vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň, daňovú povinnosť v danom prípade vysporiada podaním daňového priznania k dani z príjmov FO typ B z dôvodu, že je povinný ho podať z titulu poberania rôznych druhov príjmov. Prílohou daňového priznania je tlačivo o vykonanom ročnom zúčtovaní s vyplnenou 2. stranou o vysporiadaní nedoplatku /preplatku na daň za rok 2008.

Myslite že je to možne aplikovať aj na mnou popisany ,,problem" ??
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Myslím si, že je to totožný prípad. Keďže ste však už podali DP, tak teraz musíte podať dodatočné DP tak, ako písala Veronika v príspevku č.2.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

ja som to pochopila tak, ze ona si dala to druhe danove urobit nejakej uctovnicke nezavislej od svojho zamestnavatela...ale poradit neviem :-))
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Zosumarizujme si to:
Aj keď Vám zamestnávateľ urobil RZDP, boli ste povinná podať DP.
Keďže ste však v tomto DP neuviedli vrátený preplatok dane od zamestnávateľa (miesto tlačiva o vykonaní zúčtovania ste priložili potvrdenie o príjmoch), musíte teraz podať dodatočné DP, kde vyčíslite aj vrátený preplatok dane, čím sa oň zvýši Vaša daňová povinnosť.
Rozdiel medzi pôvodným DP a dodatočným DP (teda vlastne vrátenú daň od zamestnávateľa) uhradíte DÚ.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Prosím o radu, bratovi v praci spravili RZPD a v kolónke nezdanitelnej časti na manželku ma uvedenú nulu a pritom by tam mal mať plnú sumu 98.496 pretože manželka je nezamestnaná. Všimol si to len včera..asi vznikla chyba pri podpise Vyhlásenia na zdanenie príjmov...čo má spraviť ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jana 55 Pozri príspevok
Prosím o radu, bratovi v praci spravili RZPD a v kolónke nezdanitelnej časti na manželku ma uvedenú nulu a pritom by tam mal mať plnú sumu 98.496 pretože manželka je nezamestnaná. Všimol si to len včera..asi vznikla chyba pri podpise Vyhlásenia na zdanenie príjmov...čo má spraviť ?
Uplatnenie nezd.časti základu dane na manželku sa nerobí vo vyhlásení, ale v žiadosti o vykonanie RZD.
Nech si vyžiada od zamestnávateľa potvrdenie o vykonaní RZD a podá dodatočné DP, kde si uplatní NČZD na manželku. DU mu preplatok dane vráti.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Jana 55 Pozri príspevok
Prosím o radu, bratovi v praci spravili RZPD a v kolónke nezdanitelnej časti na manželku ma uvedenú nulu a pritom by tam mal mať plnú sumu 98.496 pretože manželka je nezamestnaná. Všimol si to len včera..asi vznikla chyba pri podpise Vyhlásenia na zdanenie príjmov...čo má spraviť ?
Môže podať DDP, kde si uplatní aj manželku...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jana 55 Pozri príspevok
Prosím o radu, bratovi v praci spravili RZPD a v kolónke nezdanitelnej časti na manželku ma uvedenú nulu a pritom by tam mal mať plnú sumu 98.496 pretože manželka je nezamestnaná. Všimol si to len včera..asi vznikla chyba pri podpise Vyhlásenia na zdanenie príjmov...čo má spraviť ?
V prvom rade chyba vznikla pri vypisovaní Žiadosti o vykonanie RZD. Ak si chce na manželku uplatniť OP, tak musí podať dodatočné DP na DÚ.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja len doplním DDP FO A - prijmy zo závislej činnosti §35 ZoDP
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

V prvom rade chyba vznikla pri vypisovaní Žiadosti o vykonanie RZD. Ak si chce na manželku uplatniť OP, tak musí podať dodatočné DP na DÚ.

...prepáčte, je to Žiadosť a nie Vyhlásenie...a treba k tomu dodatočnému DP doložiť aj nejaké doklady?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať