Zavrieť

Porady

Pracka WHIRPOOL

Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Barakon Barakon

Barakon je offline (nepripojený) Barakon

Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
dad111 Pozri príspevok
Chceš povedať, že red 10 alebo 15 rokmi ste mali na OTK lepšie prístrojové vybavenie ako teraz? Že ste zachytili viac vadných výrobkov? Že vstupný materiál bol kvalitnejší? Že technologická disciplína bola na vyššej úrovni? Úroveň kontroly kvality materiálov a procesu je dnes na neporovnateľne vyššej úrovni. To, čo vtedy vychádzalo z výroby bol proti dnešnej dobe neuveriteľný brak. Ak niečo bolo kvalitné, tak rozhodne nie na našom trhu. Veď vtedy sa bežne hovorilo "dorob si doma sám" Keď ste niečo kúpili tak tam chýbalo raz to, potom to, museli ste všetko prispôsobiť a stále opravovať. Vtedy bolo ale všetko extrémne predimenzované. Vydržalo to, aj keď to malo len polovicu skruriek, ktoré tam skrátka nejaký lajdák nedal, lebo deň predtým mal vypité. Žiadna kontrola si nedovolila zastaviť ani hodinovú produkciu. A dnes? V pohode Vám zastavia expedíciu aj mesačnú.
znova nemáš pravdu
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Barakon Pozri príspevok
Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
súhlasím s tvojím príspevkom, ale nie som si istá s jednou vetou..si z východu a môžeš poznať napr.môjho opravára zo západu? inak ja som s ním spokojná...
0 0
Barakon Barakon

Barakon je offline (nepripojený) Barakon

Ano, môžem a pravdepodobne aj poznám, stačí, keď mi napíšeš mesto a ja ti poviem koľko a ktorí opravári tam pôsobia.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Barakon Pozri príspevok
Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
Len k tým hrubo vyznačeným. Myslim, že to ma logiku, že nemôže byť motor príčinou zleho vyžmýkania, to napokon uvadzam aj ja. No odmietam myslienku o plnom či upchatom filtri 2 mesacnej pračky. Ja problem tipujem na chybu elektroniky. Este raz píšem: ak je pračka plná, pradlo sa odstredí, ak su tam 3-4 kusky, neodstreduje. Skoda, že tam nie je možnosť vypnuť elektroniku vyvažovania pri malom množstve náplne. To vyvažovanie ma logiku, pri nadmernom kuse (napr. deka), kedy byva problem aby to bolo rovnomerne vyvažene. Velke otačky pri nevyvážení maju likvidačný účinok na trvanlivosť ložísk.
A odmietam myslienku nekupovať predlženu zaruku. Myslim, že je to naopak vyhodné.
0 0
Barakon Barakon

Barakon je offline (nepripojený) Barakon

Bol by ste prekvapený s tým upchatím filtra, pri mojej 30-ročnej praxe s automatickými práčkami som sa stretol už z hocičím, koľkokrát stači na upchatie niečo malé čo vypadne z nádrže do bubna, vreckovka, tenká ponožka, peniaze ap., stačí aby pri začatí žmýkania nebola vypustená /odčepaná/ všetka voda. Po začatí žmýkania už proces žmýkania a odstredivá sila nedovolí odčerpať zbytkovú vodu. Bolo by potrebné pozrieť, či pri vypúšťaní vody /napr. po praní neodteká trochu slabšie voda z práčky, ak ano, je jednoznačne niečo, čo nedovolí odčerpať rýchlo vodu z práčky a potom je už neskoro. Ak je tlak vyčerpávania správny, tak je možné, že je vadný hladinomer - voda nie je úplne vyčerpaná, ale on dá signál, že ano a potom sa spustí žmýkanie, zvyšná voda neodtečie z horeuvedého dôvodu a prádlo je mokré. Tu nie je priestor na detailnejšie vysvetľovanie, lebo výnimočne môže isť aj o iné dôvody ako opisujem, ale to sú dôvody zriedkavo vyskytujúce sa. Predlžená záruka, ja som písal, že ja osobne by som za ňu nedoplácal, viem prečo, ale to hovorím sám za seba, vy sa môžete rozhodnúť podľa vášho želania a priania. Predlžená záruka pokiaľ viem je na vadu materiálu, nie na bežnú závadu, napr. zapečie sa vám ložisko a zodre lôžko v nádrži, ložisko vám vymenia, ale drahú nádrž večšinou nie, resp. vymenia, ale za vaše peniaze, lebo na nádrži nebola zistená výrobná závada ap., každý servis a každý servisák sa na to pozerá ináč. Z praxe viem, že ak má vypadnúť niečo v práčke, tak sa to stane do dvoch rokov, a ak vydrží dva roky, tak už večšinou vydrží aj viac rokov. Akurát nejaké menšie opravy. Napr. osky na bubnoch odchádzajú do dvoch rokov, ak vydržia tie dva roky tak už je pokoj. Prečo? Verte, že by som vám aj to vysvetlil, ale tu na to nie je priestor. Ak máte iný názor, alebo váš opravár, nech sa mi ozve, ja mu to vysvetlím, tým, že sa mu predstavím a bude vedieť s kým hovorí a bude ticho, lebo ma pravdepodobne bude poznať, a vie, že s touto problematikou sa roky zaoberám. Materiál neodchádza zlým zložením materiálu, ale agresívnymi pracími prostriedkami a niekedy aj zlým nastavením teploty, šetrením ap., ale to je na dlhú tému. Len si priplatte záruku, výrobca sa vám poďakuje aj s "desiatým zmyslom".
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pre istotu pozriem ten filter, ale ako vravim pračka odstreduje, ak je plna pradla.
0 0
sykop sykop

sykop je offline (nepripojený) sykop

Ufff. Po prečítaní tejto témy si musím vážiť plne funkčnú 33-ročnú TATRAMATKU a hlavne toto si musí prečítať manželka, ktorá mi už 3 roky pípli uši a túži po novej zúženej Whirlpoolke.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sykop Pozri príspevok
Ufff. Po prečítaní tejto témy si musím vážiť plne funkčnú 33-ročnú TATRAMATKU a hlavne toto si musí prečítať manželka, ktorá mi už 3 roky pípli uši a túži po novej zúženej Whirlpoolke.
zuzenu neodporucam, vraj su s nou tiez problemy, ja som mala pred tymto typom co stale nepracuje ako ma, zuzenu Whirlpoolku kvoli mieste v kupelni a ta si pre istotu pockala na koniec zaruky a pokazila sa v nej elektrika. Pre mna su tieto vyrobky znacky Whirlpool asi posledne co sme kupili a potom ked nam skoncia zaruky (co vyzera ze pri tomto predlzovani to bude asi tak o 20 rokov) si kupime nieco ine.

A este k filtru, ten sme pozerali uz niekolkokrat, dnes pride opravar a som zvedava, co spravi
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Súhlasím s Barakon, (ja som priamo od fachu-opravárenského) že väčšinou nedobré odstredenie súvisí s filtrom, alebo s čerpadlom, ale mám skúsenosť s viacerými značkami, že sú veľmi poruchové moduly, no čo sa týka motorov, tých meníme asi 1% z celkových záručných opráv, jedine v jednej značke sú poruchové a to len pri dvoch modeloch. Priamo diskutovanú značku v záruke nerobím, len po záruke, ale v rámci záruky robím 6 druhov značiek a tie ND nám väčšinou, ako uviedol Barakon pasujú navzájom a netýka sa to len pračiek. Ale ozvi sa ako ti vlastne závadu odstránili a či ti aj niečo vymieňali. Elpka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nika.sum Pozri príspevok
zuzenu neodporucam, vraj su s nou tiez problemy, ja som mala pred tymto typom co stale nepracuje ako ma, zuzenu Whirlpoolku kvoli mieste v kupelni a ta si pre istotu pockala na koniec zaruky a pokazila sa v nej elektrika. Pre mna su tieto vyrobky znacky Whirlpool asi posledne co sme kupili a potom ked nam skoncia zaruky (co vyzera ze pri tomto predlzovani to bude asi tak o 20 rokov) si kupime nieco ine.

A este k filtru, ten sme pozerali uz niekolkokrat, dnes pride opravar a som zvedava, co spravi
Mala som dlhé roky zúženú Ardo a bola som spokojná
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

arizona Pozri príspevok
Mala som dlhé roky zúženú Ardo a bola som spokojná
Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool
No my mame doma mikrovlnku Whirlpool so zapekacou funkciou crisp z roku 1996 - vtedy to bola novinka, stala neuveritelnych 15 litrov a slape stale.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool
Nie si sama, ja som už vrátila chladničku, dve pračky, toustovač.....so všetkými spotrebičmi mám trable, podchvíľu riešim nejakú reklamáciu.. boli to iné značky, nielen Whirlpool
určite je nás viac, ktorí máme podobné problémy....píšem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

No tak vcera opravar na pracke vymenil riadiacu jednotku, stihla som dat prat jednu pracku, odstredila, tak som zvedava ako to bude robit dalej. Ten isty nam opravoval hned aj umyvacku, vymenil cerpadlo, vraj za lepsie. Tak dufam, ze bude chvilu klud. Predlzila som hned zaruku aj na el.ruru, chladnicku a tu umyvacku, takze aspon 5 rokov to bude "zdarma" keby nieco...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Prave odisiel opravar, funguje odstredovanie s malym množstvom pradla.Menil motor a riadiacu jednotku. Este to par krat otestujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Takze mne vcera zase 2x neodstredila, mala som ju plnu. pockam par dni, a uvidim ako bude pracovat dalej a znova zavolame opravara.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
nika.sum : skúšaj pračku, nenechaj ju odpočívať, nečakaj a okamžite reklamuj....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
nika.sum Pozri príspevok
Takze mne vcera zase 2x neodstredila, mala som ju plnu. pockam par dni, a uvidim ako bude pracovat dalej a znova zavolame opravara.
Dobre, že si sa ozvala. Konzultoval som nieco s opravarom o tych typoch a on tvrdi, že tento model: AWO\D 431 35\1 je snad najhorsi z poslednych a maju vela reklamacii na ne.
Nam odstreduje, este to odskusam s malym mnozstvom pradla.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

no cez vikend pracka mala tiez problem s odstredovanim s vacsim mnozstvom pradla, dnes mi odstredila, teraz som dala znovu prat, tak uvidim a zajtra tam zase zavolam. Myslim ze sa to jednoducho neda opravit, tentoraz ked budem mat narok na novu pracku, tak chcem iny model a asi pouvazujem aj na plnenu z hora, ale to som este nikdy nemala tak neviem...ale asi pouvazujem nad siestym zmyslom, lebo mam pocit ze Whirpool pracky beru siesty zmysel po svojom - ked uzna za vhodne odstredi a ked nie tak to necha mokre:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať