Zavrieť

Porady

Pracka WHIRPOOL

Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Usporiadat
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Nie je zúžena riziko? Vraj je to na úkor životnosti. Idem na klasicku hlbku 60 cm.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

duves Pozri príspevok
Nie je zúžena riziko? Vraj je to na úkor životnosti. Idem na klasicku hlbku 60 cm.
Máme ju už asi 5-6 rokov, možno aj viac, zatiaľ bez problémov.
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
No ved uvidim. Hlavne aby to dopadlo na zrušenie kupnej zmluvy. Tie ložiska s tym hlukom budu asi problem. Aspon minule, teda pred rokom, čo technik riešil odstredovanie, tak mi vravel, že na tychto modeloch nevedia vymeniť ložiska.
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Takže bola výmena celeho bubna s remenicou teraz v utorok. Opravar otestoval, fungovala. Polovička oprala raz a vcera zhasla opäť. Takže opäť volám servis. To vyzera na inu zavadu.
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

No musím reagovať na tvoj príspevok. Som opravár automat. Pračiek. U Whirpool spoločnosti som pracoval 5 rokov a za tú dobu mi prešlo cez moje ruky okolo 2 milióny pračiek. Tým, že pračka nevypúšťa vodu môže mať viac príčin tu sú...


  • V čerpadle môže byť nejaký predmet, ktorý pochádza z pranej bielizne a blokuje lopatku čerpadla. Alebo je na čerpadle spálená cievka. Alebo prívod prúdu do čerpadla neprichádza.



  • MECHANICKÝ programátor (staršie typy pračiek) môže mať v mieste na vypúšťanie ulomený zúbok na ozubenom súkolý. Stáva sa to ak niekto pretočí programátor v protismere hodinových ručičiek.




  • U nových typov programátorov(sú už elektronické riadenie pračky čipom) je to iné.

Elektronický programáror ak zistí hocijakú závadu na pračke pračku zablokuje proti spusteniu a vypíše kód poruchy. Kódy porúch nájdete v manuáli od pračky. Každá závada má svoj kód (napríklad kód F24), ale podľa mojích skúsenosti pračka málo kedy sa stane, že detekuje správne poruchu. Preto je potrebné otestovať, každú a jednu súčiastku na pračke a len vtedy môžete byť si istý aká je porucha. Ale neodporúčam to robiť laikom ak nevedia testovať súčiasty, tým si len môžete pračku viac poškodiť.

Naposledy upravil arizona : 21.11.10 at 20:52 Dôvod: zmazanie samo-reklamy
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
hkey Pozri príspevok
No musím reagovať na tvoj príspevok.....
Teraz neviem? Na moj prispevok?
Lebo mne pračka od opravy funguje. Dokonca sa mi podarilo nasadiť vypadnuty kabel ohrievacieho telesa. Nie je to nič, čo by človek nezvladol.
Poprosím, aby sa praca opravara nemystifikovala. Nie je to nič, čo by sa zručný človek nenaučil.
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

no ked su tu daky prackovy majstri , prosim aj ja o radu, ZANUSSI ZWT 5105 , pol roka po zaruke, vsetko funguje jak ma az na program 90 stupnov, asi po 11/2hod tak zohreje vodu ze je z pracky parny kotol, spod dekla fuci vrela para jak lokomotiva, servisak ked prisiel ju ani nepustil len pozrel z metra na nu , ze to treba novu programovu jednotku treba za 150 e, viete poradit?
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

duves Pozri príspevok
Teraz neviem? Na moj prispevok?
Lebo mne pračka od opravy funguje. Dokonca sa mi podarilo nasadiť vypadnuty kabel ohrievacieho telesa. Nie je to nič, čo by človek nezvladol.
Poprosím, aby sa praca opravara nemystifikovala. Nie je to nič, čo by sa zručný človek nenaučil.
no pani to že ste si ho zapojili sama konkrétne na špirálu je naozaj nič. Chcel bi som vidieť až bi sa Vám pračka zastavila a začali všetky kontrolky blikať či bi ste si vedeli sama poradiť to bi som chcel vedieť.
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

peter3377 Pozri príspevok
no ked su tu daky prackovy majstri , prosim aj ja o radu, ZANUSSI ZWT 5105 , pol roka po zaruke, vsetko funguje jak ma az na program 90 stupnov, asi po 11/2hod tak zohreje vodu ze je z pracky parny kotol, spod dekla fuci vrela para jak lokomotiva, servisak ked prisiel ju ani nepustil len pozrel z metra na nu , ze to treba novu programovu jednotku treba za 150 e, viete poradit?
nový typ pračky a tie nemajú termostat, lebo všetko riadi riadiaca jednotka čiže elektronický programátor.
Ale nemuseli bi ste zaplatiť za programátor 150€, ak nie je zlý čip ale iba odpor. Ja ich nosím do elektro opravovne a keď nie je pokazený čip, ale len odpor tak cirka za 50€ sa dá opraviť.
Naposledy upravil hkey : 21.11.10 at 13:19
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
hkey Pozri príspevok
no pani to že ste si ho zapojili sama konkrétne na špirálu je naozaj nič. Chcel bi som vidieť až bi sa Vám pračka zastavila a začali všetky kontrolky blikať či bi ste si vedeli sama poradiť to bi som chcel vedieť.
Nie som pani a čo tá gramatika?
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

nemal som čas sa venovať gramatike aže ste slečna, alebo pani nemôžem vedieť nepozerám do profilov. Reč bola o pračkách nie o gramatike.
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
hkey Pozri príspevok
nemal som čas sa venovať gramatike aže ste slečna, alebo pani nemôžem vedieť nepozerám do profilov. Reč bola o pračkách nie o gramatike.
Ani slečna, som 47 ročný muž.
1 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

hkey Pozri príspevok
nový typ pračky a tie nemajú termostat, lebo všetko riadi riadiaca jednotka čiže elektronický programátor.
Ale nemuseli bi ste zaplatiť za programátor 150€, ak nie je zlý čip ale iba odpor. Ja ich nosím do elektro opravovne a keď nie je pokazený čip, ale len odpor tak cirka za 50€ sa dá opraviť.
vdaka za radu,ale ja s tym nic nespravim, dalo by sa dohodnut? Trnava
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

nika.sum Pozri príspevok
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Vážené páni a dámy. Nadávate na značku Whirpool, ale nikto z Vás si nepreštudoval manuál k pračke, za to dám krk, keď si kúpili novú pračku. Dokonca som sa stretol zo situáciou, bol to môj kamarát, že si kúpil pračku a neráčil odmontovať prepravnú tyč alebo (blokovacia tyč).
Zavolal mi že čo to vyrábame za pračky, že je nová a že perie na nej už týždeň a že keď ju zapne v kúpeľne tak do piatich minút ju má na chodbe, že veľmi hádže. Mal šťastie že plastová nádrž je z pevného plastu. On blbec totiž neodblokoval pračku a takto pral na nej týždeň!!
Inak by musel kúpiť po týždni novú. Samozrejme manuál si neráčil preštudovať. A takto to robia aj ostatný a potom tu plačete a nadávate a pritom skoro žiadny výrobca pračiek pračky v skutočnosti nevyrába, ale iba poskladá z polotovarov od svojich zmluvných dodávateľov a po zložení otestuje. Za kvalitu z 90% je zodpovedný dodávatelia. Konkrétne vo firme Whirpool sa vyrábajú iba skrine na pračky. Ďalšia vec kto má pračku v kúpeľni nie je šťastné riešenie. A to z dôvodu, že v kúpeľni je spravidla vlhko z bielizne a z kúpania alebo sprchovania a je dosť chladno. Pri praní pračka keď zohrieva vodu sa akumuluje medzi nádržou a vonkajšou skriňou teplo, ktoré sa ochladzuje na vnútornej strane plechovej skrine a tak sa teplo ochladzuje na plechu a vzniká rosa, ktorá steká po plech skrini dole do záhybov na spodku skrine tam voda stojí a preto zhruba po 2 rokoch skriňa začne hrdzavieť. Dá sa tomu predísť 1. teplotu v kúpeľni udržiavať minimálne na 18-20C, alebo na spodnú časť skrine z vnútornej strany namazať vazelínou plech, alebo pračku presunúť a zabudovať do kuchynskej linky nie je to problém predlžiť výtokovú hadicu aj prítokovú hadicu. V kuchyni je z pravidla stabilnejšia a výšia teplota a je sucho. Boli by ste prekvapený aký to má účinok. Ja ju mám tiež v kuchyni. Mám ju skoro ť rokov a keď by ste si ju prezreli z vonku aj z vnútra nepoznali by ste že má 5 rokov je úplne ako nová a pritom perieme na nej minimálne 2-š krát do týždňa. Ďalší faktor na životnosť má aj to že skoro nikto nevie, že v skutočnosti zmäkčoval rozožiera tesnenia a odmasťuje ložiská na pračkách. V skutočnosti skracuje životnosť pračky a zvyšuje poruchovosť pračiek. Aspoň väčšina z Vás ma doma vodu strednej tvrdosti, pri ktorej vodný kameň sa vyskytuje vo veľmi malej miere vplýva na životnosť a funkčnosť pračky. Oveľa väčšie škody narobí zmäkčovač vo vašej peňaženke a na Vašej pračke.
Preto sa mi osvedčil môj recept .. raz za 6 mesiacov úplne stačí dať do bubna 5L horúceho octu a nechať v pračke prať na polovičnú dávku prania na 30 min. Samozrejme bez bielizne.
Práčka sa dokonale vyčistí a neublíži tak tesneniu a ložiskám, ako pravidelne pridať do prášku zmäkčovač.
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
hkey Pozri príspevok
Vážené páni a dámy. Nadávate na značku Whirpool, ale nikto z Vás si nepreštudoval manuál k pračke, za to dám krk, keď si kúpili novú pračku. Dokonca som sa stretol zo situáciou, bol to môj kamarát, že si kúpil pračku a neráčil odmontovať prepravnú tyč alebo (blokovacia tyč).
A ty máš urobeny prieskum? Ked tvrdiš, že nikto z nás si nepreštudoval manuál k pračke? So svojou manželkou, ked sme kupili našu spoločnú prvu pračku, tak som si predstav si manuál prečítal, tyč išla preč. Tiež aj teraz, pre 1,5 rokom. Príliš zovšeobecnuješ.
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

nika.sum Pozri príspevok
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Ďalšia vec, ktorú som chcel Vám napísať a reagovať na príspevky vás všetkých, kde sa sťažujete na žmýkanie. Uvediem faktory ktoré vplývajú priamo na kvalitu žmýkania... a to sú..
1. Kvalitné žmýkanie je od 1200 otáčkou za minútu. Menšie otáčky je potrebné bielizeň opätovne žmýkať.

2. Množstvo bielizne v bubne.

3. Z akého materiálu je textil, ktorý žmýkate (napríklad rifľovina sa ťažko žmýka, je hrubá potrebuje vyššie otáčky a potrebuje dlhší čas ).

4. Možno neviete, ale skoro každá pračka ma krátke ale aj dlhé žmýkanie ( v manuáli je uvedené pri ktorom programe, je aké žmýkanie. Symbol žmýkania hustý slimák a redší slimák ikonka. )
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

duves Pozri príspevok
A ty máš urobeny prieskum? Ked tvrdiš, že nikto z nás si nepreštudoval manuál k pračke? So svojou manželkou, ked sme kupili našu spoločnú prvu pračku, tak som si predstav si manuál prečítal, tyč išla preč. Tiež aj teraz, pre 1,5 rokom. Príliš zovšeobecnuješ.
Možno to ty tak robíš, ale to je vedľajšie. Kúpi si niekto pračku a údržbu vôbec nerobí. Nahádže bielizeň dnu postláča gombíky a tým to haslo a na údržbu kašlete. Ani auto Vám nebude fungovať stále a na vždy bez údržby. Tak isto potrebuje údržbu, ako skoro každá vec ktorú si kúpite. V manuáli máte aj ako máte robiť údržbu pračky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

hkey Pozri príspevok
Ďalšia vec, ktorú som chcel Vám napísať a reagovať na príspevky vás všetkých, kde sa sťažujete na žmýkanie. Uvediem faktory ktoré vplývajú priamo na kvalitu žmýkania... a to sú..
1. Kvalitné žmýkanie je od 1200 otáčkou za minútu. Menšie otáčky je potrebné bielizeň opätovne žmýkať.

2. Množstvo bielizne v bubne.

3. Z akého materiálu je textil, ktorý žmýkate (napríklad rifľovina sa ťažko žmýka, je hrubá potrebuje vyššie otáčky a potrebuje dlhší čas ).

4. Možno neviete, ale skoro každá pračka ma krátke ale aj dlhé žmýkanie ( v manuáli je uvedené pri ktorom programe, je aké žmýkanie. Symbol žmýkania hustý slimák a redší slimák ikonka. )
Dakujem za velmi mudre poznamky, ale je divne, ze som mala problem s iba s tym konkretnym modelom a nebolo sa som jedina, to mi potvrdil aj opravar. Teraz som vymenila za inu znacku a je to OK.
K bodu 1. s tymto vobec nesuhlasim, ja mam teraz pracku ktora ma sice max.otacky 1200, ale vyuzivam len 900 a mam bielizen dobre vyzmykanu. Pri tej pracke na ktoru som sa tu stazovala, nepomohlo ani opatovne zmykanie. Proste zmykala len ked sa jej chcelo.

K ostatnym bodom, ja som mala problem nech som dala akekolkvek mnozstvo bielizne uz som ku koncu dospievala k tomu ze som zacinala vazit co tam davam, dokonca bola bielizen aj zle vyplachana. Bola chyba v pracke, konkretne ten model Whirpoolu bol chybny a som rada, ze uz ho nemam.

A tiez som si studovala navod a nepomohlo a zmakcovac nepouzivam, v BA mame celkom dobru vodu.
Naposledy upravil nika.sum : 21.11.10 at 19:55
0 0
hkey hkey

hkey je offline (nepripojený) hkey

nika.sum Pozri príspevok
Dakujem za velmi mudre poznamky, ale je divne, ze som mala problem s iba s tym konkretnym modelom a nebolo sa som jedina, to mi potvrdil aj opravar. Teraz som vymenila za inu znacku a je to OK.
K bodu 1. s tymto vobec nesuhlasim, ja mam teraz pracku ktora ma sice max.otacky 1200, ale vyuzivam len 900 a mam bielizen dobre vyzmykanu. Pri tej pracke na ktoru som sa tu stazovala, nepomohlo ani opatovne zmykanie. Proste zmykala len ked sa jej chcelo.

K ostatnym bodom, ja som mala problem nech som dala akekolkvek mnozstvo bielizne uz som ku koncu dospievala k tomu ze som zacinala vazit co tam davam, dokonca bola bielizen aj zle vyplachana. Bola chyba v pracke, konkretne ten model Whirpoolu bol chybny a som rada, ze uz ho nemam.

A tiez som si studovala navod a nepomohlo a zmakcovac nepouzivam, v BA mame celkom dobru vodu.
tak to potom ste natrafili na nepodarok pravdepodobne programátor alebo regulátor otáčok motora bol zlý od výroby. Musel by som ju osobne testovať, aby som to na 100% vedel. Aj to sa môže stať. Vo vašom prípade ste naozaj mohli natrafiť na nepodarok, ale vo všeobecnosti ostatných platí čo som napísal.Toto platí pre staršie typy pračiek. Programátor riadi všetky činnosti programov pračky. Hladinomer riadi výšku hladiny vody v pračke, termostat spúšťa a vypína napätie na špirálu, tým riadi teplotu vody. Vstupné ventily vody vpúšťajú a zastavujú prítok vody do pračky, odrušovač tlmí elektromagnetické pole motora, regulátor otáčok riadi otáčky pri žmýkaní. Toto platí u starších pračiek. U elektronických programátorov je to odlišné. pozor na krátke a dlhé žmíkanie.

Pozrel som sa na Váš model pračky, ale nevidím tam, že by bola 1200 otáčková...iba 1000 ot/min. Ak máte tento model, tak sa mýlite Whirlpool AWO/D 43135/1 .....
ParametreServisTlačiť
Ean Code: 8003437710070
Voľne stojaci: áno
TL, FL, Slim, WD, DS: FL
DS, Domino 6.zmysel, Blue Touch, TAD, LCD: Domino 6.zmysel
Energetické trieda: A+
Spotreba energie: 0,85 kWh/24h
Celková spotreba energie: 0,85 kWh/24h
Kapacita prania: 5 kg
Objem bubna: 42 l
účinnosť prania: A
Spotreba vody: 44 l
Celková spotreba vody: 44 l
účinnosť odstreďovania: D
Rýchlosť odstreďovania: 1000 ot/min
Zbytková vlhkosť: 58 %
Hlučnosť pri praní: 60 dBa
Hlučnosť pri odstreďovaní: 73 dBa
Referenčný program: bavlna 60° bez predprania
Trvanie programu: 140 min
Počet programov: 18
6th Sense Intelligence: áno
Bavlna: 1
Syntetika: 1
Jemná bielizeň: 1
Vlna: 1
Lingerie - super jemné pranie: 1
Ručné pranie: 1
30°C/30 Min /Rapid Plus: áno
Denné 40°C: áno
Plákanie a intenzívne odstreďovanie: áno
Intenzívne odstreďovanie: áno
Jemné odstreďovanie: áno
Vyčerpávanie vody: áno
Intenzívne plákanie: áno
Predpranie: áno
ECO pranie: áno
Uľahčenie žehlenia: áno
Tlačidlo štart: áno
Indikácia zostatkového času: áno
Posun štartu: áno
Druh programátora: DOMINO DISPLAY
Kontrolný systém: elektronický
Indikácia priebehu programu: áno
Optimalizácia prania: Senzor
Nastaviteľná teplota: áno
Variabilné nastavenie otáčok: 0-1000
Dopĺňanie vody: áno
Automatické nastavenie hladiny: áno
Kolíska pre pranie vlny: áno
Kontrola tvorby peny: áno
Vyrovnávanie nestability: áno
Počet komôr násypky: 3
Priemer dverí: 300 mm
Uhol otvorenia dverí: 172 ?
Filter: áno
Nastaviteľné nožičky: 1
Materiál nádrže: plast
Materiál bubna: nerez
Rozmery spotrebiča: 850x595x540 mm
Čistá hmotnosť: 72 kg
Rozmery s obalom: 900x640x620 mm
Hrubá hmotnosť: 74 kg
Balenie: fólia
Napätie: 220-230 V
Frekvencia: 50 Hz
Prúdová poistka: 10 A
Pripojovací vodovodný ventil 3/4": áno
Výkon ohrievacieho telesa: 2050 W
Dĺžka pohyblivého prívodu: 150 mm
Naposledy upravil hkey : 21.11.10 at 20:53
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Asi ste si necital celu temu, ja toto uz mam davno vyriesene. Nakolko som mala s prackou stale problemy, pocas zaruky mi ju opravovali 3x a nic sa nezmenilo, mala som narok na vymenu pracky alebo vratenie penazi. Ja som si vybrala vratenie penazi a kupila som pracku uplne inej znacky. Whirpool nemala 1200 otacok,ale uz si nepamatam, ci mala max. 1000 alebo menej.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať