Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH_pred registraciou

necham si rada poradit :)
Dobry den,
prosim potrebovala by som poradit. Klient si zalozil s.r.o.. teraz sa zaregistroval ako platitel dane a chce sa registrovat aj ako platitel DPH. Dnes som bola na DPH a DU ma na to 30 dni. Klient ale caka s kupou vybavenia do kancelarii az po registracii a 30 dni sa mu zda vela.
Neplati tak ako ked je niekto platitel dane, moze si v danom obdobi uplatit este aj maximalne obdobie co bolo predtym?
Jednoducho otazka je, ci nemoze teraz nakupovat a potom si tu DPH uplatnit v maji za doklady v aprili.
Dakujem
Usporiadat
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- nie je možné uplatniť odpočítanie dane z takéhoto majetku pri registrácií, nakoľko DPH z predaja sa dostala do ŠR v Česku a nie na Slovensku,
- nevyplýva pre vás žiadna povinnosť "samozdaniť" predmetný nákup, nakoľko v danom období ste neboli platiteľom dane z pridanej hodnoty,
- je možné požiadať českú daňovú správu o vrátenie zaplatenej DPH v Čechách.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

chcem sa spýtať, SZČO v 4/2010 kúpila priestor, ktorý vložila do OM, účtuje v JU, teraz by sa chcela stať dobrovolným platcom DPH. Podľa §55 by si mohla odpočítať DPH z tohto dlh. majetku, zo zásob, nákup DrHM nakúpených v tomto roku. Môže si odpočítať DPH aj z ostatných položiek, ktoré zvýšili vstupnú cenu majetku? napr. materiál na sadrokartonové priečky, elektr.inštalácia, umyvadlo, záchod a práce s tým súvisiace? všetko je v jednom roku, ale niektoré veci boli zakúpené ešte pred založením živnosti. ďakujem za odp.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Firma bola založená 28.5.2010, zápis do OR 11.06.2010 - plátca dph od 28.8.2010- moja otázka je - môže si odpočítať dph aj z notárskeho poplatku, nákup drobného majetku do spotreby pred 28.5.2010?

Díky moc za odpoveď
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Badko Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Firma bola založená 28.5.2010, zápis do OR 11.06.2010 - plátca dph od 28.8.2010- moja otázka je - môže si odpočítať dph aj z notárskeho poplatku, nákup drobného majetku do spotreby pred 28.5.2010?

Díky moc za odpoveď
Z § 55 odst.1 Zákona o dani z pridanej hodnoty nevyplýva , že by poplatok notárke a k nemu viažúca sa daň z pridanej hodnoty zaplatená sa môže uplatniť do odpočtu pri registrácii .Takže moja odpoveď bude nie k notárskemu poplatku .

Máte právo uplatniť odpočet DPH na hnuteľný a nehnuteľný majetok a napr. aj nehmotný majetok ( ako napr.právo k programovému vybaveniu ), skladové zásoby ako je tovar ...atď.
Treba spraviť inventarizáciu, aby bolo jasné, čo uplatňujete a z čoho uplatňujete odpočet DPH (a to všetko pri dodržaní §49 a 51§ zákona o DPH )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať