Zavrieť

Porady

Dovolenka upratovačky

V bloku máme novú upratovačku, ktorá má so správcom zmlúvu na upratovacie práce v trvaní 9 hodín za týždeň...čiže je to za mesiac 36 hodín. Má upratovačka pri takejto dohode o práci a ktorá t.č. nie je inde zamestnaná nárok na alikvótnu časť dovolenky? Ak áno, tak koľko dní?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Zitulda Pozri príspevok
    V bloku máme novú upratovačku, ktorá má so správcom zmlúvu na upratovacie práce v trvaní 9 hodín za týždeň...čiže je to za mesiac 36 hodín. Má upratovačka pri takejto dohode o práci a ktorá t.č. nie je inde zamestnaná nárok na alikvótnu časť dovolenky? Ak áno, tak koľko dní?
    Ďakujem
    Zitka, k čomu to potrebuješ vedieť? Keď je na dohodu, zaplatia jej len odrobené hodiny. Dovolenku nebude mať platenú. Podľa mňa nemá nárok na riadnu dovolenku z dohody o vykonaní práce.

    Zitulda je teraz online Zitulda

    Zitulda
    Ja len preto, že jej manžel pracuje mimo republiky a ona asi chce ísť tak na 2-3 týždne za ním cez leto,preto sa ma pýtala.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zitulda Pozri príspevok
    Ja len preto, že jej manžel pracuje mimo republiky a ona asi chce ísť tak na 2-3 týždne za ním cez leto,preto sa ma pýtala.
    Tak ako píše Elenka, z dohôd nie je nárok na dovolenku.

    Zitulda je teraz online Zitulda

    Zitulda
    Zasa moje prsty skôr ťukli, nedopísala som. Mám otázku poraďte,usmernite. Ak nebude upratovať, lebo bude preč, niekto iný to urobí počas jej "tzv.dovolenky", ako potom riešiť odmenu tomu druhému. Ja každý mesiac potvrdzujem im (upr.) tzv. pracovný výkaz za odpracované hodiny...a v takom prípade ako ho vyplní ev. nevyplní.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zitulda Pozri príspevok
    Zasa moje prsty skôr ťukli, nedopísala som. Mám otázku poraďte,usmernite. Ak nebude upratovať, lebo bude preč, niekto iný to urobí počas jej "tzv.dovolenky", ako potom riešiť odmenu tomu druhému. Ja každý mesiac potvrdzujem im (upr.) tzv. pracovný výkaz za odpracované hodiny...a v takom prípade ako ho vyplní ev. nevyplní.
    Nemôžeš niekoho zobrať na dohodu /na ten čas, kedy ona bude mimo/?

    Zitulda je teraz online Zitulda

    Zitulda
    Ja nie, lebo dohodu s ňou robil správca ja an neviem ako tá dohoda znie a žiaľ zatiaľ nemáme SVB. Ďakujem Vám krásne, asi zajtra nabehnem na družstvo a tam sa nejako dohodnem, alebo nie.

    Dovolenka upratovačky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.