Zavrieť

Porady

Školenie - aká mzdová položka v OLYMPE ???

Ahojte - prosím ľudkovia akú mzdovú položku zadávate v OLYMPE keď bol zamestnanec na školení na žiadosť zamestnávateľa, - chce mu to riadne zaplatiť, ale neviem, či to ide do odpracovaných hodín....

dík moooc - s ú r n e !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je tam niekde položka "zvyšovanie kvalifikácie". Ale už som to raz dala aj do odpracovaných hodín.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Johanka
    Je tam niekde položka "zvyšovanie kvalifikácie". Ale už som to raz dala aj do odpracovaných hodín.
    dík - to som našla, skúsim to tam teda dať, nebola som si istá a uvidím čo to spraví. Vďaka !!!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    dík - to som našla, skúsim to tam teda dať, nebola som si istá a uvidím čo to spraví. Vďaka !!!
    Aby to nebolo tak jednoduché - a čo POHREB? - moc dík....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    idem hľadať - zatiaľ dík - dám to ešte do miezd....

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    to školenie by som dala normálne do odpracovaných hodín ..... a ten pohreb normálne osobné prekážky v práci položka 360 myslím (paragraf - osobné volno platené priemerkou), ak je to niekto blízky (kukni bližšiu špecifikáciu v zákonníku práce myslím - prekážky v práci na strane zamestnanca) a podľa toho buď ten platený paragraf, alebo neplatené volno (ale ospravedlnené) ....
    ... môj názor

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    už som tu našle, že to patrí medzi štátne sociálne dávky - ale pohreb v Olympe pod nimi nemáme....no čo už...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Velettka
    to školenie by som dala normálne do odpracovaných hodín ..... a ten pohreb normálne osobné prekážky v práci položka 360 myslím (paragraf - osobné volno platené priemerkou), ak je to niekto blízky (kukni bližšiu špecifikáciu v zákonníku práce myslím - prekážky v práci na strane zamestnanca) a podľa toho buď ten platený paragraf, alebo neplatené volno (ale ospravedlnené) ....
    ... môj názor
    dík moc, dám mu tú 360, dáva mu to priemerku, skúsila som to...:p

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Sway, pohreb patrí pod Dôležité osobné prekážky v práci podľa § 141 - v Olympe pod kódom 360. - nazvané osobné prekážky platené priemerom

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    VĎAKA za rýchle rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    :-)) neni zač, len si ešte pozri, či bol niekomu blízkemu na pohrebe, alebo "len" niekomu z rodiny. Lebo v tom je rozdiel. Platené je len napr. ak mu zomrie manžel/manželka/dieťa/rodič.... ak je to teta, strýko, sused, tak sa to berie ako neplatené volno ..... skús si to pozrieť bližšie tie špecifikácie v zákonníku....



    sway
    VĎAKA za rýchle rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p :p

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Inak ak robíš výplatu zamestnancovi a nevieš si poradiť s kódom ako to máš zaradiť, tak ak si v tvorbe výplaty a pridáš novu položku tak je ja tam mzdová položka, ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

    Naučila ma to pani Kimáková z Krosu zo Žiliny, je veľmi milá a ochotná pomôcť, rada ju počujem a porozprávam sa s ňou, ak niečo potrebujem. A aj touto cestou sa jej chcem poďakovať, keďže som si všimla, že navštevuje túto stránku.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Velettka
    :-)) neni zač, len si ešte pozri, či bol niekomu blízkemu na pohrebe, alebo "len" niekomu z rodiny. Lebo v tom je rozdiel. Platené je len napr. ak mu zomrie manžel/manželka/dieťa/rodič.... ak je to teta, strýko, sused, tak sa to berie ako neplatené volno ..... skús si to pozrieť bližšie tie špecifikácie v zákonníku....
    A ja doplním, že je to § 141 ods.2 písm.d) zákonníka práce

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Dík Lucy, to viem, len som to nevedela zaradiť, priznám, že v mzdách sa dosť spolieham na Kros.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    ďakujem, to som netušila .... pomôže mi to :-))

    ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

    [/QUOTE]

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Velettka
    ďakujem, to som netušila .... pomôže mi to :-))

    ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

    [/QUOTE]

    SUPER - BOMBA !!!! - to som nevedela - díííííííííííííííííííííííí íííík !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    :p
    Na pohreb máš § aj v OLYMPE položka č. 360 ostatné prekážky platené priemerom (paragraf), ale iba v prípade ak ide podľa ZP §141 ods. d

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Lucy
    Inak ak robíš výplatu zamestnancovi a nevieš si poradiť s kódom ako to máš zaradiť, tak ak si v tvorbe výplaty a pridáš novu položku tak je ja tam mzdová položka, ak klikneš na F7, rozbalí sa ti celá mzdová osnova, potom sa len nastav na položku a daj si F1 - tam je popis, čo daná položka zahŕňa.

    Naučila ma to pani Kimáková z Krosu zo Žiliny, je veľmi milá a ochotná pomôcť, rada ju počujem a porozprávam sa s ňou, ak niečo potrebujem. A aj touto cestou sa jej chcem poďakovať, keďže som si všimla, že navštevuje túto stránku.
    Dakujem Lucy za pochvalu. Akurát som išla opisovať zázračnú klávesu F1 a už si ma predbehla. Takže ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.