Zavrieť

Porady

Výnimky zo vzdelania

Sme zaradené v 8.platovej triede, máme dosiahnutý vek 50 rokov prcujeme
V RO v školstve, vykonávame komplexné účtovníctvo, financovanie a rozpočtovanie. Máme úplné stredoškolské vzdelanie, výnimku zo vzdelania
sme doteraz nemali udelenú. Je možné si uplatniť zaradenie do 9.platovej triedy. Prosíme Vás o radu.
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

výnimky zo vzdelania bolo možné udeľovať podľa predpisov platných do 31.decembra 2003. Zákon 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zam. ....
umožňuje tieto výnimky ponechať viď § 30 prechodné ustanovenia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
simkka Pozri príspevok
Sme zaradené v 8.platovej triede, máme dosiahnutý vek 50 rokov prcujeme
V RO v školstve, vykonávame komplexné účtovníctvo, financovanie a rozpočtovanie. Máme úplné stredoškolské vzdelanie, výnimku zo vzdelania
sme doteraz nemali udelenú. Je možné si uplatniť zaradenie do 9.platovej triedy. Prosíme Vás o radu.
Podľa mňa áno pozri si zákon č. 39/2009 platný od 21.2.209 ,§ 5 ods.9. bol doplnený aj katalóg pracovných činností, tým čo nemajú 50 r. a teda aj menej odpracovaných rokov odporúčam do pozornosti §7 ods. 4.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Sabadka Pozri príspevok
Podľa mňa áno pozri si zákon č. 39/2009 platný od 21.2.209 ,§ 5 ods.9. bol doplnený aj katalóg pracovných činností, tým čo nemajú 50 r. a teda aj menej odpracovaných rokov odporúčam do pozornosti §7 ods. 4.

idem študovať, lebo sa to týka aj mňa
Naposledy upravil judita1971 : 28.04.09 at 12:59
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
judita1971 Pozri príspevok
idem študovať, lebo sa to týka aj mňa
Ja som to tiež študovala veeeeeeeeeeeľmi pozorne, hlavne ten §7 ods. 4. A pozri si ak katalóg pracovných činností, tá definícia sa mi veľmi veľmi páči.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

zamestnavatel môže zaradiť napr. do najvyššieho platoveho stupňa zamestnanca aj keď nemá toľko rokov praxe,ako to platilo predtým iba u manuálnych zamestnancov, keď sa to ošetri vo vnútornej smernici, ale to udelovanie výnikmy sa mi nezdá .
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pavlinka Pozri príspevok
zamestnavatel môže zaradiť napr. do najvyššieho platoveho stupňa zamestnanca aj keď nemá toľko rokov praxe,ako to platilo predtým iba u manuálnych zamestnancov, keď sa to ošetri vo vnútornej smernici, ale to udelovanie výnikmy sa mi nezdá .
To nie je výnimka, to je klasické zaradenie zamestnanca do 9. platovej triedy so stredoškolským vzdelaním, preto som písala, že tam bol doplnený aj katalóg pracovných činností. Kuknite na to viaceré, možno som si to len ja zle vysvetlila.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Toto by zaujímalo aj mňa, ako to je.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Sabadka Pozri príspevok
To nie je výnimka, to je klasické zaradenie zamestnanca do 9. platovej triedy so stredoškolským vzdelaním, preto som písala, že tam bol doplnený aj katalóg pracovných činností. Kuknite na to viaceré, možno som si to len ja zle vysvetlila.
idem čítať, len si musím na nete nájsť katalóg prac. činností
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
idem čítať, len si musím na nete nájsť katalóg prac. činností
Ak si stiahneš 39/2009 úplné znenie 553-ky t ak tam v prílohe máš aj katalóg prac. činností.
0 0
simkka simkka

simkka je offline (nepripojený) simkka

Naša mzdárka tvrdí,že katalog pracovných činností pre 9. tiedu hovorí, že musí byť podmienka vysokoškolské vzdelanie.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
simkka Pozri príspevok
Naša mzdárka tvrdí,že katalog pracovných činností pre 9. tiedu hovorí, že musí byť podmienka vysokoškolské vzdelanie.
V príspevku 10 je číslo zákona, 553 bola novelizovaná a doplnená a katalóg pracovných činností tiež a do 9 platovej triedy vsunuli aj stredoskolské vzdelanie.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Dôležité je však, či bolo novelizované aj nariadenie vlády č.341/2004 Z.z., ktorým boli stanovené katalógy pracovných činností, v časti 01 platová trieda 9. Či sú v 9 PT stanovené pracovné činnosti vyžadujúce úplné stredné vzdelanie .
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
judita1971 Pozri príspevok
Dôležité je však, či bolo novelizované aj nariadenie vlády č.341/2004 Z.z., ktorým boli stanovené katalógy pracovných činností, v časti 01 platová trieda 9. Či sú v 9 PT stanovené pracovné činnosti vyžadujúce úplné stredné vzdelanie .
Ano sú, ak neveríte čítajte.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Sabadka Pozri príspevok
Ano sú, ak neveríte čítajte.
Aďka, hoď nám to sem
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Sabadka, je jedna vec,
že v 39/2009 je :

9. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady:
úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom
alebo vyššie odborné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom alebo vysokoškolské
vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.

ale pri zaraďovaní do platových tried musíš vychádzať z nar. vlády č. 341/2004 Z.z. - hľadáš najnáročnejšiu pracovnú činnosť v katalógu, nar. vlády bolo novelizované 151/2007, 588/2008, je ešte niečo novšie ? Ak nie tak sme tie čo nemáme výnimky v 8 PT. Mrkla som sa do katalógu v 9 PT sú pekne vypísané jednotlivé pracovné činnosti ale tie vyžadujú vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo druhého stupňa 588/2008 sa len doplnili niektoré činnosti.

Rada by som bola aj ja v 9 PT, ale podľa toho jednoducho nemôžem.
Jednoducho sa nemôžem zatriediť podľa 39/2009 prílohy č. 1, ak mám nariadenie vlády 341/2004.

0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Plího číslo 1 k zákonu č. 553/2003 Z.z. -
Charakteristiky platových tried pre pracovné činnosti s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme
9. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad ustanovený osobitným predpisom
alebo vyššie odborné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom alebo vysokoškolské
vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak je ustanovený osobitným predpisom.
a potom pokračuje zaradenie pracovnej činnosti:

Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce si odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa.


Ja tiež nemám 9. -ku ale poznám ženy, ktorým to zamestnávateľ na základe horecitovaných vecí dal. Preto som chcela vedieť aj Váš názor. Ja som netvrdila, že je to tak 100%-tne. Kolegyne sa odvolávajú na túto 39 ako úplné znenie 553-ky. Má byť vydaný znovu aj katalóg pracovných činností - a tam už tieto veci by mali byť doplnené. Pokým nie je vydaný nový katalóg prac.činn. platí starý, ale 39/2009 platí od 01.01.2009 aj s prílohami, tak teraz ako?
Naposledy upravil Sabadka : 12.05.09 at 12:12 Dôvod: preklep
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Podľa § 5 ods. 1 zákona č. 553/2003 Z. z. ... zamestnávateľ zaradí zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme do platovej triedy podľa najnáročnejšej vykonávanej pracovnej činnosti, pričom zamestnanec musí spĺňať kvalifikačné predpoklady ustanovené na vykonávanie tejto pracovnej činnosti.
Kvalifikačné predpoklady sú vo všeobecnosti ustanovené v charakteristikách platových tried (príloha č. 1 a 2 k zákonu č. 553/2003 Z.z.).
Konkrétne kvalifikačné predpoklady, ktoré sú potrebné pre jednotlivé pracovné činnosti sú uvedené v katalógu pracovných činností (príloha č. 1 a 2 k NV SR č. 341/2004 Z.z.). Pod nadpisom príslušnej platovej triedy sú uvedené všeobecné kvalifikačné predpoklady tak, ako sú ustanovené v charakteristike platových tried. Pracovné činnosti sú rozdelené do skupín, pričom každá skupina má v nadpise ustanovený konkrétny kvalifikačný predpoklad. Tento kvalifikačný predpoklad musí zamestnávateľ rešpektovať.
V prvej časti katalógu "01. Spoločné pracovné činnosti" v 9. platovej triede sú len pracovné činnosti, ktoré si vyžadujú vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa lebo druhého stupňa.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ nemôže zaradiť zamestnanca do 9. platovej triedy, ak nespĺňa kvalifikačný predpoklad vzdelania ustanovený v katalógu, t.j. VŠ I. alebo II. stupňa.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ešte chcem poznamenať, že príloha č. 1 a 2 k zákonu č. 553/2003 Z.z. ..., t.j. všeobecné charakteristiky platových tried sa vôbec nemenili od účinnosti zákona č. 553/2003 Z. z., t.j. od 1.1.2004 !
Nový katalóg činností určite nebude vydaný, nie je dôvod.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kvet Pozri príspevok
Ešte chcem poznamenať, že príloha č. 1 a 2 k zákonu č. 553/2003 Z.z. ..., t.j. všeobecné charakteristiky platových tried sa vôbec nemenili od účinnosti zákona č. 553/2003 Z. z., t.j. od 1.1.2004 !
Nový katalóg činností určite nebude vydaný, nie je dôvod.
Dovolím si oponovať, pretože 39/2009 je úplneé znenie 553 - ky po všetkých novelizáciách a tam máš doplnenú aj prílohu číslo 1 a 2 a sú v nich zmeny, sú doplnené platové triedy o činnosti, ktoré v katalógu nemáš, preto som písala, že typujem, že bude vydané aj úplné znenie katalógu pracovných činností ako sumár, lebo bol už viac krát novelizovaný a doplňovaný.


Ale opať je to len môj názor
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Vážené dámy, už sa tu rozprúdila docela slušná debata o zaraďovaní.
Myslím, že každá z nás má na to iný názor. Ale podstata problému je, že kam je ochotný vás váš nadriadený zaradiť. Ak máte silu, môžete kľudne bojovať za zaradenie do 9.-tky. Na začiatku tohto príspevku bola otázka ohľadne zaradenia 2 účtovníčok.


TOTO je v 8. triede - príloha zákona 39/2009:
Samostatné ucelené odborné práce so zvýšenými nárokmi na myslenie vyžadujúce spracúvanie nových a spravidla neúplných informácií so značným rozsahom väzieb v rámci príslušného úseku činností podľa všeobecne záväzných právnych predpisov alebo podľa metodických usmernení s rámcovo stanovenými výstupmi. Práce vyžadujúce osobitné podklady pri riešení zložitých problémov a spoluprácu s viacerými organizačnými útvarmi mimo vlastného zamestnávateľa a so zodpovednosťou za výsledky práce, prípadne za rozhodnutia s dôsledkami na organizačné útvary týchto subjektov, prípadne na tieto subjekty samotné.

TOTO JE v 9. triede - príloha zákona 39/2009:
Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce si odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa.



341/2004 Z. z.
Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní
(v znení č. 151/2007 Z. z., 588/2008 Z. z.)

Zo dňa:
19. 5. 2004

Platný od:
1. 6. 2004

Účinný od: 1. 1. 2009
Na určenie najnánočnejšej pracovnej činnosti sa uplatní pracovná činnosť uvedená v ktorejkoľvek časti katalógu za podmienky, že sa zachová
určený kvalifikačný predpoklad a náročnosť pracovnej činnosti.


Samozrejme ja sama mám len stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru s maturitou a vykonávam prácu, ktorá je podľa 341/2004 - katalógu zaradená v 9.platovej triede a vyžaduje sa pre túto činnosť VŠ vzdelanie.
A zamestnávateľ ma nezaradil do 9.triedy.
Podotýkam, že robím na obecnom úrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať