Zavrieť

Porady

Účtovanie faktúry u lekára

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas o vas nazor. Lekar na konci mesiaca vyhodnoti svoje vykony - urobi fakturu a posle ju do poistovne - tuto fakturu zauctujem ako klasicku odberateľskú fakturu (100 €). Poisťovna to prekontroluje a nasledne vystavy fakturu kde je spravna suma napr. 80€. Tuto fakturu uz nenahadzujem ale urobim klasicky dobropis na 20 €. Dobropis vsak nerobim cez interne doklady ale cez klasicku fakturu dobropis. Je to tak spravne?
Dakujem
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ale tu sa uctuje v PU a nie JU
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Môže sa stať, že dobropis, resp. ťarchopis vystavíš ešte aj v marci 2010 za obdobie týkajúce sa roka 2009.
Ja už tieto opravy budem faktúrovať do nového roka, aj nový číslený rad.
ID by som zaúčtovala výnosy či ich poníženie do roka 2009, veď DP sa podáva až do 31.3. 2010 a to dúfam, už budú všetky fa odsúhlasené ZP.
Rezerva sa tvorí na ťarchu nákladových účtov, týmto smerom by som nešla.


Mna nezaujimaju teraz ZP ale lekari. Asi som sa vyjadrila dvojzmyselne ale mna teraz zaujimaju lekari ako moji odberatelia. Precitala som si niekolko krat to co si mi napisala a musim tvorit rezervu podla tvojej poslednej vety. Pretoze mne to na buduci rok ide do nakladov t.j. klasicku fakturu dam do decembra a urobim rezervu na D/T. Aspon som to tak pochopila
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvietocek Pozri príspevok
Mna nezaujimaju teraz ZP ale lekari. Asi som sa vyjadrila dvojzmyselne ale mna teraz zaujimaju lekari ako moji odberatelia. Precitala som si niekolko krat to co si mi napisala a musim tvorit rezervu podla tvojej poslednej vety. Pretoze mne to na buduci rok ide do nakladov t.j. klasicku fakturu dam do decembra a urobim rezervu na D/T. Aspon som to tak pochopila
Zle si to pochopila; riešenie máš uvedené v predchádzajúcich príspevkoch.

P.S. Ako aj ja som to zle pochopil...
Naposledy upravil Stefan2005 : 19.01.10 at 06:28
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kvietocek Pozri príspevok
Jedna sa o dodavatelsku fakturu (lekari su moji dodavatelia) nie odberatelia

Kvietocek Pozri príspevok
Mna nezaujimaju teraz ZP ale lekari. Asi som sa vyjadrila dvojzmyselne ale mna teraz zaujimaju lekari ako moji odberatelia. Precitala som si niekolko krat to co si mi napisala a musim tvorit rezervu podla tvojej poslednej vety. Pretoze mne to na buduci rok ide do nakladov t.j. klasicku fakturu dam do decembra a urobim rezervu na D/T. Aspon som to tak pochopila

Dodávatelia, či odberatelia?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dodavatelia
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Lekar A ktory ma LSPP ma lekarov ktori vykonavaju nocne sluzby. Tito lekari poslu lekarovi A fakturu za sluzby (nocne) za mesiac December. Lekar A vsak musi pockat na udobrenie faktury z poistovne co trva 1 az 1 a pol mesiaca a tak spravne cisla bude mat az vo Februari. Na zaklade toho sa vystavi dobropis alebo tarchopis na fakturi lekarov. Povacsine je to vsak dobropis.
Ako mam zauctovat lekarov?
Do decembra dam ich povodnu fakturu cca 100 € vo februari vsak zistim ze to malo byt len 90€. Kde zauctujem dobropis?
Do decembra 2009 alebo do februara 2010?
Mam vytvarat rezervu na ten rozdiel?

Dakujem
Takze dosly dobropis k fakture by som uctovala asi takto:
r. 2009: -518/-326
r. 2010: -326/-321

326 preto, ze do vykonania uctovnej zavierky tieto dobropisy este obdrzis, vies teda ich vysku. Ak by si ich vysku do uzavierky nevedel vycislit, ides cez rezervy.

LSPP som este neuctovala, ale zo zadania sa mi to zda velmi zvlastna spolupraca. Ako moze niekto dobropisovat sluzby, ktore sa uz uskutocnili? Aku zmluvu maju externi lekari s LSPP? Predpokladala by som, ze je dohodnuta cena napr. sadzbou za hodinu - ide o spolupracu dvoch podnikatelskych subjektov. Akosi v tom nevidim ziaden vztah externeho lekara s poistovnou, ved on ma predsa kontrakt s LSPP, jej fakturuje, a nie poistovni.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Kvietocek Pozri príspevok
... Asi som sa vyjadrila dvojzmyselne ale mna teraz zaujimaju lekari ako moji odberatelia....
Presne pomenovanie problému je predpokladom jeho úspešného (a rýchleho) vyriešenia ... Totiž aj niektoré ZP vystavujú (namiesto svojich dodávateľov lekárov) dobropisy - ťarchopisy (lekár tam napíše už len číslo dokladu).
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
a cez 326 mozem uctovat aj odberatelov?
t.j. 326/602 pokiaľ pojde o ťarchopis ktory mi pride vo februari, ale ma ist do decembra a vo februari 311/326
alebo
-326/ - 602 pokial pojde o dobropis

je to spravne?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať