Zavrieť

Porady

Prevod nehnuteľnosti na neplnoletého

Zdravim,
chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
    Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
    Dakujem
    Pozri sem:

    http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

    Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

    Pezinčan
    no moc som sa tam teda nedocital, lebo najprv bolo pisane ze treba suhlas sudu, potom sa to spochybnilo a nakoniec sa k ziadnemu jasnemu zaveru neprislo

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pezinčan Pozri príspevok
    no moc som sa tam teda nedocital, lebo najprv bolo pisane ze treba suhlas sudu, potom sa to spochybnilo a nakoniec sa k ziadnemu jasnemu zaveru neprislo
    Akože nie? Veď som ti tam odcitoval ustanovenie OBč. zákonníka:

    "§ 28

    Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."

    Schválenie súdu potrebuješ. To bol záver diskusie.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Kúpnu zmluvu, ktorú napíšeš na syna treba poslať na súd, ktorý posúdi, či je to pre neplnoleté dieťa dobré a výhodné. Kúpnu zmluvu nie je ťažko napísať, ale aby ti ju súd nevrátil pre formálnu chybu, bolo by možno lepšie navštíviť notára, ktorú ti zmluvu napíše aj pošle na súd.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcel by som odkupit od zahradkarskeho zvazu zahradu, avsak jednu uz mam a nemozu byt napisane dve zahrady na jednu osobu podla ich pravidiel.
    Preto by som chcel napisat ako vlastnika svojho 16 rocneho syna. Je to mozne?
    Dakujem
    Podľa mňa z Tvojho príspevku priam "kričí", že chceš obchádzať zákon. Veľmi pochybujem, že túto kúpu aj zrealizuješ.
    Ale priama odpoveď na Tvoju otázku: Je to možné? Technicky je to možné. Právne nemožné.

    Prevod nehnuteľnosti na neplnoletého

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.