Zavrieť

Porady

Účtovanie dodávateľských faktúr

Dobrý deň, som začiatočník v účtovaní a chcem Vás poprosiť o radu. Pri účtovaní faktúr od dodávateľov beriem do úvahy dátum zdaniteľného plnenia? Mám faktúru s dátumom zdaniteľného plnenia 30. marca a dátum vystavenia je 4. apríla. Faktúru zaúčtujem s dátumom 30. marca? dakujem velmi pekne za radu.
Usporiadat
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Marcela80 Pozri príspevok
Dobrý deň, som začiatočník v účtovaní a chcem Vás poprosiť o radu. Pri účtovaní faktúr od dodávateľov beriem do úvahy dátum zdaniteľného plnenia? Mám faktúru s dátumom zdaniteľného plnenia 30. marca a dátum vystavenia je 4. apríla. Faktúru zaúčtujem s dátumom 30. marca? dakujem velmi pekne za radu.
Najlepšie by bolo zaúčtovať ju do marca s aprílovým dátumom. Ak Ti to program neumožňuje, tak....nepoznám všetky programy, ale...faktúra by mala byť zaúčtovaná tak, aby aj vo finančnom účtovníctve, aj v priznaní DPH sa dostala do marca. Volá sa to akruálny princíp časového zaradenia. Najdôležitejšie je to v decembri, lebo do decembra sa Ti musia dostať všetky faktúry so zdaniteľným plnením do 31.12....aj keby prišli 25.januára....inak by skončili v budúcom roku, kde prvotne nepatria.
Predpokladám, že ide o PÚ...lebo v JÚ pre odpočet DPH do marca, ale do účtovníctva až keď ju uhradíš.
0 1
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a_je_to Pozri príspevok
faktúra by mala byť zaúčtovaná tak, ........ aj v priznaní DPH sa dostala do marca.
...ale nemusí. Môže až do decembra.
Či..?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať