Zavrieť

Porady

exekucie

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu, ako postupovať pri exekúciach:
od 07/2008 zrážam zamestnancovi podľa exek. príkazu voči ORANGE (nepíšu koľko tretín).
ďalšia exekúcia prišla voči všeobecnej ZP,( píšu z jednej tretiny).
A teraz chcú poslať Ďalšiu exekuciu, zrejme nejaká nebankovka.....

Ako správnym pomerom budem počítať?
Sumu na zrazenie si vypočítať viem, ale ako ich rozdeliť? Budem uhrádzať súčasne orange aj všeobecnú, prípadne aj tretiu?
alebo postupne???

ďakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nezrážate - exkútorovi napíšete, že sa zráža iná prednostná zrážka -výživné
0 0
brizolitka brizolitka

brizolitka je offline (nepripojený) brizolitka

Jana Motyčková Pozri príspevok
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.
Potrebujem radu, uplatňujem zamestnancovi 25 percent aj na deti, ktoré s ním nežijú, ale platí im výživné. Prišla mu exekúcia z inej inštitúcie, iná exe nebeží.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Poprosím ešte o jednu info, pokiaľ zamestnanec ukončil pracovný pomer a od ďalšieho mesiaca pracuje na dohodu u toho istého zamestnávateľa, vykonávam exekučné zrážky aj z dohody?
ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno, exekučné zrážky ste povinný vykonať aj z dohody o vykonaní práce.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

poprosila by som ešte o jednu info, ak zamestnanec ukončí PP a od ďalšieho mesiaca pracuje na dohodu u toho istého zam-teľa, tak sa robia exekučné zrážky aj z dohody? ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale už som Ti predsa na túto otázku odpovedala v prísp. č. 25.
Áno, zrážate naďalej exekučné zrážky ( platiteľ mzdy je stále ten istý subjekt t.j. Vaša organizácia)
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Andyke Pozri príspevok
Ale už som Ti predsa na túto otázku odpovedala v prísp. č. 25.
Áno, zrážate naďalej exekučné zrážky ( platiteľ mzdy je stále ten istý subjekt t.j. Vaša organizácia)
Ano, ospravedlnujem sa, ale nejak mi táto stránka "blbla" a vždy ma to zrušilo, že nemôžem sem písať a ani mi neukázalo, že som sem písala............a vlastne mi neukázalo nič......
0 0
Gerdy Gerdy

Gerdy je offline (nepripojený) Gerdy

Chcel by som sa spytat na jednu situaciu ohladom exe.
Opravneny dal navrh na vykonanie exekucie spolu s 500 Sk kolkom, ktory exekutor pouzije aby mu vydali poverenie. Exekutor dal ziadost o vydanie poverenia a sud ma lehotu (asi 15 dnovu, niesom isty) aby mu vydali poverenie. Otazka : Co ak opravneny v tejto lehote, kedy este nieje vydane poverenie vezme spat svoj navrh na vykonanie ... vrati sa mu poplatok ? Pozeral som si zakon o sudnych poplatkoch, vratenie poplatku a nie je to jednoznacne a preto Vas prosim o pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať