Zavrieť

Porady

darovanie vs exekucia

Som rozvedena a vlastnim rodinny dom ktory by som chcela darovat detom. Byvaly manzel ma dlhy a neviem ci by detom exekutor nesiahol na majetok,ked sa zatial volaju tak isto ako on.Ako mam postupovat. Za rady dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    aby sa dalo odpovedať musíte napísať,z akého dôvodu je na exmanžela vydaná exekúcia (dlhy počas manželstva?), či je ten dom vo vašom výlučnom vlastníctve. Lebo, keby bol dom váš a exmanžel si narobil dlhy sám, tak nexhápem prečo by mal isť exekútor po majetku vašom alebo vašich detí?

    Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

    Danuša2
    dlhy si exmanzel narobil sam a dom je v mojom vylučnom vlastnictve, ale pocula som ze dlhy sa daju zdedit a ked nie je schopny platit tak deti su povinne jeho dlhy platit

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak je dom v tvojom výlučnom vlastníctve a dlhy exmanžel narobil po rozvode, dedenie po tebe nebude mať s tvojím exmanželom a jeho majetkom nič spoločné.
    Dedenie po tvojom exmanžeôovi je však druhá vec. Ak by v čase smrti mal dlhy aj majetok, dedili by deti oboje. Ak by dlhy boli väčšie, ako jeho majetok, dedičstva by sa zriekli a neplatili nič.

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Chcem sa poradit, moje dve deti v tomto case dostanu od starých rodičov chatu na zaklade darovacej zmluvy. Manžel žije s nami v spoločnej domácnosti a má uz 5 rokov exekuciu, my máme vysporiadané bsm ako manželia.Može exekutor siahnut na majetok deti, ked ju teraz nadobudnú a bude tam zriadené aj vecne bremeno v náš prospech. Ako to je vo vztahu otec /exekúcia/ a jeho dve neplnoleté deti /vlastníci chaty/.Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    glglgl Pozri príspevok
    Chcem sa poradit, moje dve deti v tomto case dostanu od starých rodičov chatu na zaklade darovacej zmluvy. Manžel žije s nami v spoločnej domácnosti a má uz 5 rokov exekuciu, my máme vysporiadané bsm ako manželia.Može exekutor siahnut na majetok deti, ked ju teraz nadobudnú a bude tam zriadené aj vecne bremeno v náš prospech. Ako to je vo vztahu otec /exekúcia/ a jeho dve neplnoleté deti /vlastníci chaty/.Dakujem
    A máte na prevod nehnuteľnosti súhlas súdu?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    vecné bremeno nemá status vlastníckeho práva -
    exekuovaný môže byť iba majetok povinného ku ktorému má vlastnícke právo / aj v bsm - ale to máte vysporiadané /

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Ano všetko prebehlo sudnou cestou prevod chaty na deti,manžel nemá ziadny majetok, my máme vysporiadané BSM to ma zaujimalo ak deti budu mat majetok ci sa to nezahrna do exekucie manzela.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Majetok detí je jedna vec (bol darovaný), majetok manžela je druhá vec. Zatiaľ nededili, takže to nie je majetok manžela, je to len ich výlučný (darovaný od starých rodičov) majetok, ktorý s vami nemá nič spoločné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    glglgl Pozri príspevok
    Ano všetko prebehlo sudnou cestou prevod chaty na deti,manžel nemá ziadny majetok, my máme vysporiadané BSM to ma zaujimalo ak deti budu mat majetok ci sa to nezahrna do exekucie manzela.
    Takže poradené ti už bolo. Teraz by som ťa ja chcel poprosiť o reciprocitu.

    Neraz sa tu vyskytujú témy, kedy rodičia (starí rodičia) chcú darovať deťom nehnuteľnosť, ale nikdy nikto nenapísal svoju skúsenosť z praxe, ako to prebieha a ako rozhodne súd - či určí kolízneho opatrovateľa, alebo len schváli darovaciu zmluvu. Ďalej kto podpisuje zmluvu za darcu? Zákonný zástupca, alebo súdom určený opatrovník?

    Aby si videl, čo sa pýtali, tak tu je pár takých tém:

    http://www.porada.sk/t112462-podpisy...o-bremena.html

    http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

    http://www.porada.sk/t112841-ako-zde...jpravneho.html

    Stačí keď napíšeš sem, ja v budúcnosti odkážem na tvoj príspevok.

    Díky.

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Chobot Pozri príspevok
    Takže poradené ti už bolo. Teraz by som ťa ja chcel poprosiť o reciprocitu.

    Neraz sa tu vyskytujú témy, kedy rodičia (starí rodičia) chcú darovať deťom nehnuteľnosť, ale nikdy nikto nenapísal svoju skúsenosť z praxe, ako to prebieha a ako rozhodne súd - či určí kolízneho opatrovateľa, alebo len schváli darovaciu zmluvu. Ďalej kto podpisuje zmluvu za darcu? Zákonný zástupca, alebo súdom určený opatrovník?

    Aby si videl, čo sa pýtali, tak tu je pár takých tém:

    http://www.porada.sk/t112462-podpisy...o-bremena.html

    http://www.porada.sk/t63138-darovacia-zmluva.html

    http://www.porada.sk/t112841-ako-zde...jpravneho.html

    Stačí keď napíšeš sem, ja v budúcnosti odkážem na tvoj príspevok.

    Proces prevodu nehnutelnosti na maloleté deti je dosť zložitý a časovo zdlhavý. Naprv sa musel stanoviť súdom opatrovník detí, ktorý za ne podpisuje darovaciu zmluvu./Sudkyni neslo do hlavy prečo sme určili nasho kamaráta a nie niekoho z rodiny/. Bol stanovený aj kolizny opatrovník ktorý sa vzdy zucastnil sudných pojednávaní. My sme sa v tejto veci obratili na notarku ako laici, ale notárka postupovala uplne inak ako sudkyna chcela, tak tam nastali urcité problemy hlavne vo vypracovaní zmluv museli sme ich prerábať opatovne a tým sa to stale časovo predlzovalo.Za kazdym plynula 15 dnová lehota na odvolanie a vyznačit pravoplatnost. Potom bol dalsí sud na schvalenie pravneho ukonu darovanie nehnutelnosti.Kde sa vzdy zucastnovali opatrovník deti, kolizny opatrovnik a rodičia maloletých deti.My sme si davali na tuto buducu nehnutelnost detí zároven aj zriadenie vecneho bremena voči nám čiže /v prospech rodičov maloletých detí/.Sudkyna prevod schvalila a teraz cakame na uznesenie zo sudu potom 15 dnová lehota na odvolanie, správoplatnenie a podanie vsetkých dokumentov na kataster a konecne by sa mozno mala tato nehnutenosti previest na katastri.
    Poznámka: moj maloletý syn má o chvilu 18 rokov mozno to malo význam absolvovat tento cely proces
    Naposledy upravil Chobot : 15.10.10 at 06:49

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    glglgl Pozri príspevok


    Proces prevodu nehnutelnosti na maloleté deti je dosť zložitý a časovo zdlhavý. Naprv sa musel stanoviť súdom opatrovník detí, ktorý za ne podpisuje darovaciu zmluvu./Sudkyni neslo do hlavy prečo sme určili nasho kamaráta a nie niekoho z rodiny/. Bol stanovený aj kolizny opatrovník ktorý sa vzdy zucastnil sudných pojednávaní. My sme sa v tejto veci obratili na notarku ako laici, ale notárka postupovala uplne inak ako sudkyna chcela, tak tam nastali urcité problemy hlavne vo vypracovaní zmluv museli sme ich prerábať opatovne a tým sa to stale časovo predlzovalo.Za kazdym plynula 15 dnová lehota na odvolanie a vyznačit pravoplatnost. Potom bol dalsí sud na schvalenie pravneho ukonu darovanie nehnutelnosti.Kde sa vzdy zucastnovali opatrovník deti, kolizny opatrovnik a rodičia maloletých deti.My sme si davali na tuto buducu nehnutelnost detí zároven aj zriadenie vecneho bremena voči nám čiže /v prospech rodičov maloletých detí/.Sudkyna prevod schvalila a teraz cakame na uznesenie zo sudu potom 15 dnová lehota na odvolanie, správoplatnenie a podanie vsetkých dokumentov na kataster a konecne by sa mozno mala tato nehnutenosti previest na katastri.
    Poznámka: moj maloletý syn má o chvilu 18 rokov mozno to malo význam absolvovat tento cely proces
    Díky, z tohoto vidíme, ako to funguje v praxi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.