Zavrieť

Porady

Refakturacia z hľadiska DPH

Vie niekto poradiť ohľadom refakturacie? Účtujem firmu, ktora začala nakupovať drobné veci, nejaký tovar, služby, materiál (zaoberá sa údržbou nebytových priestorov) a následne ich refakturuje ďalej. Problém je v tom, že faktúra za službu, ev. materiál je konkrétne teraz z marca, ale refakturácia je až teraz, čiže so zdan. plnením v apríli. Ako je to z hľadiska DPH? - Je možné refakturovať materiál a služby až o mesiac neskôr? Na moju otázku že prečo fakturjú tak neskoro, odpovedali, že im chodia neskoro faktúry od dodávateľov.

Druhá vec. Je možné tento materiál dávať na účet 501 - ako nejaká výrobná spotreba.....alebo je nutná nejaká evidencia? Jedná sa len o drobné položky.

Ďakujem.
Usporiadat
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

dobrý deň, poraďačky potrebovala by som poradiť....klient platca DPH uskutočňuje sprostredkovateľskú činnosť - fakturuje služby do EU. V rámci zmluvných vťahov mu všetky náklady, ktoré vznikli pri sprostredkovaní služieb preplatia a rovnako ich teda fakturuje do EU. Takže refakturujem tieto služby akoby som fakturovala vlastné poskytnuté služby?? Ide napr. o ubytovanie - mám ubytovanie v ČR - na jednej strane som ho dala do nákladov 518 a DPH na analytiku../čakám koľko sa mi nazbiera aby som žiadala späť/ Do EU tieto služby fakturujem v plnej výške vrátane DPH ČR a u mňa na výstupe je to dodanie služby do EU oslobodené od DPH na výstupe - ide len do súhrnného výkazu....??? Je to správne .. obdobne mam repre, telefony...
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

latka Pozri príspevok
dobrý deň, poraďačky potrebovala by som poradiť....klient platca DPH uskutočňuje sprostredkovateľskú činnosť - fakturuje služby do EU. V rámci zmluvných vťahov mu všetky náklady, ktoré vznikli pri sprostredkovaní služieb preplatia a rovnako ich teda fakturuje do EU. Takže refakturujem tieto služby akoby som fakturovala vlastné poskytnuté služby?? Ide napr. o ubytovanie - mám ubytovanie v ČR - na jednej strane som ho dala do nákladov 518 a DPH na analytiku../čakám koľko sa mi nazbiera aby som žiadala späť/ Do EU tieto služby fakturujem v plnej výške vrátane DPH ČR a u mňa na výstupe je to dodanie služby do EU oslobodené od DPH na výstupe - ide len do súhrnného výkazu....??? Je to správne .. obdobne mam repre, telefony...
Ono veľmi závisí od toho, ako sú postavené zmluvy - či zabezpečujete vo vlastnom mene na účet klienta alebo v mene klienta na jeho účet. Bez tejto základnej identifikácie sa ďalej nepohneš. Okrem toho je dôležité povedať o aké služby sa jedná - ide o to ubytovanie v ČR? Alebo to ubytovanie je len časť z nejakých komplexných služieb - ako je postavená zmluva?
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

ok, takže my konáme vo vlastnom mene na vlastný účet, s cieľom sprostredkovania obchodnej transakcie pre klienta. Na konci mesiaca všetky naše náklady ktoré my uznáme a chceme spočítame a fakturujeme obchodnému partnerovi /čo chceme dáme čo nie nedáme/ V rámci týchto takto refakturovaných našich nákladov máme aj služobne ubytovanie v ČR, telefóny, repre....a preto som nevedela či ide o fakturáciu našich vlastných služieb alebo o čo... skôr sa prikláňam že ja nefakturujem klientovi ubytovanie ale svoje služby takže zdaniteľné plnenie bude podľa §15 ods. 1 a nie podľa 16 /t.j. kde sa nachádza nehnuteľnosť... ďakujem za všetky názory
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

latka Pozri príspevok
ok, takže my konáme vo vlastnom mene na vlastný účet, s cieľom sprostredkovania obchodnej transakcie pre klienta. Na konci mesiaca všetky naše náklady ktoré my uznáme a chceme spočítame a fakturujeme obchodnému partnerovi /čo chceme dáme čo nie nedáme/ V rámci týchto takto refakturovaných našich nákladov máme aj služobne ubytovanie v ČR, telefóny, repre....a preto som nevedela či ide o fakturáciu našich vlastných služieb alebo o čo... skôr sa prikláňam že ja nefakturujem klientovi ubytovanie ale svoje služby takže zdaniteľné plnenie bude podľa §15 ods. 1 a nie podľa 16 /t.j. kde sa nachádza nehnuteľnosť... ďakujem za všetky názory
Ja by som to tak asi tiež riešila - cez §15 ako komlexné dodanie služby. Ale treba tak postaviť zmluvy, aby to daniari nemohli napadnúť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať